Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 177

SKVP2 Super Daiseikai 6 кога?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #16

    Re:SKVP2 Super Daiseikai 6 кога?

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    RAS-13SKVP2-E - Super Daiseikai 6 супер, супер колко да е супер за 2750 лева получаваш машина с по-лоши характеристики от вече 11 годишният ми RAS-285LDR. Никакъв шанс няма да ръсна толкова пара за повече от 11 години изостанала технологично машина!
    Тез железни машини ми се струва,че ще ги търсим под дърво и камък BLUE1?Това повсеместно орязване на мощост, килограми и май изкуствено вдигане на този COP при намален номинал,след 2004г. не подмина и тошиба?По новите ''олекотени'' модели примерно една 28ца,след ''ерата'' NDR- да има по нисък номинал от една 22ка от по старите. А ,и след LDR,YDR и NDR май няма медалисти?

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #17

    Re:SKVP2 Super Daiseikai 6 кога?

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    Но не съм нещо впечатлен от супер дупер "новият" дайсейкай
    Признал съм те за заклет "японец"

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #18

    Re:SKVP2 Super Daiseikai 6 кога?

    Ако сравняваме със старите модели япончета, може да се приеме, че не е нещо уникално.Но за Европа няма друга машина с такива показатели и на тази цена.Освен това съм впечатлен, че хората от ТОШИБА поне правят нещо, за да отстранят някои неуредици от ІІІ серия.Сложен е стария компресор, който дава по-добри характеристики от този на ІІІ серия, сменили са мотора на турбината, сложен на ІІІ серия, с нова модификация, подобрили са мощностите и филтрацията, сложили са и йонизатор, има един заглушител в повече.В тези времена, в които всеки реже по нещо да свали цената, ТОШИБА са прибавили нещо ново и разумно в модела, без да се изхвърлят и залитат към ненужни екстри.Моето мнение е, че в крайна сметка се е получил много добър модел на много добра цена, дори и за нашия пазар.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #19

    Re:SKVP2 Super Daiseikai 6 кога?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Моето мнение е, че в крайна сметка се е получил много добър модел на много добра цена, дори и за нашия пазар.
    Определено в този ценови диапазон 1900-2100лв за 10-ка и 13-ка и с увеличените максимални отдавани мощности + екстрите Тошиба 6-а серия става страхотно предложение (не че преди не е било същото за 3-та) за потребителите, които имат възможността да отделят тези средства. Единствената му конкуренция (за отдавани мощности) би била флагманската серия НЕ на Панасоник (climamarket беше споменал, че има вероятност отново да се появи на нашия пазар), но при нея цената за 9-ка, мисля че ще е над 2000лв.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #20

    Re:SKVP2 Super Daiseikai 6 кога?

    Тази серия къде е произведена ?

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #21

    Re:SKVP2 Super Daiseikai 6 кога?

    VІ е рожба на завода в Тайланд.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #22

    Re:SKVP2 Super Daiseikai 6 кога?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    VІ е рожба на завода в Тайланд.
    Това проблем ли е ?

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #23

    Re:SKVP2 Super Daiseikai 6 кога?

    Никакъв.Защо да е проблем.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    9
    #24

    Re:SKVP2 Super Daiseikai 6 кога?

    А какво ще кажете V i VI , по старото е малко по скъпо. Едното произведено в Япония другото в Тайланд. Кое човек да предпочете ако трябва сега да си купи ? Предстои да купувам за зимата и бях се насочил да земам V 13-ka, видях за VI и сега се чудя кое ?

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #25

    Re:SKVP2 Super Daiseikai 6 кога?

    Който и да избереш няма да сгрешиш!!!Лично аз съм фен на цялостната работа на Дайсейкай 3,на дизайна на Дайсейкай 5 и техническите данни на Дайсейкай 6.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #26

    Re:SKVP2 Super Daiseikai 6 кога?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    VІ е рожба на завода в Тайланд.
    Малка поправка по-точно в Тайван, което не го прави по-лош.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #27

    Re:SKVP2 Super Daiseikai 6 кога?

    5 серия е с по добри характеристики и дизайн от 6.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    9
    #28

    Re:SKVP2 Super Daiseikai 6 кога?

    До колкото чета и аз смятам че 5-та е с по добри характеристики от 6. Но защо така по новата серия трябва да е по добра и по скъпа

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #29

    Re:SKVP2 Super Daiseikai 6 кога?

    Цитат Първоначално публикувано от blqk
    До колкото чета и аз смятам че 5-та е с по добри характеристики от 6. Но защо така по новата серия трябва да е по добра и по скъпа
    Зависи какво разбираш под "характеристики"?

    Пета серия е с повече екстри и по-добър дизайн.Има самопочистване на филтрите от прах.С по-висок КОП е.

    Шеста серия е с по-висока върхова мощност в режим отопление.В повечето случаи(за помещения до 30 кв.м. и височина до 2.7метра) успешно ще замени някоя 50-ка(18-ка) на дайкин, мицуибиши, чофу, панасоник при същата или по-ниска цена и по-ниска консумация, а с еднакви възможности откъм мощност.

    По мое мнение най-комфортните климатици откъм усещане на тялото за затоплено помещение през зимата са тошиба и фуджитсу.Панасоник и дайкин са зад тях по мое усещане едно 25-35% защото усещането за топлина и уют което се постига с тошиба и фуджитсу при 23 градуса при панасоник и дайкин се усеща едва на 25.5 градуса до 26.3 градуса(нагоре става прекалено топло.Мицубиши са непосредствено след тошиба и фуджитсу по усещане за комфорт при отопление, но според мен им отстъпват с едно 10%, защото и при тях за да мога да остана по слипове трябва да го "набримча" до 25 градуса и това преди всичко е заради амплитудите на температурата причинени от изключване на компресора следствие от високия минимум на климатика при отопление.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #30

    Re:SKVP2 Super Daiseikai 6 кога?

    6 е по-евтин от V и е малко по-скъп от ІІІ.Причината е в подобрените филтри, йонизацията и увеличените мощности.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1314725640[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    Малка поправка по-точно в Тайван, което не го прави по-лош.
    Значи нещо съм се объркал, защо съм останал с впечатлението, че е от завода в Тайланд.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  3. Super Daiseikai VI SKVP2 оцифиален дистрибутор
    От prodan1234 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 11
    Последно: 19-07-11, 19:33
  4. Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI
    От prodan1234 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 19-07-11, 08:19
  5. SKVP2 Super Daiseikai VI или Daikin Ururu Sarara
    От prodan1234 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-11, 23:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе