Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 107

Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #1

    Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура

    Великата ми Тошиба започна да ми образува притеснения ,при зададена темп.22* в стаята е едва 19,5външното тяло е ледено блокче.Верно като дефростне и стапя всичко но не може да достигне температурата която е зададена /това според мен не е мормално.За сравнение Мицобишито в кухнята/която е и северна/ при зададени 22* прави 21,8*-22,4* като термометъра е в срещуположната на климатика стена и в двата случая



  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    В каква стая е, изолация, явно имаш големи загуби.На къде са ти клапите.Нали си от Ямбол.Моя при мъглата снощи и студа, без проблеми и без да се мъчи си държи 22 гградуса в 16 квадрата, само веднъж е дефроствал.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #3

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    Стаята е 13кв. южна с една външна стена изолирана с вата и гипсокартон ,дограмата е алуминий с термомост .при зададени 22*струята която излиза от тялото е леко топла при 26-7 вече е гореща като при 22*на мицубишито/по мои ставнения/.жалюзите ги оставям да сочат надолу ,пробвах и леко да ги вдигна но ефект няма ето сега примерно съм задал 23*в стаята е 20,6 от има няма 2 часа не е мръднал

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    Моя в момента е на 22 градуса, струята е повече то топла.Вдигни леко клапата, не я оставяй в най-добро положние, да речем 3 степени преди най-долно.Да нямаш някакви мебели пред мащината, чисто ли е пред нея.Термометъра в ред ли е.Турбината я сложи на АУТО, най-добре е, съдя по моя.Имай предвид, че контрола на температурата е по-прецизен от колкото на другите машини.Има възможност и за настройка на температурната разлика, която да поддържа в сравнение със зададената.При монтажа нещо пипаха ли по външното.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #5

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    Ами като го монтираха мен ме нямаше в къщи но бащами не е забелязал да отварят капака на вън. тяло. Няма нищо пред ,под и около него аз до сега го държаш на предпоследна степен на вентилатора а вечер го оставям на ауто.Сега ще му задам 25* и ще го оставя на ауто па да видим.Термометъра съм склонен да мисля че е редовен защото като го преместя в кухнята си показва толкова на колкото е климатика....


    15 мин по късно при зададени 25* и вентилатор ауто ,вентилатора почти спря а термомеръра показва 22,5*-23 *
    сега оставих градусите същите но вентилатора на предпоследна степен и пак чакам

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    Остави го на АУТО и на 25 повече време, да видиш какво ще стане.Моя постоянно работи на нея и без проблеми поддържа зададената температура.Поддържаната температура може да се коригира от зададената в границите от -2 до +4 градуса.Има джъмпери във вътрешното тяло, в предния пост грешно съм написал външното.Фабрично трябва да е еднаква със зададената, двата джъмпера да са цели.Възможно е поради някаква грешка, настройката да е -2 градуса, т.е. по грешка да са прекъснати и двата, вместо да са цели, ама нещо не ми се вярва да е така.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #7

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    Охх незнам вече .изчистих му филтрите макар че невярвам да е от тях /при положение че се чистят почти на 10 дни и не се пуши в апартамента.Ресетнах го от копчето на вътрешното тяло и са ше вида кво ше стане .Дали да не взема да се обадя на сервиза?!?!?!?

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #8

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    Toshimoto, в тази малка и изолирана стая ,тази машина вижда зор по някакви причини,като и гледам външното тяло от снимката.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #9

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    А де ??? що така ???След като го рестетнах от копчето на вътрешното тяло като че ли се оправи.Зададени 22* Ауто ...в стаята е 22,8*....продължавам наблюденията

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    Може енергийните хубостници, на които си плащаш тока всеки месец, да са го ошашавили нещо. Дано се оправи с това, аз Дайсейкай в такова състояние не съм виждал.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #11

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    А ако знаеш аз как изтръпнах като видях това ...след 3 месеца избиране и четене 2000лв. назад и незнам още колко уговорки с жената да дадем някои лев отгоре......дано да се оправи хайванчето.Между другото след като го снимах така обледенен пак си духаще топло вътре и при дефроста нарочно излязох да го гледам на терасата стопи всичко по питата ...значи си размразява екстра /при мицубишито ми не е така ,като че ли не му стига времето за дефростама него го покрих да не го вали и елате вижте кво праи сега/При Тошибата пеоблеми с дефроста няма обаче не топлеше мамка и ,за сега бива ..ще продължа да следя работата и докато са тея температури

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    Щом се е оправил от резет, няма да имаш проблеми.Я си замервай чат-пак напрежението, може да имаш и някакви токови удари, знае ли се.Като гледам си в блок, може да имаш падове при натоварване на мрежата.Иначе дефроста му е уникален, моя дефроства рядко, но изчиства питата до дупка, направо е суха след цикъла.

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #13

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    Напрежението ,ако ти е наред,ми намирисва на калпав монтаж-дайсекая да има вид, като сложен в двойно по голяма стая-да има толкова голям въздушен дебит за топлообмен,като работа на макс,да натрупа толкова скреж,а и да стопля трудно.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #14

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    Цитат Първоначално публикувано от Toshimoto
    А ако знаеш аз как изтръпнах като видях това ...след 3 месеца избиране и четене 2000лв. назад и незнам още колко уговорки с жената да дадем някои лев отгоре......дано да се оправи хайванчето.Между другото след като го снимах така обледенен пак си духаще топло вътре и при дефроста нарочно излязох да го гледам на терасата стопи всичко по питата ...значи си размразява екстра /при мицубишито ми не е така ,като че ли не му стига времето за дефроста ма него го покрих да не го вали и елате вижте кво праи сега/При Тошибата пеоблеми с дефроста няма обаче не топлеше мамка и ,за сега бива ..ще продължа да следя работата и докато са тея температури

    Тошимото, това чел ли си го? Има начин да се направи по-дълъг дефроста на Митсубишитата и да няма проблеми в това отношение.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #15

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    За дефроста на мицобушито четох за некви джъмпери тряяло да се преместят ..обаче проблемите с него си ги решик като му направих навесче да не мокри дъжда и снега пряко питата и самият климатик , и сега си е 6.Пад в напрежението или други проблеми с тока едва ли има щото и мицобишито нямаше да работи.Възможно ли е да е от монтажа нещо ???.след ресета като го оставя на Ауто прави един градос по малко от зададения , а като му задам вентилатор 3-та степен си прави градусите и малко отгоре

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От em_gibg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 89
    Последно: 26-07-17, 09:45
  2. Mitsubishi msz-ge35va не достига зададената температура на отопление.
    От Hristo Todorov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 04-12-13, 11:19
  3. Fuji 14LGC не достига зададената температура
    От poisoner във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 16-01-13, 00:41
  4. Fugi 09LGS - не изключва при зададена температура
    От Valko Draganov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 11-11-12, 08:29
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 17:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе