Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 140

AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #121

    Отговор: AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Моля. Успешна и на теб

    При тази температура съм сигурен, че почти няма да му трябва med и high. Освен ако навън не стане много студено. Можеш да тестваш. Пусни си ауто и следи дали ще включи по-висока степен на турбината.

    Между другото, дори и по-висока степен на вентилатора да го пуснеш (не auto), той пак няма да работи на нея, ако не му трябва. Пробвай. Пусни степен 2 или 3 и ще видиш, че той пак ще си работи на 1, ако стаята е топла. Степените просто го ограничават да ползва максимум тази степен, не му казват изрично да работи само на нея.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    14
    #122

    Отговор: AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Да, като се замисля си прав. Пачти му свикнах вече. Явно степените си имат някакъв диапазон и сила на духане(на 1 степен може да духа по-силно и по-слабо в определени моменти) и освен това когато работи на степени също спира да почива отвреме навреме. Наистина безпроблемно ги прави 22 градуса в стаята на 1 степен. Дори при затворени останали врати и коридора затопля добре, но все пак е топло времето навън. Тепърва предстои да се изпробва в студовете. Наистина за тези пари, може да се каже, че е най-доброто.

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #123

    Отговор: AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от sssss1989 Виж публикацията
    Наистина за тези пари, може да се каже, че е най-доброто.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    14
    #124

    Отговор: AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Извинявай, но би ли ми казал бутона от дистанционното за чистене (Clean) за какво точно служи и кога се използва и също така изисква ли климатикът отваряне и чистене на филтрите през определен период от време?

    Мерси предварително.

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #125

    Отговор: AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Clean се ползва главно след COOL режим. Просто върти само на вентилатор и целта е да се подсуши вътрешното тяло, за да няма влага и да не се развиват плесени вътре.

    Иначе го водят, че освен за подсушаване се ползвало и за дезинфекция на климатика. Уж с йонизацията се убивали всякакви микроби. По някое време от процеса по подсушаване, клапата почти се затворя - явно за да се йонизира хубаво вътре самата машина.

    CLEAN можеш да си го ползваш и през зимата и през лятото. Изборът е твой. Аз лично го ползвам само лятно време. Изключвам климатика, чакам да се затвори клапата напълно. И след 1 секунда натискам CLEAN бутона. Цялата програма трае около 30 минути, после машината сама спира. Като климатикът сам си преценява дали да ти пусне и малко топлинка - май мереше външната температура, за да прецени. Лятото върти само на вентилатор, а зимата от време на време включва и компресора, за да не ти вее хладен въздух.

    Климатиците от висок клас сами си се подсушават след изключване. При този е ръчно.
    Този пост е редактиран от babati; 04-01-13 в 02:08.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    14
    #126

    Отговор: AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Здравейте, бих искал да попитам дали имам проблем, тъй като в момента е -7 градуса навън, климатикът работи на ауто от 5ч. приблизително на 23 градуса и ги поддържа в стаята от около 1ч., но не спира да почива. С достигане на температурата ставаше все по-тих. Интересно ми е дали е нормално и не би ли трябвало да спре за около 10 мин. и пак да продължи?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #127

    Отговор: AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Това му е идеята на инвертора. Да спира по-рядко или да не спира изобщо. Нищо му няма. Възможно е малко да подминава зададената температура, няма как. При мен винаги е нагоре с 1-2 градуса.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #128

    Отговор: AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Това е предимството на инвертора намалява мошноста и консумацията като продължава да топли.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    14
    #129

    Отговор: AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Ясно, и аз така бях прочел из други форуми, обаче познати имат Митсубиши също инверторен и наблюдавам, че при тях спира по-често.

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #130

    Отговор: AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    При доста от моделите на Мицубиши Хеви и Електрик минималното топлоотдаване е малко по-високо. При теб по книга е 900 вата отдавана мощност, докато при другите често е над 1kW. Просто по-бързо стоплят/преотопляват помещението и дори и да смъкнат на минимум, ще продължат да повишават температурата. Затова спират, за да може да са максимално близо до зададената температура.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    14
    #131

    Отговор: AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Само дето при зададени 25 градуса Митсубишито спира при по-ниска температура. Дори ми направи впечатление, че като се включи, работи около 10 мин и спира. Не мисля, че са достигнати 25 градуса. Дори днес забелязах също, че духа малко слабичко на автоматичен режим. Извинявам се за отклонението, просто правя сравнение. Освен това при включване започва да духа топло доста по-бавно от Шарпа.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #132

    Отговор: AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от sssss1989 Виж публикацията
    Само дето при зададени 25 градуса Митсубишито спира при по-ниска температура.
    Или "идва" малко по-слаб за помещението и е неинверторен климатик, или клапите не са нагласени да обдухват най-далечния край на помещението. И така топлият въздух си се завихря около машината и датчиците се лъжат.

    Цитат Първоначално публикувано от sssss1989 Виж публикацията
    Освен това при включване започва да духа топло доста по-бавно от Шарпа.
    Зависи на колко градуса са настроени машините. Също зависи и от конкретната ситуация и помещение. А и преди всичко, това е индивидуално усещане. Най-точно може да се измери с термометър изходящата температура

    А може и да е софтуер. Климатиците имат Hot Keep функция - при включване в Heat режим не започват да духат, докато тръбите не са топли. Може MHI малко по-рано да включва вентилатора от Sharp. Всяка компания си има различно виждане за нещата.
    Този пост е редактиран от babati; 09-01-13 в 22:16.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    14
    #133

    Отговор: AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    [QUOTE=babati;604014]Или "идва" малко по-слаб за помещението и е неинверторен климатик, или клапите не са нагласени да обдухват най-далечния край на помещението. И така топлият въздух си се завихря около машината и датчиците се лъжат.

    Мерси за изчерпателната информация. Има логика. Възможно е така да се получава, не съм запознат кой знае колко с Митсубишито, тъй като наблюденията са ми в рамките на 1-2ч работа през деня.

    Направих сравнение между марките, за да ми се изясни въпроса с изключването.

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #134

    Отговор: AY-XP9LSR-ите "движат" ли?


  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    14
    #135

    Отговор: AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Здравейте,
    Извинявам се, но бих искал да ви попитам дали е нормално да има лек шум от климатика, когато не работи, но е включен в контакта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 17:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 18:53
  4. Отговори: 0
    Последно: 06-10-06, 15:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 11:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе