Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47

Daiseikai vs. Ururu Sarara - моля за Вашето конструктивно мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #1

    Daiseikai vs. Ururu Sarara - моля за Вашето конструктивно мнение

    Здравейте,

    Моля за вашата помощ. Искам да взема две машини от висок клас и след доста "рисърч" изборът се сведе до RAS13 Daiseikai на Toshiba и Ururu Sarara (FTXR-E) серията на Daikin.

    Следва тривиалният въпрос - кой от двата, като се има предвид, че опцията за свеж въздух на Дайкин хич не ме вълнува. Ето малко изводи, до които аз стигнах...
    + В България Дайкин е доста преекспонирана марка, докато в Япония Тошиба е по-скъпа и почитана.
    + Дайкин (доколкото имам инфо) конструктивно са си заложили (поне) един сериозен ремонт в диапазона 3-5 год.
    + СОР факторите не са най-същественото нещо, защото не е ясно кой производител как ги смята и при какви условия, при колко размразявания и т.н., т.е. СОР не е единственото водещо нещо при избора.
    + Като, че ли не е толкоз важно коя от двете марки, а по-скоро КОЙ седи в България зад тях? До колко монтажниците им не са полуграмотни шопи, доколко сервизът им е сериозен и т.н. Няма да забравя как наскоро мой познат си взе 3 Сарари, а монтажниците му направиха апартамента като Ирак след бомбардировките и си оставиха не само ръцете в монтажа, а и к'вото можеха друго...

    Моля за вашето мнение и препоръки. Ще се радвам, ако са конструктивни и обосновани. До тук не разбирам на какво се дължи доста по-високата цена на Дайкин-а?! Кой от вносителите има култивирани монтажници и читав сервиз (вероятно никой...?!)
    Учудващо за мен е да видя как във високият клас, където би следвало нивото на сървис да е перфектен от страна на търговците и сервизите, то, точно там се уакват най-здраво... 4-ти месец един Дайкин (предишен модел, не Сарара) ми седи ей така, чакащ анализ на проблема...)

    Предварително благодаря на всички включили се

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #2

    Re: Daiseikai vs Ururu Sarara - Моля за вашето *конструктивно* мнение

    aivanov,защо конструктивно е кавички?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #3

    Re: Daiseikai vs Ururu Sarara - Моля за вашето *конструктивно* мнение

    Лошото на дайкин е че който не е искал не е почнал да ги продава и монтира иначе марката си е супер.Лично от тези които идваха да ми ги предлагат да ги продавам и монтирам останах доста разочарован надути със голямо самочувствиа а дори не знае какво е кондензатор и ти говори подигравателно все едно ти си мишок но накрая те си тръгнаха като мишоци от офиса ми и само заради тях не почнах с дайкин и няма да почна поради още няколко причини но ще ги запазя за себе си а при Булклима точно това ми харесва че за всеки район са си избрали читава фирма преди 4-5 години бяха попаднали на мърлячи и веднага ги смениха с достойни хора така се прави бизнес.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #4

    Re: Daiseikai vs Ururu Sarara - Моля за вашето *конструктивно* мнение

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    aivanov,защо конструктивно е кавички?
    не кавички, а звездички, което би следвало да се тълкува като акцент Т.е. иска ми се да избягам от постинги от типа "Земи си Тушибата/Дайкито, братле"

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    Лошото на дайкин е че който не е искал не е почнал да ги продава и монтира
    ... мърлячи и веднага ги смениха с достойни хора така се прави бизнес.
    Timberlake,
    Благодаря ти за отговора, въпреки, че е доста далечко от въпроса Булклима, обаче, нямат нито едната от двете марки (прости, ако бъркам).

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #5

    Re: Daiseikai vs Ururu Sarara - Моля за вашето *конструктивно* мнение

    + Дайкин (доколкото имам инфо) конструктивно са си заложили (поне) един сериозен ремонт в диапазона 3-5 год.
    Явно си много вътрешен в Дайкин щом имаш такава информация,защото моето инфо до сега беше,че Дайкин конструктивно са заложили
    поне 10 г.да нямат никакъв ремонт и в тази връзка в повечето бели държави дават 5 до 7 год. гаранция.
    Ако мислиш,че Уруруто само вкарва свеж въздух,значи нищо не си разбрал за този климатик.Изтегли си едно упътване за дистанционното и се ориентирай за функциите.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #6

    Re: Daiseikai vs Ururu Sarara - Моля за вашето *конструктивно* мнение

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    Явно си много вътрешен в Дайкин щом имаш такава информация,защото моето инфо до сега беше,че Дайкин конструктивно са заложили
    поне 10 г.да нямат никакъв ремонт и в тази връзка в повечето бели държави дават 5 до 7 год. гаранция.
    Ако мислиш,че Уруруто само вкарва свеж въздух,значи нищо не си разбрал за този климатик.Изтегли си едно упътване за дистанционното и се ориентирай за функциите.
    Jori, инфото за "конструктивната издръжливост" го имам не само от едно място, и от изключително достоверни източници. Да не говорим, че моя машина от същата марка се "предаде" точно на 4,5 год. и вече 4 месеца не могат дори да разберат какво и е, което едва ли би се случило с една Мидеа... /примерно/ Това обаче не е най-важното.

    Далеч не съм казал, че уруру-то само вкарва външен въздух - иронията ти е излишна. Но би ли ми обяснил какво в повече прави Уруруто от Дайсейка-я, освен външния въздух и овлажнителя на въздух?

    Все пак за това хората пишат и се ровят по форуми, нали?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #7

    Re: Daiseikai vs Ururu Sarara - Моля за вашето *конструктивно* мнение

    aivanov мисълта ми беше че като марка е супер но като сервиз сам си се опарил веднъж мисля че ме разбираш за какво говоря а на тошиба не съм привърженик това си е марка за батерии затова няма какво да кажа за нея.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #8

    Re: Daiseikai vs Ururu Sarara - Моля за вашето *конструктивно* мнение

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    aivanov мисълта ми беше че като марка е супер но като сервиз сам си се опарил веднъж мисля че ме разбираш за какво говоря а на тошиба не съм привърженик това си е марка за батерии затова няма какво да кажа за нея.
    Timber, ти ми счупи цялата концепция Ония, кат са само марка за батерии, кои според теб са конкурентите на Уруру-то?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re: Daiseikai vs Ururu Sarara - Моля за вашето *конструктивно* мнение

    С многото оплаквания тук едва ли Дайсейкай е конкурент на Уруруто.В областта на пълния контрол на трите неща-влага,температура и скорост на възд.поток,Дайкина няма аналог,т.е.няма и конкурент,така да се каже е монополист.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    84
    #10

    Re: Daiseikai vs Ururu Sarara - Моля за вашето *конструктивно* мнение

    Абе хора ,вие знаете ли ,че ДАЙ СЕЙ КАЙ е модел на Тошиба вид компресори почти неизносваеми,спряха ги от производство,защото не се повреждат и съответно не си купуват нови климатици.Уруро-сарара е малко екзотичен модел на Дайкин,който съчетава в себе си добра влажност,комфорт и добра тепература,като техника-инвертор,нищо ново под слънцето ДЦ ИНВЕРТОР-абсолютно стандартен и качествен.Останалите фокуси ги има в саитовете им.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re: Daiseikai vs Ururu Sarara - Моля за вашето *конструктивно* мнение

    Как ще са ги спрели,сега извадиха нова серия Дайсейкай.И какво точно значи "почти неизносваем)

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #12

    Re: Daiseikai vs Ururu Sarara - Моля за вашето *конструктивно* мнение

    aivanov,Ururu-то е система за перфектен микроклимат,а самата машина е най-високо технологичната на българския пазар.Лично аз не ги харесвам,защото съм по-консервативен и гледам на климатика като на печка,както не харесвам и телефони с операционна система и интернет.Обичам телефона ми да е телефон,компютъра да ми е комппютър.
    Относно сервиза на Дайкин:самодиагностиката им е много хубава,а резервни части всеки вносител може да поръча от сервизния сайт на Дайкин и системата е много добра.Сигурен,че проблема с твоята машина не се решава заради затруднена комуникация с някой сериозен вносител. В интерес на истината Б-я е една от малкото държави,където Дайкин не присъстват директно.В момента отварят офис в София,а очаквам скоро да купят някой от техните вносители,за да могат да водят по-активна търговска,рекламна и сервизна политика.Поне така работят в другите държави.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #13

    Re: Daiseikai vs Ururu Sarara - Моля за вашето *конструктивно* мнение

    Ето още едно мнение. Daiseikai на Тошиба специално модел RAS13 впечатлява единствено с макс. отдаваната си мощност 6.9 кВт за отопление и 4.5 квт за охлаждане – т.е евентуално доближава климатик 15 или 14 на конкурентни фирми, като ги превъзхожда и с фактор на преобразуване – има такъв какъвто други фирми за 9000 BTU климатици. Като цяло Toshiba правят уникално здрави климатици. И дотук с хубавото тази година са нов май китайски компесор доста по-шумен от старите модели, които със сигурност бяха японски, от една страна и с много високата според мен цена от друга. Като цяло хубав климатик за висока цена. Урурото- то 12 няма има 42 още по-скъпа и с нищо пак не впечатляваща – номинал отопление 5.1 – максимум 5.6кВт- нещо много вяло ми звучи това за таз цена Sorry но така мисля.(една читава 15 стига до 7.4кВт, а една 18-ка до 8кВт за сравнение) Ако искаш хубав уред 12000 BTU защо не помислиш за една плазма на Fuji/Fujitsu? По-евтина, макс отдавана мощност 6.7кВт на отопление и 4.2 на охлаждане– по-мощна от Уруро-то и само 200Вт по-малко от Тошиба-та(за отопление), EER/COP са малко под 4, но пак е А клас. Хубава вечер.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    84
    #14

    Re: Daiseikai vs Ururu Sarara - Моля за вашето *конструктивно* мнение

    Извадиха го с 2 до 3 год.закъснение в България.Преди 1 год.Тошиба обявиха,че модела е нерентабилен"пишеше го в официалния им саит".Относно неизносваем отново там,даже и на български брошури имаше графиките на работа и износваемост за 10 год. компресора не беше мръднал дори 10 процента от макс.му живот.Но от всичко казано до тук,ДАЙ СЕЙ КАЙ е невероятна технология-изключително добра машина.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #15

    Re: Daiseikai vs Ururu Sarara - Моля за вашето *конструктивно* мнение

    А относно монтажа – тук изборът е доста богат – и почти винаги не е най-добрия вариант да вземеш някой от поне 4-те вносителя на Даикин и единия вносител на Тошиба. Другия е читав. И Тошиба не правят само батерии – това ме разсмя тази вечер много

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за вашето мнение
    От evgeniy във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 21-06-12, 00:11
  2. Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI
    От prodan1234 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 19-07-11, 09:19
  3. SKVP2 Super Daiseikai VI или Daikin Ururu Sarara
    От prodan1234 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 19-07-11, 00:25
  4. Моля дайте вашето мнение за Philips 3357/12
    От zerow във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 26-10-08, 10:54
  5. Моля за вашето мнение относно три модела DVD
    От defoo във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 08-07-08, 09:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе