Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 18 от общо 18

Добър избор ли е SHARP за сървърно помещение?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #16

    Re:Добър избор ли е SHARP за сървърно помещение?

    Ot сайта на Soft-Clima ми направи впечатление това:
    "Технологично няма проблем климатика да работи и при ниски температури на околната среда на охлаждане , като се вземе предвид, че в следстрие на ниската температура на вън и интензивания топлообмен хладилния агент се втечнва и попада в течна фаза в смукателния колектор на компресора, което е крайно неблагоприятно за работата му и води до необратими дефекти."

    Набързо го втечнихме агента и го пуснахме директно в компресора. Няма такова нещо, повечето знаем как става. Явно това е написано така за да плаши клиентите
    Към мнението на Ванко бих добавил, че ниското налягане/температура на изпарение ще доведе до замръзване на вътрешния топлообменник, и след това липса на вентилация. Също може да има много други поразии, включително и течен фреон на входа на компресора. А тия ротационните не обичат това

    Към bigmouth: Може би тия платки не могат да разширят много диапазона. Въпреки че аз не виждам логика. Настройваш на желаната температура която искаш да има при датчика и това е. Модулите които аз съм монтирал са като кутии, слагал съм ги на двигатели до 1/2HP на 240в. За жалост нямам под ръка за да видя марката и модела. А има и по-специални които са за двигатели на 600в монофазни. И всички тия работят успешно и при температури -20 и -25. При монтажа на датчика обаче задължително го обвивам с изолация. Реално тоя метод не е нищо ново.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #17

    Re:Добър избор ли е SHARP за сървърно помещение?

    точно за същите устройства става дума. Производител Aspen. и имах проблеми с panasonic. А на LAK оригинален на Toshiba пише: "Да се използва само за климатици с мощност до 12000BTU". Възможно е обаче колеги да не са имали проблеми и затова да продължават да ги слагат с успех. Аз съм от партията "парен каша духа" и слагам само климатици, за които съм убеден че ще работят правилно в сървърни през зимата. Така и аз съм доволен и негово величество клиента

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #18

    Re:Добър избор ли е SHARP за сървърно помещение?

    Днес ходих по задачи и имах работа в магазина, и погледнах модула за вентилатора на кондензатора. Ето го на сайта им. Погледнах в данните, и пише че контактите където се включва двигателя понасят до 10А. И има опция ако машината е термопомпа, когато е в режим отопление да пуска вентилатора без модулация, на максимални обороти. И става и за двата вида четирипътници.
    http://www.icmcontrols.com/products/...php?prod_pk=57

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. SHARP AY/AE-XPC09JR или AY/AE-XP9HR за помещение 60 кубика
    От Валентин Бояджиев във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 13
    Последно: 08-08-14, 14:52
  2. добър ли е sharp 3D LED LC-39LE750
    От nask_o във форум Sharp телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 23-11-13, 13:32
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-11-13, 14:55
  4. Избор на климатик за 29 м2 помещение
    От Rado_777 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 24
    Последно: 17-04-13, 11:41
  5. Sharp AY-J25G - добър ли е този модел?
    От fireeagle във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 9
    Последно: 27-04-10, 22:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе