Резултати от 1 до 8 от общо 8

Мнения за SHARP AY-R28XC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #1

    Мнения за SHARP AY-R28XC

    Здравейте,
    преди известно време питах за в темата за нешънъл дали е удачен вариант за отопление, в последствие се оказа че нещо ми слагат кънките с тоя модел за който питах тогава. Искам да ви попитам този модел на шарп как ви се струва? Изглежда доста пприлична мощност както номинал така и максимал. Пак да напиша стая 15 м, без изолация още и навсякъде с дограма. Въпроса ми е по скоро като машина как е не толкова дали ще се справя в тази стая в която смятам че ще се справя.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Мнения за SHARP AY-R28XC

    висок модел на марката ,ако е в добро състояние ще се справя и с 2 пъти по голямо помещение

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #3

    Отговор: Мнения за SHARP AY-R28XC

    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27°C в помещението):
    Охлаждаща мощност: 2.8 kW (0.6 ~ 3.8), 9556 BTU (2048 ~ 12969)
    Консумирана електроенергия:
    470 W (140 ~ 950)
    COP:
    5.96 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура
    (20°C в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.6 kW (0.5 ~ 7.7), 12287 BTU (1706 ~ 26280)
    Консумирана електроенергия:
    580 W (105 ~ 1980)
    COP:
    6.21 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура (20°C в помещението):
    Отоплителна мощност: 5.4 kW, 18430 BTU
    Допълнителна информация:
    - Аспирация за извеждане на замърсения въздух извън помещението;
    - Plazmacluster - контролиран баланс между положителни и отрицателни йони, което води до почистване на въздуха в помещението и предпазва от натрупване на токсични вещества, мухъл и бактерии във въздуха и върху изпарителя;
    - Контролирана влажност на въздуха;
    - Информация върху вътрешната и външната температура, влажността на въздуха в помещението в %;
    - Контролирано чрез таймер самопочистване на изпарителя след работа в даден режим;
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 23-12-14 в 06:54.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #4

    Отговор: Мнения за SHARP AY-R28XC

    адаш объркал си първата цифра на COP при отопление

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #5

    Отговор: Мнения за SHARP AY-R28XC

    Уникално ... дано дебита на въздух не е прекалено голям ? За цена от около 1к за К2У си заслужава ... А аз тъпака се насадих на пръчките им за европа

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #6

    Отговор: Мнения за SHARP AY-R28XC

    Ясно, ще видим каква ще я измислим тогава.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #7

    Отговор: Мнения за SHARP AY-R28XC

    Здравейте,
    вчера ни монтираха въпросния шарп, веднага имах възможност да му пробвам възможностите защото през целия ден беше -8 С, а вечерта стана -15 някъде. През целия ден беше отворено и сами се досещате колко изстина апартамента при тези градуси. От 10 сутринта до вечерта беше отворено почти постоянно, понеже сега където е този климатик имаше едно митсубиши J22R което го преместихме в по малка стая и отне почти цял ден. За 15ина минути вдигна градусите в стаята до 24-25 от незнам колко но със сигурносто бяха по малко от 8-9 градуса. Първите ми впечатления са ми че машината е страхотна топли много, усеща се мощ в този климатик, не се впечатлява че навън е -15 изобщо. От както е монтиран не е правил дефрости което ми е странно при тия температури, явно дефроста е направен интелигентно и без излишни дефрости по време. Общо взето съм много доволен. Имам само едно питане и то е какво значат яроглифите на капака на вътрешното тяло, защото под всеки има индикатори, лампички които светят, но немога да разбера кой за какво е. Ще съм благодарен ако някой ги преведе.

    Честита нова година на всички

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #8

    Отговор: Мнения за SHARP AY-R28XC

    Здравейте отново, за да не пускам нова тема ще попитам тук. Понеже с това митсубиши което го преместихме има някакъв проблем и всички ме убеждават че е нормално до 30 минути да вдига налягане ..... както и да е няма да преразказвам всичко, но в крайна сметка се оказва че компресора нещо не вдига налягане от духалката не вдига повече от 36 градуса всичко това е при сегашното време. Та варианта е да ми го сменят и заглеждам един шарп sharp ay-r25bv6 който е с номинал 3.0 на отопление, но не намирам никаква друга информация за този модел. Някой има ли идея за малко повече информация за климатика и добър ли е като за 11 кв стая. Другото за което се сещам е че митсубишито правеше дефрости през 20-30 мин през което време стаята изситаваше, което ако е нормалното му състояние не ми харесва особено или това е породено от някакъв проблем. Това го казвам във връзка ако има информация този шарп как е с дефростите. Невиждам в техния сайт за някой друг климатик който да ме впечатли.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Sharp LC-50LE652E
    От Ventsislav Velkov във форум Sharp телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 23-01-14, 18:03
  2. SHARP AY/AE-XPC12JR - мнения
    От stoil2 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 61
    Последно: 23-07-12, 21:45
  3. SHARP AY-XPC9JHR - мнения
    От tisho_g във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 13
    Последно: 15-12-09, 20:19
  4. Мнение за SHARP 32"AD5E и SHARP 26"AD5E
    От dani35 във форум Sharp телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 20-12-07, 21:31
  5. Sharp AY-U22SC - мнения
    От rumborak във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 33
    Последно: 04-12-07, 22:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе