Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 62
Like Tree1Одобрявам

SHARP AY/AE-XPC12JR - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    20
    #1

    SHARP AY/AE-XPC12JR - мнения

    Какво мислите за SHARP AY/AE-XPC12JR? Мисля да го взема от една промоция в Техномаркет с връщане на стар радиатор, излиза 1500 лева с безплатен монтаж и 80 лева ваучер от магазина.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Мнение за SHARP AY/AE-XPC12JR

    За мен е добре направен климатик.

  4. KyD
    KyD е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    11
    #3

    Re:Мнение за SHARP AY/AE-XPC12JR

    От 15 дни имам монтиран Sharp AY-XPC-9JR в детска стая (35 куб.м.) за сега съм изключително доволен. Разбира се за толкова кратко време не мога да бъда обективен а пък и времето тези дни беше нито топло нито толкова студено за да мога да тествам как се справя. Но първото нещо което ми направи впечатление е висококчаествената пластмаса и перфектната сглобка с която е направено вътрешното тяло, няма скръц, няма пук, както е при Fujitsu-тата в другите стаи (09LCC и 12LGC). Не казвам, че Fujitsu не са с добра сглобка но е факт че пукането на пластмасите при тях е недостатък (може би единствения но все пак недостатък ). Дизайна на Sharpa e малко особен на пръв поглед и иска време да свикнеш, но това като че ли произлиза от системата за отваряне на жалузите - Coanda, според мен много добро и полезно решение, двата жалуза не се отварят едновеменно хоризонтално а единия прави почти цял оборот надолу докато другия се завърта в противоположата посока като по този начин въздушната струя се "разстила" почти мигновенно без да е насочена в конкретна посока и без да създава характерното за климатиците течение (идеално за детска стая). Удобство е и наличието на дисплей на вътрешното тяло с три режима- вътрешна, външна темп. и изключен. Друга екстра е Plasmacluster коeто ne e плазмен филтър а йон генератор, абсолютно необслужваем, за ефекта от него жена ми твърди, че като стои 2-3 часа в стаята и се повишава тонуса , но аз самиа не усещам ефект. Като основна функция в инструкцията е, че генерираните йони унищожават вируси, плесени и т.н.
    Основен недостатък който намирам е, че при пускане първите 3-4 минути външното тяло е много шумно, бучи така все едно бавно минава трактор пред прозореца. А аз живея на голям столичен булевард и за да го чувам значи бая бучи (за сравнение нито едно от Fujitsu-тата не се чува), но хубавото е, че след 3-4 минути спира и става абсолютно безшумно. Принципно тялото е монтирано без тампони и може би ако се сложат този проблем ще изчезне но това ще го мисля зимата когато работи в тежки условия и шумът може да се окаже нетърпим.
    За мен климатика е перфектен като цена / качество
    Надявам се да съм бил полезен
    Поздрави

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #4

    Re:SHARP AY/AE-XPC12JR - мнения

    От около 15-20 дни Sharp с ПО-НИСКИ ЦЕНИ/поне към дилърите/.Масовият модел ....JR е с по-ниска цена от 250 лева-или при продажна цена 1650 става1399 лв-ЦЕНА КРАЕН КЛИЕНТ, минус отстъпка за дилъра-още по-ниска!Внимавайте колко пари ви искат!!!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    20
    #5

    Re:SHARP AY/AE-XPC12JR - мнения

    Имам такъв климатик от 2 дни и съм ужасно разочарован. Нестава за абсолютно нищо. Контрола на въздушния поток е под всякаква критика, докато влезе в режим за работа и то взело че съмнало. МНОГО СЪМ РАЗОЧАРОВАН

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:SHARP AY/AE-XPC12JR - мнения

    По-подробно може ли? Какво му е на контрола, клапата ли не ти харесва? Или силата на струята? Не можах да разбера. Други климатици ползвал ли си?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    20
    #7

    Re:SHARP AY/AE-XPC12JR - мнения

    В офиса ползвам климатик с марка YETU може и да е сглобяван на кораба, с който са го докарали но машината и в най-студените зимни дни работи безотказно. Силата на вентилатора си е на степени и клапата може да се регулира в 4-ри положения и като си сложа ръката пред него духа горещ въздух като за световно.
    Удома си сложих въпросния Шарп, клапа или жилуз май е по-точно застава само в едно положение, неможе да се регулира, има функция SWING, но тя е за постоянна промяна на ъгъла на струята. Въздуха, който вкарва в стаята е с поне 40% по-хладен от YETU-то в офиса/конвенционален/. Простото сравнение между двете машини показва, че тъпото просто и конвенционално YETU e по-добро от йонизиращия и инверторен SHARP

    Тази машина за мен е пълен провал на Sharp.


  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:SHARP AY/AE-XPC12JR - мнения

    А сега прочети как работи инверторния климатик. Естествено, че ще духа по-хладен въздух от конвенционалния. А това за жалузите не го разбрах - естествено, че можеш да ги регулираш по желание. При някои модели не застават в положението, което си нагласил, преди струята да е станала достатъчно топла - т.е. духат хоризонтално докато се постигне нужната температура и тогава насочват надолу или накъдето си задал.
    Май шарпът не е виновен в случая... А онова в офиса ти колко харчи сигурно само от енергото знаят.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    20
    #9

    Re:SHARP AY/AE-XPC12JR - мнения

    Жалузите изобщо немогат да се регулират, застават си в някаква си позиция и това е имал си някаква си система COANDA и нестава пожелание на собственика. Дори и в началото когато в помещението е студено и изчакам незнам си колко време за да влезе в режим пак ми вкарва някакъв си едва топличък въздух. Модела е педерастки според мен, не ме кефи нито как работи нито като функционалност. Ако още някой има такава бръкма да каже какви са неговите впечатления да не е объркан монтажа от тия кавалчета дето го слагаха.

    От стадото с овцете хванах кучето.
    shener84 одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #10

    Re:SHARP AY/AE-XPC12JR - мнения

    Писал съм предостатъчно в темата за климатиците "Шарп", ама кой да чете...нали е по-лесно да се пишат глупости!
    Само че аз съм с модела AY-XP 12 FR! При мен клапите се регулират и могат да се застопорят както искам. Горещ въздух ще ми вкара ако изстудя стаята! Когато отварям да проветрявам обикновено държа вратата на хола и прозореца на спалнята 10 мин. отворени.Изчаквам хубаво да се проветри, така че като си поема силно въздух да усетя свежестта му.Стаята естествено бързо почва да изстива, като затворя вратата и прозореца машината до 1-2 мин. започва да духа ГОРЕЩ въздух.С всеки градус нагоре Шарпът променя температурата и оборотите си!Дизайна на Шарп е може би най-красивия сред конкурентите си, аз не виждам нищо педерастко в него!За качеството на машината няма да говоря - компресорите са на фирмата "Митсушита", която прави компресори и за Панасоник.Вътрешното тяло също е направено както трябва - качествен материал и без да се пести нищо!Може би Шарп имат най-качествената изработка на вътрешни тела, така че машината не е бръкма!Нещо сбъркано има при теб.С подобни писаници само заблуждаваш хората, които четат!

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #11

    Re:SHARP AY/AE-XPC12JR - мнения

    Матсушита=Панасоник

  14.  
     
  15. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #12

    Re:SHARP AY/AE-XPC12JR - мнения

    "Простото сравнение между двете машини показва, че тъпото просто и конвенционално YETU e по-добро от йонизиращия и инверторен SHARP

    Тази машина за мен е пълен провал на Sharp."

    Скоро не бях попадал да толкова "просто" сравнение...но хората не са виновни - не могат да знаят всичко...Слагат си ръката пред единия климатик - топло, после пред другия - по хладно ...ама на колко обороти въртял - много важно...ама имал датчици и процесор - голям праз.Извода е ясен - Шарп не става за нищо ,Йети е номер 1...."просто" сравнение...

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Re:SHARP AY/AE-XPC12JR - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    "Простото сравнение между двете машини показва, че тъпото просто и конвенционално YETU e по-добро от йонизиращия и инверторен SHARP

    Тази машина за мен е пълен провал на Sharp."

    Скоро не бях попадал да толкова "просто" сравнение...но хората не са виновни - не могат да знаят всичко...Слагат си ръката пред единия климатик - топло, после пред другия - по хладно ...ама на колко обороти въртял - много важно...ама имал датчици и процесор - голям праз.Извода е ясен - Шарп не става за нищо ,Йети е номер 1...."просто" сравнение...
    Ти какво искаш?

    Като техник гледаш техническите показатели!
    Той като потребител сравнява климатика по потребителските показатели-в този случай за него е важно как се чувства.Чувството за топло и топлина н авсеки един потребител е индивидуално, тоест критериите му за сравнение са субективни.

    Твоите критерии са обективни- консумация, обороти на компресора, процесор, датчици и т. н.Все неща по които можеш да сравниш всеки един климатик с друг климатик.

    Индивидуалното чувство за топлина н авсеки човек не подлежи на сравнение.Топлия въздух който кара един човек(потребител) да се чувства комфортно, може да е неприятна за друг потребител.

    В крайна сметка попитай, който и да е потребител(а не техник с малко или повече професионално изкривяване при преценката на някои факти.Техниците имат познания относно техническата част-разваля ли се модела климатик и доколко е надежден, кои части аварират и горе -долу на какъв период от време и т.н.) дали би предпочел например климатик Дайкин с който при режим отопление се чувства некомфортно или климатик Yeti с който се чувства комфортно.

    Без да изчаквам отговорите мога да ти кажа, че отговора във всички случай, ще е еднозначен.Хората не се интересуват дали котката е черна или бяла, за тях е важно да лови мишки.

    Не взимам Ничия страна, просто обяснявам ситуацията.Всеки от вас има различна гледна точка, пречупена през неговото качество на ползвател/потребител или техник/търговец.За техника и търговеца е важно да има по-малко рекламации и повреди на монтирани климатици-тогава според масовата логика би трябвало да има повече доволни клиенти. За потребителя е важно да получи това което иска(стига да знае какво точно иска, защото някои не са много наясно), именно затова на потребителя трябва да се задават въпроси с които да се установи/ят неговото желание/я.

    На мен и досега ми се струва, че generala от подписа ми дава по-приятен топъл въздух при отопление и по приятен охладен въздух при охлаждане от дайкина от подписа ми, но това е мое субективно усещане с което не ангажирам ничие друго мнение и не споря с когото и да било-аз така се чувствам

  17. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #14

    Re:SHARP AY/AE-XPC12JR - мнения

    Така е ,съгласен съм с теб...добре е казано.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    20
    #15

    Re:SHARP AY/AE-XPC12JR - мнения

    Зачитам всички мнения, които са исписани тук. Моето мнение като собственик на такава машина е, че тя изобщо не си заслужава парите и се чувствам доста прецакан. Тези дни външните температури слязоха до -1 и горката машинка неможа да се оправи. Успя да стопли според нея до 22 градуса, което според мен е напълно недостатъчно и се започна да спира после да тръгва отново.

    Изобщо не ме интересува какво има в нея, какви са и оборотите и има ли процесор или няма. Аз като потребител искам чисто и просто като включа машината да започне да работи по предназначение а не да се чуди. Когато я купих преди 2-3 месеца /някъде там/ пишеше че работи и при -15 градуса, но дали топли?

    Разликата в показанията на JR и HR са в малко по-високите показатели на HR, толкова ли е безнадежден JR идея си нямам, но ако имах право да го върна досега да съм го направил 100 пъти.

    Аз съм от Бургас, ако някой си мисли че този климатик който аз описвам е далеч от това което той е виждал да заповяда на тестове.

    Искам чисто и просто като включа машината да започне да работи.


    Разгледай къде се продават климатици от серията JR - май само в техномаркет. Прегледай и къде се продават от серията HR аз го направих, повечето фирми за климатици продават HR, дали защото искат клиентите им да останат доволни от машините си ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за SHARP AY-R28XC
    От ilian във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 7
    Последно: 05-01-15, 12:14
  2. Sharp LC-50LE652E
    От Ventsislav Velkov във форум Sharp телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 23-01-14, 18:03
  3. SHARP AY-XPC9JHR - мнения
    От tisho_g във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 13
    Последно: 15-12-09, 20:19
  4. Мнение за SHARP 32"AD5E и SHARP 26"AD5E
    От dani35 във форум Sharp телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 20-12-07, 21:31
  5. Sharp AY-U22SC - мнения
    От rumborak във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 33
    Последно: 04-12-07, 22:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе