Резултати от 1 до 13 от общо 13

toshiba 281 GD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    8
    #1

    toshiba 281 GD

    Здравейте,интересуваме мнение за климатик тошиба ,модела е 281gd.Четох различни мнения но за този нищо.....климатика е втора употреба от япония

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2

    Re:toshiba 281 GD

    tony5566 ,според мен ще е по добре да ни кажеш,какво,къде и как мислиш да правиш с тази тошиба,и след това да чуеш мнения за или против...

    Но са старички-97г.мисля,но за сметка на това много здрави-ако не се лъжа Сашо има такива в тях.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    8
    #3

    Re:toshiba 281 GD

    Искам да го ползвам за помещение около 4ом2 което е ниско 2.12, като имам изолация/таван/.точно това ме притеснява че май е доста стар...а ако избирам нов с бюджет 1000лв са все тояги-май!!!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318695717[/time]_________________________________________________

    ИНТЕРЕСУВА МЕ СЪЩО КОЛКО ПАРИ Е НОРМАЛНО ДА МУ ДАМ ЗА ТКАВА МАШИНКА

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #4

    Re:toshiba 281 GD

    Предполага се,че искаш да го отопляваш това помещение,и въпреки ниския таван е 85м³.

    имаш на охлаждане 2,8kw.консумация 740w.
    на отопление 4,2kw.консумация 1025w.
    при 2° 4,8kw.
    това по номинал,а за 900лв.продават 28ци производство 2001-2г.топ модели пак на тошиба,та си прецени добре,но ти трябва и по голяма мощност според мен въпреки неизвестноста в кой край е този таван.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    8
    #5

    Re:toshiba 281 GD

    БЛАГОДАРЯ ЗА ОТЗИВА,НА МЕН ПО НАЧАЛО МИ Е МЪТНА ТАЗИ С КЛИМАТИЦИТЕ И ЗАТОВА И РАЗПИТВАМ,ПРИВЪРЖЕНИК САМ НА НОВОТО НО СЕГА МИ СЕ СЪБИРА МНОГО РЗХОД ПО РЕМОНТИ....ПОМЕЩЕНИЕТО Е ЦЯЛОТО НА 2.12 И ДОРИ ИМА И МАЛКО СКОСЯВАНЕ-ТОВА Е ХОЛ И ТРАПЕЗАРИЯ,ВЪПРОСЪТ Е ЧЕ МИ ГО ДАВА ПРИЯТЕЛ И ГО Е КУПУВАЛ ЗА 1000лв ПРЕДИ 2 ГОДИНИ НО ТАКА И НЕ ГО СЛОЖИЛ,СЕГА МИ ГО ДАВА И ЩЕ МУ ДАВАМ ПАРИ СЛЕД 5-6МЕСЕЦА.АКО ТРЯБВА ДА ВЗИМАМ ВТОРА УПОРТЕБА ДА МЕ НАСОЧИШ КАДЕ ДА ПОГЛЕДНА И АКО НАИСТИНА СА ОКОЛО 900лв да мисля схема.КАКВИ ПАРИ СПОРЕД ТЕБ Е ДОБРА ЦЕНА ЗА ТОЗИ ЗАЕДНО С ТРАСФОРМАТОРА,ЗА МОНТАЖ ИСКТ 130

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #6

    Re:toshiba 281 GD

    E кажи ни от кой край на България си, за да могат колегите които продават такава техника ,да те насочат и предложат оферти-за това те питах по рано,за да конкретизираш въпроса си,а не на час по лъжичка да ни даваш инфо.А така без да е видяна климата на место,и сервизирана със замери-не вярвам някой да ти даде точна оценка-може и нищо да не струва, а може и да струва?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    8
    #7

    Re:toshiba 281 GD

    Става въпрос за София,като вариантите да си купя са два- нов на изплащане или втора употреба кеш.Помещението трети етаж от къща с изолация навсякъде и 5 камерна дограма а конкретното помещение е хол и кухня с трапезария около 45м2 на като височината е 2.12 и има и малко скосяване!Това е надявам се да е добре описано..По това което прочетох повечето тук са доста в час та се надявам да помагате.. а аз да почерпя както си му е редът....имам заведение където ползвам фуджицу но е купувано ново,дори не знам от коя фирма.За там маи пак ще искам HELP но по натам.От новите гледам ПАНАСОНИК 18 за1400лв с монтаж а за ТОШИБАТА 281 ще ми се върже 1100 лв с монтажа! Някои казват по добре старо и добро от ново и менте ама като не съм в час с климите...

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Re:toshiba 281 GD

    45м2 с тази тошиба която е 9ка ще си в премеждие отоплението.

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #9

    Re:toshiba 281 GD

    С това изложение трябваше да започнеш Тони,за да се види,че с тази тошиба 10ка няма да стане номера,а и дали изобщо ще стане с един климатик,след като имаш две помещения.Най добре приложи и някаква скица за да се види и прецени разположението на стаите.Този панасоник не пишеш модела,но за тези пари,читава 18ка-едва ли.А за София не е проблем да ти доставят и монтират колегите от Пловдив добра машина втора ръка.Даже тази седмица е заминала и монтирана една 40ка тошиба NDR,каквото и на теб ще трябва,ако изобщо става с един климатик.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    8
    #10

    Re:toshiba 281 GD

    !!!!!!Сега като поразгледах малко повече след данните който ми пусна вчера за 281-цата виждам че това си е чиста 10-ка а за 1300 има нови такива и наистина е малък..THANK YOU - diksanal . Помещението е разположено на Г,за жалост нямам скица.Някаква връзка с Пловдивската фирма....а това е новия PANASONIC CS/CU-YE18MKX

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #11

    Re:toshiba 281 GD

    Просто иди в часта за втората употреба-то и там трябваше да си пуснеш темата и се свържи на лични с тези младежи тук да не се повтаряме.А този панасоник дето го даваш, производителят го дава до -5° да работи на отопление-може и до по надолу,но няма да е ефективен,ако работи въобще,така че...и успех.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    8
    #12

    Re:toshiba 281 GD

    много благодаря,ако всички бяха толкова ясни и коректни можеби в БГ.щяхме да сме доста по добре..

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #13

    Re:toshiba 281 GD

    Затова е форума-кой с каквото може да помага,а и утре не се знае, къде ще те завърти ,колелото на живота.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  2. Toshiba RAS 402 EDR / Toshiba RAS 402 GDR / Toshiba RAS 402 GDRH
    От rukar във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-14, 21:56
  3. Toshiba 40TL938 - Toshiba Places !!!!! Help
    От kireto69 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 10-03-14, 19:02
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  5. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 14:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе