Резултати от 1 до 8 от общо 8

Проблем с климатик Sanyo

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    2
    #1

    Проблем с климатик Sanyo

    Здравейте!

    Имам климатик Sanyo SAP-EX45R2. Досега работеше бих казал перфектно. От няколко месеца започна да спира сам все едно размразява. Под спира имам предвид спира да духа. След няколко опита да го изчакам около 20 минути да тръгне сам, не го прави.Единствения вариант да тръгне е да го спра от дистанционното и да го пусна пак. Прави го без значение от външната температура и на неопределени интервали. Има дни, в които го прави веднъж, а други на ден по 3-4 пъти. Има 2 червени лампи, които светят на него. Отоплява и охлажда нормално.

    Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, ще съм благодарен да сподели опит.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #2

    Отговор: Проблем с климатик Sanyo

    Надявам се, че не държиш дистанционното до въздушната струя. Като за проба, можеш да го пуснеш и махни дистанционното от стаята. Саньовците имат датчик в него и си цъкат информация към вътрешното без да те пита.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    2
    #3

    Отговор: Проблем с климатик Sanyo

    Дистанционното е на място, където не достига струята. Интересна идея. Ще пробвам да го държа в друга стая. Благодаря!

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #4

    Отговор: Проблем с климатик Sanyo

    аз съм установил обратното - ако не вижда дистанционното се одрямва и не топли добре моя .. пробвай да му смениш батериите и да стои на видимо място но да не го обдухва де

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    34
    #5

    Отговор: Проблем с климатик Sanyo

    Е, нали може да се изключва тази функция и да си взима инфо от стандартния датчик? Като се изключи пак ли търси дистанционното, че и аз имам ZK25X, та да знам?

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Отговор: Проблем с климатик Sanyo

    не знам дали го търси ,но при мен поне почва да поддържа 2° под зададените ,с дълги паузи ОФФ а инак много рядко изключва - аз тази функция никога не съм я спирал за 15те години от както го имам

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    34
    #7

    Отговор: Проблем с климатик Sanyo

    Нашите комуникират през 5 Мин с дистанционното, а чрез вътрешното тяло през 30 сек. поне така го превежда преводача. На автора обаче е висок клас и сега разгледах упътването, и не разпознавам такъв бутон. Може би там не се изключва и всичко е много по-прецизно.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #8

    Отговор: Проблем с климатик Sanyo

    Аз що си мисля, че Санчовците не са на ифраред и не трябва да се гласят на пряка видимост, дистанционното и вътрешното.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Питане за климатик Sanyo SAP-J25N
    От MartinBadev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 13-01-22, 15:26
  2. Проблем с климатик Sanyo
    От stardust във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 11-02-17, 16:17
  3. Проблем с климатик Sanyo SAP-EX 22P
    От Дориян Петров във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 6
    Последно: 29-11-15, 13:51
  4. Проблем с климатик Sanyo sap cg 25 a
    От vanyo_83 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 2
    Последно: 09-12-12, 01:06
  5. Климатик Sanyo SAP-S28H2-CS28H2
    От Michel във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 24
    Последно: 19-01-12, 13:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе