Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40

Fujitsu ASYA12LGC, Panasonic CS/CU-E12HKE или Toshiba RAS-13SKV-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    39
    #1

    Fujitsu ASYA12LGC, Panasonic CS/CU-E12HKE или Toshiba RAS-13SKV-E

    Моля, помогнете за избора на климатик.

    Помещението е с източно изложение,френски прозорци,PVC 3-камерна дограма с К-стъкло,изолация с 5 см. каменна вата на стените (тухла) и тавана и размер около 20 кв.м. при 2,50 височина.Климатикът ще се полза постоянно за отопление и охлаждане - лятото е доста горещо (поради К-стъклото,още повече).Парно вече не ползвам поради неефикасността му и високия размер на сметките с изключение на една стая.В спалнята ползвам инверторен Панасоник 12 и нямам оплаквания,в кухнята от 8 кв.м. обикновен Келон 12 (преместен от спалнята,затова е неоразмерен).

    Мисля,че и 9-ка би свършила работа,но идеята ми е да поддържа по-висока температура в помещението - залагам Панасоника на 23 и прави около 25-26 градуса като евентуално ще отоплявам и охлаждам коридора от 5-6 кв. и кухнята (идеално изолирана) като по този начин не ползвам Келона.Бюджетът е 1500-1600 лв. с монтажа.Какъв е оптималния вариант откъм цена и ефективност и какъв друг вариант можете да предложите?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re:Fujitsu 12LGC или Panasonic CS/CU-E12HKE или TOSHIBA RAS-13SKV-E

    В този бюджет няма как да влезеш с тези модели на панасоника и тошибата.Панасоника е около 1500 лв,а тошибата е над 1600.Само фуджицуто беше скоро на промоция за 1300 лв,но не знам в момента как е.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    39
    #3

    Re:Fujitsu 12LGC или Panasonic CS/CU-E12HKE или TOSHIBA RAS-13SKV-E

    TOSHIBA RAS-13SKV-E ми го предлагат за 1700 с монтажа,панасоника 2008 за 1600 също с монтаж- може и 2009 модела с около 50лв. отгоре като за стар клиент,а фуджицуто - намалено от 1700 на 1450 (защо е този спад в цената - свръх наличност или дефектна партида,някаква промоция ?) Гледам,че RAS-107SAV-E също би отговарял на ситуацията - идеята ми е да не се презапасявам от гледна точка на комфорта,но от друга да имам резерв за кухнята и коридора - двете помещения са идеално изолирани общо около 10 кв.м.,вътрешни.При по-мощен климатик духа неприятно студено при отопление,а от друга страна съпругата ми иска рейката при отваряне да е в положение отгоре - надолу,а не отдолу - нагоре да за не `и духа - последното има значение и относно мястото на монтажа,че е малко по-проблемно.Принципно търся безпроблемна работа,ефективност при разхода на енергия (без да се изпадат в крайности) и да е тих все пак.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #4

    Re:Fujitsu 12LGC или Panasonic CS/CU-E12HKE или TOSHIBA RAS-13SKV-E

    Цитат Първоначално публикувано от tikettiket
    .Принципно търся безпроблемна работа,ефективност при разхода на енергия (без да се изпадат в крайности) и да е тих все пак.
    Точно на тези изисквания напълно отговаря Тошибата.

  6. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #5

    Re:Fujitsu 12LGC или Panasonic CS/CU-E12HKE или TOSHIBA RAS-13SKV-E

    tikettiket - на изискванията ти перфектно пасва този модел -
    http://www.v-clima.com/prod.php?id=37
    -понеже има функцията "комфорт" при нея на отопление клапата е насочена надолу ,а на охлаждане е нагоре..има функция "интелигентно око" при която струята се насочва в тази част на стаята ,където няма човек....има и много други екстри но ги прегледай внимателно в линка който съм ти дал има файл с ръководство за употреба на български език.Машината е много добра ,няма да съжаляваш ...успех.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    39
    #6

    Re:Fujitsu 12LGC или Panasonic CS/CU-E12HKE или TOSHIBA RAS-13SKV-E

    В крайна сметка останаха като варианти ТOSHIBA RAS-13SKV-E и Panasonic CS/CU-E12HKE при цена около 1600-1620 - кой от двата бихте препоръчали,за първия четох че има шумно външно тяло,параметрите са близки.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #7

    Re:Fujitsu 12LGC или Panasonic CS/CU-E12HKE или TOSHIBA RAS-13SKV-E

    Цитат Първоначално публикувано от tikettiket
    В крайна сметка останаха като варианти ТOSHIBA RAS-13SKV-E и Panasonic CS/CU-E12HKE при цена около 1600-1620 - кой от двата бихте препоръчали,за първия четох че има шумно външно тяло,параметрите са близки.
    Я преди да купиш прочети какво пише в инструкцията за експлоатация за работния диапазон външни температури.На Панасоника с сигурност пише че се препоръчва да работи на отопление до -5 градуса външна температура.На Фуджицу до -15 гр.Провери и за Тошибата!

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:Fujitsu 12LGC или Panasonic CS/CU-E12HKE или TOSHIBA RAS-13SKV-E

    HKE е до -5°, HKE-3 е до -15°. От кой му предлагат вече е друг въпрос, защото има и от двата в България.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:Fujitsu 12LGC или Panasonic CS/CU-E12HKE или TOSHIBA RAS-13SKV-E

    HKE e do -5° ,ako е от китайските серии UE и RE. Малайзийските си работят безпроблемно и до -15°.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Fujitsu 12LGC или Panasonic CS/CU-E12HKE или TOSHIBA RAS-13SKV-E

    За E-HKE говорим. Вярно, че не съм доуточнил, но човекът пита за E12HKE. Там има две разновидности - E12HKEW и E12HKEW-3.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re:Fujitsu 12LGC или Panasonic CS/CU-E12HKE или TOSHIBA RAS-13SKV-E

    В каталога от 2008 има само 12 HKEW-3,,този без 3ката липсва.,Има 12 HKEA до -10°.В ценовите листи от КиК за 2008 и новата за 2009 с JKE изобщо няма модел с 3ка отзад.Явно са го приели обозначението без 3ката.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #12

    Re:Fujitsu 12LGC или Panasonic CS/CU-E12HKE или TOSHIBA RAS-13SKV-E

    А може да има и някаква друга вероятност.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    39
    #13

    Re:Fujitsu 12LGC или Panasonic CS/CU-E12HKE или TOSHIBA RAS-13SKV-E

    Панасоника е малайзия, то и за тези пари китайски климатик Иначе по каталог са с еднакви параметри - 15 градуса,друг е въпроса как реално се представят,но доколкото прочетох няма проблеми.То по каталог тошибата я дават еднакво шумна като външно тяло с панасоника,ама чета различни неща в тази посока.

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #14

    Re:Fujitsu 12LGC или Panasonic CS/CU-E12HKE или TOSHIBA RAS-13SKV-E

    Само гледайки параметрите на моделите и аз мисля, че по-добрият вариант в случая е моделът на Toshiba RAS-13SKV-E.

    За парите, които си готов да отделиш това е много добър избор. Колкото по-надолу отиваш в цената съответно и качеството пада.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    83
    #15

    Re:Fujitsu ASYA12LGC, Panasonic CS/CU-E12HKE или Toshiba RAS-13SKV-E

    тошибата е върха човече.вече писах в темата за тошиба.миналата година го сложих.такъв климатик няма.ама аз го набарах в ритони на 1600 с монтажа..точно сега е времето на промоциите на климатици щото за тях е мъртав сезон

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYG-12LE vs. Toshiba RAS-13SKV-E Hybrid vs. Mitsubishi MSZ-GC35VA
    От koev.vn във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 28-08-11, 21:17
  2. PANASONIC CS/CU-RE12JKX или FUJITSU ASYA12LGC
    От blagson във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 29-01-11, 15:09
  3. Panasonic CS/CU-E12HKEW или Fujitsu ASYA12LGC
    От netranger във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 16-06-10, 22:33
  4. Fujitsu ASYA12LGC vs. Toshiba RAS-13SAV-E
    От torlakov във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 06-10-09, 23:33
  5. Избор на климатик - ТOSHIBA RAS-13SKV-E или Fujitsu-General ASYA- 12LGC
    От nokias3 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-09, 23:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе