Резултати от 1 до 11 от общо 11

Panasonic или Toshiba

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    43
    #1

    Panasonic или Toshiba

    Здрвейте! Колебая се между Toshiba RAS-107SAV-E инвертор, който в момента е на промоция в Технополис и Panasonic CS/CU-RE9HKE инвертор. Цените са почти еднакви. Става дума за отопление/охлаждане на спалня северно изложение 15 кв.м. Някакви мнения по въпроса? Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re: Panasonic ili Toshiba

    Мисля, че няма място за сравнение. Тошибата.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re: Panasonic ili Toshiba

    brainwave, Прегледах на бързо параметрите на 9-ката Toshiba RAS-107SAV-E в търговския каталог към която проявяваш интерес. Виждам, че се предлага предимно в Гърция и Испания, може би и затова е на промоция в България.

    Какво забелязах: Килограми на вътрешното тяло 8 кг., килограми на външното тяло 29 кг.
    Въпреки, че модела официално го дават да работи до -10 градуса Целзий, малкото килограми на двете тела означават, че със спадането на външните температури отдаваната мощност ще спада рязко надолу. Но с това не казвам, че трябва да вземеш Panasonic-a.

    За сравнение ще дам моделът 9-ка на Mitsubishi heavy SRK25ZGX-S: Килограми на вътрешното тяло 12 кг., килограми на външното тяло 38 кг.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re: Panasonic ili Toshiba

    Прав си, абе моделите са малко хвани единия - удари другия. Този пък на Panasonic не е особено добър, доколкото си спомням е китайски инвертор с капилярка.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    43
    #5

    Re: Panasonic ili Toshiba

    A какъв ще ми препоръчате за този ценови диапазон?

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #6

    Re: Panasonic ili Toshiba

    Само да вметна. Познавам собственик на голяма фирма за техника, в това число и климатици, последния път когато говорих с него стана дума за Панасоник. Спомена ми, че са ги купили значително по-евтино от другите им модели з-то били предназначени за Гърция, а на същата зима още изпищяли от именно тия модели на Панасоника. В Гърция, Испания и др по-южни страни климата е по-мек, и съответно климите са предназначени за там на БГ климната не издържали поради значителното натоварване компресорите масово гръмнали ...

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re: Panasonic ili Toshiba

    Нашия климат си е направо за Нордик моделите на Панасоник, които са прекрасни, обаче нещо не ги вкарват тук. Има редки случаи да се намират.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re: Panasonic ili Toshiba

    Коментара на mxkolev е абсолютно правилен.Аз имах "щастието" да работя в подобна фирма внасяща в БГ Тошиба и Кериър,правени за Гърция.Там е офиса за тази част от Европата.Сега сервиза им е тотално зарит с повредени клими и се чудят какво да правят

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #9

    Re: Panasonic ili Toshiba

    Тогава остава въпроса: как да познаем коя клима за къде е правена ? Аз съм хвърлил око на MHI ZGX-S серията, а какво ли ще стане ако попадна на гръцка партида....

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #10

    Re: Panasonic ili Toshiba

    Трябва да познаваш вносителите-май друг начин няма.Драсни едно ЛС,мога да ти помогна

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re: Panasonic ili Toshiba

    Цитат Първоначално публикувано от mxkolev
    Тогава остава въпроса: как да познаем коя клима за къде е правена ? Аз съм хвърлил око на MHI ZGX-S серията, а какво ли ще стане ако попадна на гръцка партида....
    ZGX-S не е "гръцка" партида В смисъл, че климатикът работи при ниски температури без проблем. Имам го.
    Друго, което може да те ориентира, е японският сайт на MHI. http://www.mhi.co.jp/en/products/det...gx_series.html
    Теглиш каталога и всичко е там. МХИ нямат различни модели за различни страни. За извън Япония е това - SRK-ZG и SRK-ZGX при малките инвертори и SRK-ZHX при големите мощности инвертори.
    Ако нещо те интересува за ZGX - питай.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PANASONIC TX-L37E5E, SAMSUNG UE-40EH6030 или TOSHIBA 40RL933G моля за съвет.
    От bracnica във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 28-11-12, 17:13
  2. Toshiba - RAS-137SKV-E3 - Panasonic E12MKE - Fujitsu - ASYG12LE
    От Верижни_писма във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 15-04-12, 21:41
  3. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 15:12
  4. TOSHIBA 42SL863 VS. PANASONIC TX-L42E30E
    От V.Valev във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 25-10-11, 19:11
  5. Fujitsu ASYA12LGC, Panasonic CS/CU-E12HKE или Toshiba RAS-13SKV-E
    От tikettiket във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 39
    Последно: 25-02-10, 13:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе