Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 107
Like Tree1Одобрявам

Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #16

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    Ще кажа и аз някои неща. Серията FD на Мицубиши няма равна в поддържане на темпиратурата и това не е случайно - има си подвижен термосензор, който е много чувствителен. Тошибата 10SAVP също е отлична машина, но, без да имам преки наблюдения, не ми се вярва да се опре на FD 25.
    Ние имаме FD35 и досега не съм го забелязал да не си чисти питата идеално. За температурата е безкомпромисен, като работи в доста тежки условия. Може би при 25-цата, поради софт особености има някои разлики в поведението, но не вярвам да създава проблеми при утопление. Тошибата може би има едно малко предимство и тое , че по-малко му пукат пластмасите. Доколкото си спомням имаше няколко оплаквания точно за пукането на FD25. Притежателите на Тошибата пък казват, че няма такъв проблем.

  2.  
     
  3. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #17

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    Toshimoto, аз имам такава Тошиба и вече известен опит с нея.Моето мнение (смятам ,че с течение на времето ще се убедиш) е ,че машината ти е поставена в стаята по начин по който така си мери Т на входящия вьздух и затова ти дьржи градус-два по малко.Датчика за вьтр. темп. е вдясно на тялото и ако то е забито близо до изолирана стена както казваш ще се получи точно това (личен опит!).По отношение на заскрежаването на вьншното тяло мнението ми е: Сложил си тази много мощна машина в малка и изолирана за нея стая и тя допуска ТОЧНО заради това тази степен на заскрежаване щото не се натоварва изобщо.Сигурен сьм ,ще се убедиш в твьрденията ми като видиш как изобщо няма да се напрегне -18.Това за джьмперите за корекция го има в сервизното ама засега не пипай-просто му задавай 2 град. отгоре ако трябва.За разхода на ток няма да има значение.Моята Тошиба сьщо допуска повече заскрежаване от Даики-на-такава си е просто.Ще споделя още ,че пробвах с преместване на вьтр. датчик за темп. като го удьлжих и поставих отляво извьн тялото -по кьм средата на стаята-и тогава дьржеше по точна до зададената темп.Всеки ползва дадена марка,свиква с нейния начин на работа и после другата машина му се струва странна.Вьпрос на време е да си промениш пьрвоначалното мнение за Тошибата.Честито и дано да сьм ти полезен.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #18

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    И на мен ми хрумна подобно нещо.Я премери температурата горе при климатика и долу, където я мериш и виж каква е разликата.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #19

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    boy, тъй като имаш една от най-препоръчваните машини при финансова възможност Тошиба 10SKVP-E и другия най-препоръчван, когато има възможност за подов монтаж Дайкин FVXS25F ще споделиш ли впечатления от към комфорт и при двата режима (охл./отопл.), ел. разход, до какви отрицателни външни Т* какви вътрешни си поддържал и какви бяха резултатите и всякакви други сравнения, за които се сетиш между двата климатика. По този начин всеки, който се двоуми между подобни модели поне малко ще придобие някаква представа за работата им.
    Благодаря ти предварително.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #20

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    Цитат Първоначално публикувано от boy
    По отношение на заскрежаването на вьншното тяло мнението ми е: Сложил си тази много мощна машина в малка и изолирана за нея стая и тя допуска ТОЧНО заради това тази степен на заскрежаване щото не се натоварва изобщо.
    И как ти хрумна това boy ?Ми по тази логика,като го спрем напълно климатика трябва да се обледи?Нали заскрежава от по големият обем въздух преминал през него-повече дебит-повече скреж.Прост пример-дръж го на 18°C ,а след това му задай примерно 25-26°C(при аналогични минусови градуси навън),и погледни към външното тяло-стига да не ти е прекалено преоразмерена машината.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #21

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    Сигурен ли си че си избрал режим отопление (не става дума за режима на вентилатора)
    Описаното държание на климатика не мен ми прилича на режим изсушаване или на автоматичен.
    Снимката на дистанционното е кофти и не мога да видя кое си задал.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #22

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    Ааа точно режим отопление си е грешка няма там.Както споделих след ресета климатика държи зададените градуси и дори прескача отгоре когато вентилатора е на макс или една степен по слаб.Когато вентилатора е на ауто при зададени 20* държи 20,8*-19,8* при зададени 22* държи 22*-22,8* а през деня даже 23 отива ...абе за сега е добре.За това как е полижението на тялото и датчика за вътрешната темп.ще кажа че тялото е сложено на вътрешна стена на стаята на която няма долепени мебели и не е изолирана/понеже е вътрешна/ в самата стая има малко мебели.За засрежаването не бях го виждал да разкрежава до сега но както писах по горе специално постоях на студа 5 ,6 мин. за да проследя процедурата и трябва да ви кажа че от тази бучка лед която е на снимката не остана нищо и питата изсъхна на 100%...което ми Мицубишито е слабост ..но пък сега като дойдат за профилактика другият месец ще попитам дали са компетентни да ми увеличат времето за дефрост от джъмперите.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #23

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    И такааа... тоз хайванин пак зе да се инати.Някои може ли да ми каже какви трябва да са означенията на външното и вътрешното тяло ,да не би тез хайвани в Технополис да са объркали нещо...Вътрешното ми е RAS-B10SKVP-E Външното RAS 10SAVP-E т.е. липсва едно /В/ преди 10-ката в номерацията на външното...трябва ли да има или не ?

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #24

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    Цитат Първоначално публикувано от Toshimoto
    И такааа... тоз хайванин пак зе да се инати.Някои може ли да ми каже какви трябва да са означенията на външното и вътрешното тяло ,да не би тез хайвани в Технополис да са объркали нещо...Вътрешното ми е RAS-B10SKVP-E Външното RAS 10SAVP-E т.е. липсва едно /В/ преди 10-ката в номерацията на външното...трябва ли да има или не ?
    Означението на климатика за вътрешно и външно тяло е правилно, така както си го написал.

    Този път какво му става, пак ли се опитва да стане "снежен човек"?

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #25

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    Измери ли температурата горе при вътрешното тяло.Може там да е по-топло от колкото в други части на стаята.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #26

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    Значи за лед няма грам,обаче държи един,два градуса по ниско от зададените.Интересното е че измерената температура с поставен термуметър отгоре на тялото си е точно колкото е зададена а на отсрещната стена /срещо него/ 3м. е по ниска ???Дали аз си внушавам че му има нещо или си е така но както споделих по горе в другата стая с Мицобишито нямам такъв проблем

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #27

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    Ами нищо му няма тогава на климатика, просто горе е толкова топло, колкото да изключва или намалява оборотите на компресора.Задавай 2 градуса повече и си готов.Може измерването на температурата при ТОШИБА-та да е по-прецизно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #28

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    Благодаря ти Еди и аз така започвам да си го обяснявам ...ама понеже почивам няколко дни и постоянно следя темп. и почнах да си въобразявам некви неща..пък и не ми се занимава с сервизи сега по празниците...но най вероятно е от това че самата стая е по топла /южна/...ама успокоих се де като видях горе каква е температурата и сега с твоя пост...Между другото с какви термометри е по добре да се измерва Т* аз ползвам от Кауфланд продаваха едни станцийки с 2 тела и като едното само измерва Т* а другото им а и часовник и незнам си кви работи още по него ...

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #29

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    Ми не знам.Предполагам, тия, които имат сонди.Аз имам термотетър само при единия климатик и той е на един часовник, който подариха на малкия.Един господ го днае, колко е точен, ама сигурно мери горе-долу.А, и още нещо, не дръж клапата директно надолу.Вдигни я една две позиции напред, от най-долната степен.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #30

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E не достига зададена температура

    И аз съм в "паника" с тия темометри - взех си HAMA ews-800 и сега той показва с около 1.5 градуса повече от всички останали които имам (не че те показват еднакви стойности)...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От em_gibg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 89
    Последно: 26-07-17, 08:45
  2. Mitsubishi msz-ge35va не достига зададената температура на отопление.
    От Hristo Todorov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 04-12-13, 10:19
  3. Fuji 14LGC не достига зададената температура
    От poisoner във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 15-01-13, 23:41
  4. Fugi 09LGS - не изключва при зададена температура
    От Valko Draganov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 11-11-12, 07:29
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе