Резултати от 1 до 14 от общо 14

Модели UDR - какво става след като се натисне бутон турбо?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #1

    Модели UDR - какво става след като се натисне бутон турбо?

    Здравейте на всички, моля ползвателите на модела да помогнат малко, понеже преди няколко дни монтирахме климатик UDR имате ли копче за турбо на дистанционното и какво се получава при натискането му?

    След това ще кажа какво се получава при мен!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:UDR турбо?

    Турбото трябва да пуска климатика на максимална мощност, като съответно вентилатора духа с максимална скорост.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #3

    Re:UDR турбо?

    Зависи какво дистанционно са ти дали....

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #4

    Re:UDR турбо?

    ами, мисля че е малко вероятно да е от дистанционното, пробвах и с другите ми 2 дистанционни - общо 3 различни
    1 -дистанционно


    от YDR

    2 -дистанционно
    ей от този род, ама за пдр

    3-дистанционно
    подобно на това,но не това
    сега не мога да снимам точните дистанционни.
    1 -дистанционно -при подаване на сигнал за турбо-климатика изведнъж затихна,като че ли се изключи,но не съм много сигурен
    2 -дистанционно-с който си дойде климатика,а е за модела от предишната година и със него и с 3 дистанционно резултата е един и същ-навеждане на клапите надолу,но вентилатора не се усилва

    Моля за някъкви предположения,климатика е монтиран скоро, и незнам дали нещо не греша аз,макар че на другите ми климатици натисна ли копчето за турбо веднага се включва вентилатора на макс.Трябва ли да искам намеса на техник? Най-лошото е че климатика не е мой,аз съм посредника,който само е направил поръчка.Сега роднините ме гледат малко подозрително...нямам думи.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #5

    Re:UDR турбо?

    Ето това е оригиналното дистанционно за модела... [img width=800 height=557]http://lh5.ggpht.com/_VoLvEZjf-4k/TAP0raccVWI/AAAAAAAAAZM/Z1NLdM_RXCY/s912/WH-F1U.jpg[/img] Пълен превод на бутоните...

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #6

    Re:UDR турбо?

    e аз знам че това не е оригиналното дистанционно, но мисля че едва ли в това е проблема, или греша?Значи сега се прибрах и проверих

    1 дистанционно от YDR model - WH-F2Y
    2 дистанционно от PDR model - WH-F1P
    3 дистанционно от ??? model - WH-F3G

    И на 3-те дистанционни има копче турбо, в по горния пост описах какво се случва с натискането им....някъкви идеи?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re:UDR турбо?

    Аз със Тошиби не съм се занимавал, но едва ли при тях е по различно. Това вентилатора трябва да се включи на макс. Няма нищо нередно. То все пак какво очакваш от натискане на това копче?

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #8

    Re:UDR турбо?

    WH-F2Y - дистанционно управление за 200V модели от серия YDR, WH-F1P - дистанционно управление за 100V модели от серия PDR, а WH-F3G е алтернативния вариант на предишното, води се нещо като универсално и става за моделите RAS-225PDR・RAS-255PDR・RAS-285PDR・RAS-325PDR・RAS- 405PDR・RAS-406PDR・RAS-506PDR・RAS-255PDR-D・RAS-285PDR-D

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #9

    Re:UDR турбо?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Това вентилатора трябва да се включи на макс. Няма нищо нередно. То все пак какво очакваш от натискане на това копче?
    Ами и аз това очаквам,да се включи вентилатора на макс,а при роднините се получава само навеждане на клапите,но вентилатора не променя обороти.За това питам за идеи някакви....

    Aleksandars- според теб причина ли е да не включва турбото заради различното дистанционно?Или е друг проблема

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #10

    Re:UDR турбо?

    Не става ясно кога включваш турбото? И на охлаждане и на отопление сваля клапите на долу, но оборотите не винаги се вдигат осезаемо особено на отопление , ако климатика е пуснат скоро и работи по принцип на високи обороти почти не се усеща вдигането на оборотите на турбината, но температурата на въздуха се усеща , че се вдига. При охлаждане турбината се засилва винаги. А лампичката светва ли при включване на турбото?

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #11

    Re:UDR турбо?

    къде трябва да светне лампичка? Не съм видял нещо да свети.Пусках го при режим топло и при режим студено,вентилатора беше на първата степен след режим сън ( е йероглиф е ) а следващите са с чертичка.Никаква реакция освен преместване на клапите.В къщи на моята ПДР-ка щом натисна турбото,независимо на какъв режим е и вентилатор ( с изключение на икономичен ) вентилатора незабавно повдига оборотите си на максимум.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    22
    #12

    Re:Модели UDR - какво става след като се натисне бутон турбо?

    marian1/ да ти кажа аз съм с RAS-285-PDR и ми дадоха като наличен вариант модела WH-F1Y та искам да кажа че търся оригиналния WH-F1U та да си дойдат по местата
    по принцип при мен при режим турбо позицията се запаметява застават така както му е било зададено при последното му пускане в режим турбо. При изключване клапите се връщат в предишната позиция ако е била различна разбира се. колкото до това какво става след преминаване в този режим.......ами става страшно в стаята
    Алекс, кажи каква би била разликата в моя случай, има функция която липсва може би или ? И да питам това копче за ампеража дето е дадено при мен има няколко под менюта дето нямам представа кое какво е: като го натисна веднъж ми излиза настройка в проценти(в момента е на 100%),2,3,4-то натискане са ми някакви йероглифи и няма как да знам какво правя,след 5-то натискане ми излиза да настроя предполагам на каква тарифа съм от 10 до 50 kwh, 6 и 7 пак йероглифи
    ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ И ОТ МЕН

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #13

    Re:Модели UDR - какво става след като се натисне бутон турбо?

    Точно вчера или онзи ден имаше сложена тема от Алекс за какво значат тези неща по дистанционното от това меню - търси по упорито. И аз искам точният модел дистанционно - ако намериш някъде свиркай.... Намирам го само в японските "и-бей" ама излиза много скъпо и незнам дали ще се навият да го пратят.Ако си много добър с английският се пробвай .... ако не знаеш къде - пиши ми ще ти посоча.Успех!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    22
    #14

    Re:Модели UDR - какво става след като се натисне бутон турбо?

    е и аз съм ги гледал там ама нещо не ми се отделят излишни.... са ше се разтърся мерси marian1

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?
    От nako-bako във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 54
    Последно: 03-02-14, 16:50
  2. Firefox замръзва след като ...
    От Compare във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 23-11-10, 23:30
  3. Отговори: 2
    Последно: 19-07-10, 13:24
  4. Daikin - за какво служи този бутон?
    От emo929 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 01-10-07, 14:59
  5. Отговори: 7
    Последно: 06-12-06, 09:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе