Резултати от 1 до 7 от общо 7

Касетъчен климатик TOSHIBA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #1

    Касетъчен климатик TOSHIBA

    Здравейте!

    В офиса монтираха касетъчен климатик RAS-M13SMUV-E. Не сме се нанесли още, има дребни довършителни работи, поради което го включваме само когато сме там за по-дълго време. Помещението е около 30 м² с около 8 м² витрина (алуминиева дограма). Днес го включих около 13 ч. и до 16 ч. едвам успя да отвърне въздуха при зададени 24⁰C градуса. Увеличих го на 30 ⁰C и се опитах с помощта на обикновен стаен термометър да премеря температурата на изходящата струя. Без да претендирам за голяма точност измерих 31⁰C.Това нормално ли е, като се има предвид външната температура (- 6 ⁰) ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Касетъчен климатик TOSHIBA

    Може би по нататък след като климатика се остави да работи постоянно ще успява да стопли но май модела е малко слабичък за това помещение.

    При вътрешно/външно тяло RAS-M13SMUV-E / RAS-137SAV-E - Отоплителната мощност е 4,2(0,9 – 5,0) kW

    Напиши и модела на външното тяло, да се види каква комбинация на тела са съчетали за да се разбере каква мощност е климатика. Към външното тяло само едно вътрешно ли е включено и само едно ли може да се включва?

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #3

    Re:Касетъчен климатик TOSHIBA

    Наистина външното тяло е RAS-137SAV-E. Вътрешното тяло е едно, не знам колко общо могат да се включат.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Касетъчен климатик TOSHIBA

    Каква е височината на помещението?

    На мен ми се вижда малка мощността на климатик 12-ка за помещение 30 m2 ползващо се за офис. Мощността му е малка дори и ако се ползва в жилищно помещение. Може би по-нататък след като в този офис заработят компютри и друга офис техника, когато започнат да работят и хора да може да стопля. Зависи какво е предназначението на офиса и източниците на топлина в него.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #5

    Re:Касетъчен климатик TOSHIBA

    На мен ми е ясно това, че трябва да работи постоянно, за да затопли помещението. По-скоро ме притеснява ниската температура на изходящата струя. Удома имам четири климатика и като им правят профилактиката отчитат температури от по 50⁰ С. Вярно е ,че това беше през ноември, но и вчера не беше кой знае колко студено.
    А все пак това е TOSHIBA.

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #6

    Re:Касетъчен климатик TOSHIBA

    Тошиба е но е до -10 градуса ,и с тази витрина 8кв.м. и имаш ли изолация?Не можеш да правиш изводи след три часова работа в студено помещение...Прочети внимателно какво ти е написал вален1,ако имаш изолация има шанс да се справи,иначе е зле...

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на FatBoySlim
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    92
    #7

    Re:Касетъчен климатик TOSHIBA

    Здравейте!
    В не темперирано помещение няма как да изкара 50 градуса климатика.
    За помещението за което говори колегата, даже и с печки да го топли ще му трябват поне 12 че и повече часа да темперира и да направи 22-24 градуса.
    Добре е да се знае, че и на 40 градуса да го качиш от дистанционното, няма как да отдава повече. Градусите се задават, за да може при постигането им
    климатика да започне да намаля топлоотдаването и да започне да поддържа тази температура- съответно да пести. При непостижимите при -6 за това помещение 30 градуса, той развърта компресора на максимум като консумира повече и обезскрежава по-често.
    Правилното използване на климатика е със зададени работни параметри, а именно 22-24 градуса при обитаване на помещението и 17-18 когато няма никой.
    Едно е да отоплиш помещение което е изстинало до 5-6 градуса друго е от 18 да направиш 22, а консумацията която ще има докато дигне Т ще е почти еднаква в двата случая, с разлика във времето за достигането на зададената Т.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. запитване за климатик TOSHIBA - RAS-2212D DAISEIKAI
    От nakatasan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 7
    Последно: 07-08-14, 16:28
  2. Проблем с климатик TOSHIBA 13 INVERTOR.
    От baizlati във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 11
    Последно: 10-11-13, 21:21
  3. Продавам чисто нов Инверторен климатик TOSHIBA
    От Борислав Петков във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-13, 22:27
  4. Инверторен климатик TOSHIBA RAS-16SAV-E или дайкин ftx 50 gv
    От divi4 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 4
    Последно: 26-06-11, 13:16
  5. Отговори: 1
    Последно: 20-09-10, 23:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе