Резултати от 1 до 14 от общо 14

SHARP AY-XPC9JHR - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    7
    #1

    SHARP AY-XPC9JHR - мнения

    Интересува ме този климатик SHARP AY-XPC9JHR може ли да исушава въздуха без да влияе на температурата в помещенито и надежден ли е като климатик за детцка стая бил модел за деца има ли нещо такова и наистина ли е китаиски компресора

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re:Мнение за JHR

    1-не може,ще поохлади малко стаята
    2-надежден не се знае,много са малко като продажби и няма наблюдения
    3-модел за деца??? А за пенсионери да имат случайно ?
    4-че той целия си е китайски,не само компресора...

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    7
    #3

    Re:Мнение за JHR

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    1-не може,ще поохлади малко стаята
    2-надежден не се знае,много са малко като продажби и няма наблюдения
    3-модел за деца??? А за пенсионери да имат случайно ?
    4-че той целия си е китайски,не само компресора...
    в един магазин ми изкараха брошура при исушаване не влияе на температурата в стаята и един плакат има джуниар клима

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re:Мнение за JHR

    само 2-3 климатика в света го могат това с изсушаването без да влияят на температурата и този с гаранция не е сред тях.
    П.П-брошури много,вярващи също.
    Ето ти линк да си дръпнеш ЦЕЛИЯ каталог на Шарп,преведен на БГ,чети и виж дали има детски модел...
    Ном 21 е на БГ,а 20 е на EN
    http://v-clima.com/download_catalog.php

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    7
    #5

    Re:Мнение за JHR

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    само 2-3 климатика в света го могат това с изсушаването без да влияят на температурата и този с гаранция не е сред тях.
    П.П-брошури много,вярващи също.
    Ето ти линк да си дръпнеш ЦЕЛИЯ каталог на Шарп,преведен на БГ,чети и виж дали има детски модел...
    Ном 21 е на БГ,а 20 е на EN
    http://v-clima.com/download_catalog.php
    точно тук го пише това че не охлажда когато суши

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re:Мнение за JHR

    А какво мислиш,че прави,за да събере влагата от въздуха??? Няма кондензиране без охлаждане.Някои климатици имат разделен на две части ттоплообменник вътре.Докато едната,по-малката, охлажда и кондензира влага от въздуха,изсушавайки го,втората част,по-голямата, си топли стаята .При този Шарп не е така,повярвай ми,отварял съм ги а ако не-вярвай на брошурките.
    А каталога ти го дадох като линк да потърсиш за детския модел...

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    5
    #7

    Re:Мнение за JHR

    Много разбирачи много нещо в този форум.
    Климатиците на Шарп наистина са много надеждни. Моделите аз европейския пазар (тези на които можеш да разчиташ като резервни части и обслужване) използват 2 вида компресори-Панасоник и Тошиба.
    Същият компресор на Панасоник има 5 години гаранция за климатиците Панасоник. Преди 3 години имаше проблем с компресорите на Панасоник но това е много стара история и мен ако питаш КиК се справиха отлично. Тоест що се отнася до компресора няма повод за притеснение. За пример TCL в касетъчните си климатици използват Дайкин компресори, Chigo, AUX и тн изполват Toshiba, Sanyo, Hitachi, Mitsubishi. С други думи компресора с какъв произход е не определя дали климатика е добър или не.
    На въпроса дали е детси климатик - идеята да се нарича така е, че този климатик е с два йонизатора и предпазва децата от гадориите във въздуха по добре от останалите климатици. Дали е надежден може само сервиза и вносителя да каже в зависимост от продажбите. Аз до момента не съм чул лоши отзиви а точно обратното, доста тихи и много добре работещи машинки. За сравнение от Септември до сега съм сменил поне 30 платки на Фуждицу но това не пречи на повечето колеги от форума да ги боготворят въпреки проблемите. Според мен в зависимост от печалбата се хвалят и климатиците. Японските 110 волтови модели са по 2500-3000 лв, ти сам прецени защо ги хвалят. Аз не бих се навил да си купя нещо което е преработено с траф за да работи на нашия волтаж, без ясен сервиз и резервни части, без инструкции на бг и тн, още повече моделите които се предлагат у нас са стари на повече от 5 години залежали по складове и борси за стари модели електроуреди.
    Избора е винаги твой.....

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re:Мнение за JHR

    Ти откъм надеждността само компресора ли виждаш??? Щот в един климатик има още поне 100 места за възможни повреди...
    А по въпроса за лепенките "Дайкин" по компресорите на TCL,Osaka,и там квот са сетиш,мога да пиша до утре.Като новобранец в една от големите фирми ги лепях до припадък...
    А за идеята да се наричал детски? Това нещо твое ли е,сегаа ли го измисли,че аз досега съм изчел кво ли не в тая област,да не говорим за практиката,и още не съм видял подобно словосъчетание.Я дай нещо конкретно в тази насока-детските климатици.
    Ако това Шарпче е детски модел,какво ли е Плазма Дуото на МЕ или Уруруто на Дайкин? Сигурно ще са бебешки климатици...
    И останалата част от поста ти куца яко-има япончета по 1200-1500 лв доста над средното ниво в Европа,имат си сервиз,имат си книжки на БГ,а за трафа ме накара да се смея. Кво мислиш,че има в 220 В клими,за да стане примерно на 12В?

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    7
    #9

    Re:Мнение за JHR

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    А какво мислиш,че прави,за да събере влагата от въздуха??? Няма кондензиране без охлаждане.Някои климатици имат разделен на две части ттоплообменник вътре.Докато едната,по-малката, охлажда и кондензира влага от въздуха,изсушавайки го,втората част,по-голямата, си топли стаята .При този Шарп не е така,повярвай ми,отварял съм ги а ако не-вярвай на брошурките.
    А каталога ти го дадох като линк да потърсиш за детския модел...
    съгласен съм за двете части на питата и си мисля че е така вътре като един обикновен китайски исушител защото и при него исушения въздух е леко затоплен но щом казваш че не е сигурно е така
    А за бебешкиа ако ида днес в магазина ще снимам плаката
    според трб да си купиа ли отделно исушител

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:SHARP AY-XPC9JHR - мнения

    Малко провокативен въпрос - защо ти е да си изсушаваш допълнително въздуха??? Самият климатик в работа при режим охлаждане го изсушава без да го искаш, в режим отопление също има известно изсушаване! С климатиците на отопление, влажността ми е 50%. Като ги спра става към 65%. Имай го това предвид.
    Единствения начин да изсушава, без да променя температурата в стаята (относително) и без да е със специално конструиран за това топлообменник (а този не е такъв) е да върти режимите - изсушава (духа хладно), като види, че е изстинала стаята обръща на топло, после пак хладно и така. НЕ Е КОМФОРТНО, НИКАК!

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Re:SHARP AY-XPC9JHR - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от tisho_g
    Интересува ме този климатик SHARP AY-XPC9JHR може ли да исушава въздуха без да влияе на температурата в помещенито и надежден ли е като климатик за детцка стая бил модел за деца има ли нещо такова и наистина ли е китаиски компресора
    да спре този спор:
    Отиди във фирмата с тоя шарп и им кажи, че го купуваш при две условия да напишат договор за покупко продажба н а климатика в който да ти грантират че:
    1.ако при режим изсушаване на въздуха киматика охлажда ще ти върнат парите;
    2.ще ти заплатят неустойка от 5000 лева акоклиматика охлажда въздуха при изсушаване.

    ако започнат да се уфлянкват ясна е работата.
    Ако това което са ти казали е истината ще приемат условията ти защото няма от какво да се притесняват(нали все пак са сигурни че това е така и ти казват истината, а не те лъжат само за да то вземат парите).

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #12

    Re:SHARP AY-XPC9JHR - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от tisho_g
    съгласен съм за двете части на питата и си мисля че е така вътре като един обикновен китайски исушител защото и при него исушения въздух е леко затоплен но щом казваш че не е сигурно е така
    А за бебешкиа ако ида днес в магазина ще снимам плаката
    според трб да си купиа ли отделно исушител
    В изсушителите с компресорчета и двете "тела",тоест двата топлообменника-и кондензатора,и изпарителя,са вътре при тебе,в един корпус.Образно казано,един минипрозоречен тип.Много ясно,че като премине първо въздуха през изпарителя,за да изпари фреон и да се охлади въздуха,кондензирайки влагата,ТО ПОСЛЕ го пускам да мине през кондензатора,за да се кондензира фреона и да се позатопли въздуха.
    Кой ще затопли въздуха в твоя климатик,след като е бил охладен,за да кондензира влагата?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    106
    #13

    Re:SHARP AY-XPC9JHR - мнения

    И във крайна сметка този климатик заслижава ли си парите или ще ни насочите към друг модел или марка.И на мене ми предстои покупка на климатик и съм набелязал и този.Стаята е 16кв. спалня.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #14

    Re:SHARP AY-XPC9JHR - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от grubi81
    И във крайна сметка този климатик заслижава ли си парите или ще ни насочите към друг модел или марка.И на мене ми предстои покупка на климатик и съм набелязал и този.Стаята е 16кв. спалня.
    За тези пари аз лично бих ти препоръчал Daikin FTXS25D - изпитана машина,много тиха и надеждна.Говоря от личен опит - аз имам по-новата серия,но разликата е само в 1-2 допълнителни екстри.В момента можеш да го намериш за 1380 лева с включен монтаж,което си е направо подарък.
    Може също да погледнеш за Fujitsu General - ASHB09LD Plasma - също много тих и икономичен, а и има плазмен филтър,което е една много хубава екстра.Като цена ще доиде с около 150 лева повече от Дайкина.
    Надявам се да съм ти помогнал поне малко в избора

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнения за SHARP AY-R28XC
    От ilian във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 7
    Последно: 05-01-15, 12:14
  2. Sharp LC-50LE652E
    От Ventsislav Velkov във форум Sharp телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 23-01-14, 18:03
  3. SHARP AY/AE-XPC12JR - мнения
    От stoil2 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 61
    Последно: 23-07-12, 21:45
  4. Мнение за SHARP 32"AD5E и SHARP 26"AD5E
    От dani35 във форум Sharp телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 20-12-07, 21:31
  5. Sharp AY-U22SC - мнения
    От rumborak във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 33
    Последно: 04-12-07, 22:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе