Резултати от 1 до 11 от общо 11

Toshiba RAS-10SAVP-E - спря да работи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    2
    #1

    Toshiba RAS-10SAVP-E - спря да работи

    Здравейте, скоро си мантирах три климатика от въпросния модел Toshiba RAS-10SAVP.
    Два от тях работят много добре, но третият работи около две седмици на отопление
    и спря. При рестартиране започват да мигат лампите на OPERATION и TIMER DISPLAY.
    В таблицата с кодове за грешки пише, че това е проблем с свързващия кабел, проверих
    но не открих проблем. Някой да има идея какво друго може да е? Предварително Благодаря!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re: Проблем Toshiba RAS-10SAVP

    Пробва ли с изклчючване за известно време от контакта?

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    2
    #3

    Re: Проблем Toshiba RAS-10SAVP

    Изключвах го заоколо половин час и резултата беше същия.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re: Проблем Toshiba RAS-10SAVP

    Извикай си сервиза, все пак е машина за 1900 лева, възможно е да имало проблем при монтажа, който по-късно при експлоатацията се е проявил.Лоши и незатегнати връзки и други подобни, които са дребни, но по-добре да си ги види сервиза.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    38
    #5

    Re:Toshiba RAS-10SAVP-E - спря да работи

    Както писах някъде назад във времето имам две Дайсейкайки и си работят безпроблемно, Но, нали винаги има едно НО.
    Направих се на Хитър Петър-глупака обаче. Замърси се плазменния йонизатор и аз като много умен реших да го почистя. (филтрите съм чистил и чистя редовно) Консултирах се с фирмата дет ми ги постави и държеше гаранцията - приятел ми е пича. Каза ми - сваляш и продухваш, ако не стане, миеш с не много силна струя вода. Тъй, направих аз каквото ми рече човека, ама нали съм си аз, видях че е на щипки и го разглобих на парчета.Нищо особенно като брой части, измих с мека четка и миещ препарат и го събрах.
    Да, ама не - сега като поработи на плазма около 20-тина минутки почва да пляскат някакви силни припуквания, като от силна искра. Рекох, нещо съм объркал и около една година не ползвах йонизатора. Тия дни останах айляк и викам - ще го парчетосам пак за да видя нещо да не ми е убягнало-някакъв тънък момент. Разглобих, гледах, пулих се - нищо не открих, а ми се струва че и така е направено да не може нещо да се размени. Пробвах дали могат да се разменят местата на частите-не става.Умно е измислено, май? Събрах го включих - ура, зработи без йона да пука. Кеф. Да ама след 20-30мин. пак запука и изключих плазмата.

    Та , да се намеси вече и вашето мнение.Аз бях до тук.Ще се кара без плазма, май?

  7. Junior Member Аватара на FatBoySlim
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    92
    #6

    Re:Toshiba RAS-10SAVP-E - спря да работи

    Зависи какво е пукането! Ако е припукване като на машините които са за комари(именно с електрод с високо напрежение), но значително по слабо и се появява от време на време, значи всичко е ок.
    Ако е силно пукането явно има някакъв проблем. Има вариант по електродите да е останал почистващ препарат или друго и да пука от него.
    Правилният начин за почисване на плазмен филтър на Daiseikai е като го накиснеш във вода(може и с някакъв препарат) и после изплакваш с лека струя вода,
    без да почистваш механично електродите, понеже са много тънки и има опасност да се скъсат.
    PS.
    Пусни го да си попука докато му мине евентуално, като преди това измии плазмата както ти казах. Ако не спре пукането най-много да изгори плазмата, която така или иначе не ползваш.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    38
    #7

    Re:Toshiba RAS-10SAVP-E - спря да работи

    Пука си редовно през 30-тина секунди и то след като вече е почистен перфектно.Не виждам смисъл да му изгарям насила плазмата.

  10. Junior Member Аватара на FatBoySlim
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    92
    #8

    Re:Toshiba RAS-10SAVP-E - спря да работи

    Ти си знаеш най-добре. Не съм си купувал отделно плазма, но едва ли ще е под 100-200 лв. при положение че вътрешното тяло струва 740-800 лв.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    38
    #9

    Re:Toshiba RAS-10SAVP-E - спря да работи

    Глупости върша, ето:

    http://veilis.snimka.bg/other/plazma-ta.422672.14886189

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #10

    Re:Toshiba RAS-10SAVP-E - спря да работи

    Тази плазма е същата като на моят климатик макар, че тои е японски модел. Чистил съм я много често и то даже с пълно разглобяване- проблеми няма. Мисля, че може да се намери втора ръка от магазините за японки машини. Обаче се съмнявам, че е от нея. Ако си от Пловдив може да пробваме сд моята или поне да сравним дали си сглобил твоята правилно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    38
    #11

    Re:Toshiba RAS-10SAVP-E - спря да работи

    Тцъ, от Ловеч съм.
    Чкай, сега ми дойде наум една шашкъния или идея. Не съм свалял кожуха на вътрешното тяло до сега.Ако някъде има схема на последователността на размонтиране на пластмасите на вътр. тяло, бих го свалил и понеже закупих спрей за почистване на топлообменника бих го използвал . Може някъде вътре от наслояване на нечистотии да дава някаква оттечка и да пляска по тая причина.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Принтера Canon спря да работи
    От salico във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 14-01-13, 13:06
  2. KFR-34GW/JNV спря да работи
    От charliii във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 10-12-12, 06:01
  3. Canon I560 спря да работи
    От babatam във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 20-05-11, 21:43
  4. Toshiba RAS-10SAVP-E - къде най-евтино може да се намери?
    От orisha във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 6
    Последно: 19-05-08, 12:05
  5. Daikin FTXG25 - спря да работи
    От lupo101 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 05-01-08, 22:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе