Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 140
Like Tree1Одобрявам

AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #91

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    За тампони babati и аз го мислих,но досега не съм слагал-просто не ми се е налагало и не сложих.При една машина исках монтажа да е на пода на терасата-но като влезеше в ''тези'' обороти и се чуваше в съседна стая.И след вдигането на агрегата до тавана на терасата доста намаля чуваемоста на нискочестотнота работа на компресора(двойнороторен).Въпроса се реши впоследствие кардинално-със смяна на климатика,но сега монтиран под прозорец не се чува изобщо вътре.
    Та въпросът е до колко ще намали оборотите този компресор-какъв му е минимума,мястото за монтаж,ако щеш и оразмеряване спрямо помещението и загубите му,и да сложим и вида компресор-скрола като че ли е,с една идея по тих,а и в какво състояние са тампони на компресора,а и машината като цяло-нали ползвам, ползвани машини.

    Та тези симптоми ,не се появяват при всички климатици.
    Ясно, мерси. Минимум по книга би трябвало да пада до 220W - 1075 (220 - 1470), но реално движи на около 400 вата през повечето време. В 16 квадрата е монтиран. Явно имам и големи загуби. Надявам се с топлоизолацията да се пооправят нещата, макар че дограмата е алуминиева... На моменти съвсем леко кънти, но понякога се чува тътен направо и доста ме дразни...

    А в тухла пак ли се наблюдава този ефект? Или само в панел става?

    Ето така е монтиран - точно м/у двата прозореца.



    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #92

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    А в тухла пак ли се наблюдава този ефект? Или само в панел става?

    Ето така е монтиран - точно м/у двата прозореца.
    При мен е тухла.И затова монтажа се избира с ''некои съображения'',с цел да се избягва монтаж върху носещи колони,трегери или пък по метални балкони-да не се усилват и предават вибрациите из сградата,а възможно най кратко да затихват още във стойките.

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #93

    AY-XP12LSR

    Големите студове май поприключват, затова реших да обобщя как се справя 12LSR-то.
    Машината се води до -7, но се справя идеално и в по-голям студ. Вече е тесвана и на -13 градуса и се държи доста добре. Топли без проблем помещение 18m2 +
    Поддържаше температура 21 градуса при зададени 21, а като вдигнах на 22 започна да бълва жега. Помещението ми не е изолирано, с алуминиева дограма, панел, северно изложение. Консумацията в тези тежки усволия и в този сибирски студ е 18kW за 24 часа или средно по 750W на час.
    Редки дефрости, само при нужда - при много висока влажност или като го вали сняг, през няколко часа, в не толкова тежки условия се случва дори веднъж на ден само да размрази. Целият леденясва и чак тогава се чисти. Доста Ентелегентен климатик по моя преценка
    Само дано да се окаже и здрав!

    Относно тавата и оттичането на водата. Не винаги е сполучливо. Има разстояние около 2 см между топлообменника и тавата, като се е случвало цялото да се запълни с лед. Хубавото е, че това не пречи на работата на климатика или на комфорта на потребителя. Не се чува тракане или нещо подобно, не се усилват вибрациите, не се чува пукане от външното тяло, както е при MHI-то ми; водата си прелива отстрани и си намира път да се изтече.

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #94

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Не се чува тракане или нещо подобно...
    Не се чува друг път... Не е имало достатъчно лед просто Чува се пукането на останалия в тавата леда след дефрост и то доста силно на моменти - няма как Хубавото е че в тоя сух студ рядко дефроства.

    Качих в ImageShack едно клипче да го видите убавеца Много ме радва тая синята лампа как свети нощем - много ме успокоява Тук турбината е на SOFT - най-тихата, можете да видите как бачка машинката. За спалня е ОК според мен Няма да говоря повече за него че ще го урочасам и ще ми се смеете после като се счупи :P

    p.s. Извинявам се за лошото качество на видеото...

    http://imageshack.us/photo/my-images/854/qab.mp4/



  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #95

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Тук турбината е на SOFT - най-тихата, можете да видите как бачка машинката. За спалня е ОК според мен
    Да ,според теб може и да е добре,но иначе си се чува доста дебит на турбината,а е и на най ниска степен-но важното е, да ти харесва.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #96

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    OK е за спалня, защото не си чувал Мицубиши на Quiet или дори на 1-ва степен. Като се замисля, и аз не съм го чувал.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #97

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Да ,според теб може и да е добре,но иначе си се чува доста дебит на турбината,а е и на най ниска степен-но важното е, да ти харесва.
    Естествено че ще се чува - като сложа камерата точно пред въздушната струя която пръщи направо в микрофона. На всеки климатик ще се чуе по този начин.

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    OK е за спалня, защото не си чувал Мицубиши на Quiet или дори на 1-ва степен. Като се замисля, и аз не съм го чувал.
    Винаги има по-добро, ясно е това Ти пък си мислиш че Мицубиши на Quiet e тихо защото не си чувал... колибри:P xexe :D шегичка:P Казвам че климатикът е тих по принцип и че на него се спи иделно, без да го сравнявам с други марки и модели. Или както diksanal казва - важното е аз да съм си доволен
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328821920[/time]_________________________________________________

    Между другото разлигата м/у Електрика на 1-ва степен тоест LOW (не на Quiet която е 19dB и LSR е 2dB Не ми казвай че би я усетил защото научно е доказано че човешкото ухо почти не може да долови подобна разлика в звуковото налягане

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #98

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Аз затова съм казвал, че PKVP-то ми се струва малко по-шумно, просто защото правя сравнение с другия ми климатик - FD, който е почти безшумен.

  11. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #99

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от pilot
    Аз затова съм казвал, че PKVP-то ми се струва малко по-шумно, просто защото правя сравнение с другия ми климатик - FD, който е почти безшумен.
    Нали? FD е 20dB а PKVP е 27dB Щом 7dB разлика го усещаш като малко по-шумно, какво остава за 2

    Ето и една табличка която взех от един меломански сайт, с риск да се потретя ще я пусна пак и тук Така горе-долу човешкото ухо долавя разликата в децибелите:

    Субективна промяна................ Обективна промяна
    Много по-тихо......................по-малко от -10 dB
    На половина силно.................................-10 dB
    По-тихо...................................................-5 dB
    едва-доловимо по-тихо...........................-3 dB
    едва-доловимо по-силно.........................+3 dB
    По-силно................................................+5 dB
    Два пъти по-шумно.................................+10 dB
    Много по-шумно ....................повече от +10 dB

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #100

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Разликата в шума между двете машини я чувам доста отчетливо, което лично ме дразни, но това е така защото правя сравнение. Ако нямаш база за сравнение то нещата са по друг начин.

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #101

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    И това е вярно, но едва ли и за 2 dB разлика

    http://www.silcom.com/~aludwig/EARS.htm

    http://www.audioholics.com/education...itivity-part-1

    Също така има огромно значение и самото местоположение на вътрешното тяло в помещението, настилките, мебелите, като цяло повърхностите в помещението и способността им да абсорбират или отразяват звуковите вълни, източник Еurovent:

    http://www.google.com/url?sa=t&rct=j...EyPT-w&cad=rja



    Естествено в крайна сметка пак всичко опира до потребител. Мен например мен MHI-то ми не ме дазни дето на LOW е 39 dB Въпреки че го сравнявам с SHarp-а

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #102

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Тук съм писал за разскрежаването:

    https://forum.setcombg.com/index.php...57660.html#new

    А тук още малко за Sharp:

    https://forum.setcombg.com/index.php...56636.html#new

    А тук конкретно за модела и начина му на работа:

    https://forum.setcombg.com/index.php...53464.html#new

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    7
    #103

    Re:Sravnenie ,ejdu Hitachi i Sharp

    Прочетох мн.хубави отзиви за SHARP AY-XP 12 LSR , сега ако ги съпоставим с HITACHI RAS/RAC-D14EX3 все пак кое бихте взели???

    p.s

    Пичове доста сте вманиачени , ама евала помагате на много хора, когато си купя климатика ще побликувам и аз за да помагав

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #104

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Хитака май е по-добре - като параметри спрямо цената. За софтуер и начин на работа прочети из форума как е. Много е важнен алгоритъмът за разскрежаване според мен. Ако нe размразява кога си иска, зимай Хитака
    Хитака е със Скрол компресор, по-тежко външно тяло и тн и тн... За тия пари е доста добър избор според мен

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #105

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Скроловете и те се развалят. От наблюденията, които имам няма някаква кой знае каква разлика в дефектируемостта между различните модели компресори.

    Течният фреон в компресора не прощава на какъвто и да е тип компресор. Води до механични износвания. Кратък живот завършващ ако няма защити с изгаряне.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Отговори: 0
    Последно: 06-10-06, 14:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе