Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #1

    Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    Здравейте на всички,
    едно питане щото си нямам на идея как се настройва или оправя-сервиз и т.н.
    Та значи туй същото Дайсейкай-че ма.... му и прасе , грее/топли и по едно време почвало да духа студеноооо .
    и после пак така... , лошото е че е при майками и не знам колко студено духа много/малко и колко време ама после пак се оправяло.
    Въпроса ми е , дали няма някаква настройка по дистанцийонното с бутони комбинация от бутони ........ и от там да идва цялата боза или да викам сервиза.
    Не ми се вярва да е от времето щото все още не са минусови температурите.
    Моля Ви ако знаете нещо за настройките кажете щото.............

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Тошиба Дайсейкай 10сквп

    Цитат Първоначално публикувано от ivlbg
    Не ми се вярва да е от времето щото все още не са минусови температурите.
    Баш си е от времето. Нема се плашиш, при минусови температури - по-рядко ще се случва.
    Няма избор хайванина, ако продължи да духа топло, в стаята ще стане 40*.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #3

    Re:Тошиба Дайсейкай 10сквп

    Добре де ама не трябва ли само да спре да отоплява а не да духа студено,
    довечера ще го проверя и ще пиша, ако само обдухва питата и въздуха ок. ама ако духа студено ко да го правя.

    Бях чел някъде в форума че имало ( или само за някой климатици ) настройка ако прекара зададената темп. да вкл. охлаждане/отопление.

    Благодаря за отговора.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #4

    Re:Тошиба Дайсейкай 10сквп

    Цитат Първоначално публикувано от ivlbg
    Здравейте на всички,
    едно питане щото си нямам на идея как се настройва или оправя-сервиз и т.н.
    Та значи туй същото Дайсейкай-че ма.... му и прасе , грее/топли и по едно време почвало да духа студеноооо .
    и после пак така... , лошото е че е при майками и не знам колко студено духа много/малко и колко време ама после пак се оправяло.
    Въпроса ми е , дали няма някаква настройка по дистанцийонното с бутони комбинация от бутони ........ и от там да идва цялата боза или да викам сервиза.
    Не ми се вярва да е от времето щото все още не са минусови температурите.
    Моля Ви ако знаете нещо за настройките кажете щото.............
    Наверно е поставен на AUTO,а не на отопление.Постави на отопление и би трябвало да се оправи т.е.да духа топло и да спира,а не да обръща на студено...

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #5

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    Благодаря за инфото
    вчера го проверих (точно за това), не вкл. на охлаждане, ама му бях засекъл консумацията на електромера, и за 24ч. общо 18 kWh - 11kWh на едната и 7kWh на другата тарифа с останалите консуматори(бойлер-50л. и хладилник,телевизор) да махна общо не повече от 5 до 7kWh за тези консуматори 10-12 kWh за денонощие според вас -добре ли е или да го продавам.
    Събота или неделя ще го изкл. за да засека ел.енергията на другите консуматори и пак ще пиша.
    Моля ако има други настройки някой да каже щото все пак ми се струва че му е висока консумацията а като паднат темп. под нулата направо не ми се мисли.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #6

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    Така сметки не се правят просто сложи уред или електромер само на климатика и тогава ще разбереш колко консумира само той.
    Точно това направих вчера аз сложих електромер на двата климатика и ще гледам колко консумират само те.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #7

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    Така е знам НО ще трябва да намеря електромер от някой познат и тогава следва това упражнение, но все пак като се извади от общата консумация ......... ще се получи пак верен резултат (+) (-) 2 kWh*30 дни = 10 лв......... на фона от 80 лв. на месец - според сегашните данни - приблизително.

    Пиши след като засечеш двата климатика колко харчат.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    Консумацията е абсурдно висока за тази машина.Аз и през зимата в най-големия студ нямам такива числа.Казвам го от личен опит, имам я същата.Да не бъркаш нещо модела или да не е 10-ка.Конан има предвид режима да не е на АУТО, не турбината.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #9

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    Ще я снимам за да се вижда-модела, а за режима разбрах била е на авт. режим на вентилатора ( най отдолу на дисплея на дистанц.-AUTO) а отгоре на режима на климатика не на-AUTO а на символа-☼ ( не е охлаждане)

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    На колко кубика и в какво помещение е монтирана машината.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #11

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    Помешението е 42 м3 с западно- югозападно изложение (поскоро), вътрешни стени (тухла) и PVC дограма.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #12

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    Здравей! Соред мен също много висока консумация, виж моята за 16-17-18.10.2009: http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg376933
    Да не би да е настоена на висока Т? Останалите уреди които работят предполагам са по старички и дърат не-малко, бойлера ако е включен постоянно също/аз имам консумация 7КВ нощем предполагам видя какво бачка у дома/.Мисля че е точно това останалите уреди смучат доста ... Остави 24ч да почине климатика-засечи разход, пусни го да затопли 2-3-4часа и пак направи експеримента, така ще получиш по точни резултати.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    Машината е правилно оразмерена за това помещение.Ако машината е 10SAVP-E, най-вероятно неправилно изчисляваш на око консумацията.За тази машина, тези киловати за денонощие са изключително много, особено в това топло време.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #14

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    Уредих се с електромер, тия дни ще има монтаж и после-зависи или

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #15

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    тоя електромер нещо май не работи ще го сменя и после

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От em_gibg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 89
    Последно: 26-07-17, 09:45
  2. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура
    От Toshimoto във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 106
    Последно: 11-01-17, 16:27
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 18:36
  5. Алтернатива на Toshiba RAS-B10SKVP-E
    От ex-man във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 15
    Последно: 17-08-09, 11:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе