Резултати от 1 до 6 от общо 6

Sharp AY-XPC12JHR - троен топлообменник?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #1

    Sharp AY-XPC12JHR - троен топлообменник?

    Тук забелязах нещо на картинката на AY-XPC12JHR:

    Sharp AY-XPC12JHR/AE-X12JR

    На картинката е изобразено с 3 реда тръби. Дали в действителност е така или е рекламен трик?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: Sharp AY-XPC12JHR - троен топлообменник?

    Така е, и какво? Някои клими го имат от преди 12 години.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3

    Отговор: Sharp AY-XPC12JHR - троен топлообменник?

    Даже има и такива с четири реда...

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #4

    Отговор: Sharp AY-XPC12JHR - троен топлообменник?

    Да, чувал съм, че има такива. Просто ми беше любопитно дали при този е така.

    Благодаря.

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #5

    Отговор: Sharp AY-XPC12JHR - троен топлообменник?

    Ще ми е интересно да чуя експертно мнение на някой, който има монтирани от тези машини.

    Коя 12-ка е по-добра според вас - JR с вътрешно 12JHR или AY/AE-XP12GHR?

    И двете машини са с по 1 kg фреон и имат един и същи компресор.

    Едната с 37 кила външно, а другата само с 33 кила външно, но пък с троен топлообменник на вътрешното.

    JHR е по-скъп. Оправдано ли е?

    Мерси
    Този пост е редактиран от babati; 14-01-13 в 19:39.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    36
    #6

    Отговор: Sharp AY-XPC12JHR - троен топлообменник?

    Имам монтиран от края на октомври миналата година Sharp 12GHR в стая 20 кв. стандартна височина. Още когато го избирах това беше климатика с най-тежко външно тяло и най-висок коп от всички 12-ки в диапазона до 1600 лева с монтажа. Справя се с еднаква лекота както при +7, така и при -7 градуса външна температура. По отношение на отпление се справя отлично, единствения недостатък е, че е шумен, ако се поддържат 22 градуса, тогава единствено не спира, при по-ниски температури сваля оборотите чувствително и изключва и включва много често.
    За мен на тази цена този модел е с най-добри характеристики на отопление. При пряко сравнение на 12JR и 12JHR не откривам никаква разлика във външните тела - еднакви килограми и размери (най-вероятно еднакви топлообменници), еднакви количества фреон и едни и същи компресори, едни и същи COP/EER, едни и същи мощности на консумация и отдаване, ако щеш и нивата на шум са едни и същи, най-вероятно има разлика единствено в електрониката и по-точно в софтуера. JHR има с 1 кг по-тежко вътрешно тяло, но за това струва 260 лева повече от JR, което за мен въобще не е оправдано. В момента JHR струва 1699 лева с монтажа, а GHR 1599 с монтажа. Дори да беше обратното, пак бих избрал GHR. Дори данните за COP-а, който при GHR е много по-висок (а при данните за EER разликата е дори още по-голяма) да не са съмсем верни, то 4 килограма по-тежко външно тяло в полза на GHR не са никак малко, за да ги пренебрегнем, все пак най-вече в студа (но не само) по-големият топлообменник може да извлече повече енергия от околната среда. Не че се опитвам да изкарам моето най-хубаво, обаче не виждам как един троен вътрешен топлообменник и по различни пластмаси ще ме накарат да предпочета JHR, като отстъпва с доста по-ниска отоплителна мощност, по-висока консумация, а на охлаждане е много зле с коефициент 3.21 - едвам влиза в клас А. На всичкото отгоре е и по-скъп. Ама какво ли разбирам аз като един прост инженер по автоматика, сигурно има някакви супер технологии специално във вътрешното тяло на JHR, които му вдигат цената неимоверно, но не увеличават нито ефективността, нито отдаваната мощност.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кое е по-добре - двоен или единичен топлообменник?
    От babati във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 12-01-15, 12:22
  2. Продавам Пластинчат Топлообменник 0,64 m²
    От Феникс във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 12-12-12, 16:08
  3. Отговори: 40
    Последно: 09-10-10, 01:24
  4. Tърся нов топлообменник за Mitsubishi Electric
    От DidoFido във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 30-01-10, 15:26
  5. Osaka - вътрешният топлообменник замръзва
    От mirot във форум Климатици Osaka
    Отговори: 9
    Последно: 22-05-08, 21:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе