Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 43

Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #16

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Цитат Първоначално публикувано от eddy
    Тошибите не ги снимат разглобени, защото няма защо да се разглобяват
    Това в рамките на шегата
    Изобщо не е шега а е самата истина.
    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    А относно въшното от вън сам го виждал чак и моита мидея прилича на него
    40% от Мидеа e на Тошиба-Кериър и новите им модели MS9A,;MS9V и отчасти MSV1 всичките HRDN1 копират по-стари модели на Тошиба.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #17

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Ако знам със сигурност, че 10тка тошиба няма да е слаба за това помещение, може да избера нея, но панасоника има някой плюсове, като отопление при -20, Подгрев на картера на компресора и дренажната ваничка а тошибата е до -15, но пък нейния коп е 5,08 срещу 4.17 на панасиника.
    Знам, че е добре да е по-мощен климатика за да не се товари много.
    Да разбирам ли че ако купя климатик от powerclima няма да плащам материалите за монтажа?

  4. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #18

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Зависи от самия монтаж а тое е специфичен при всички случаи и зависи от определени обстоятелства като сложност трудност време и от тоя род

    ПС Маи от тука присъстващите сте само ползватели на климатици хората които извършват монтажи са малко а хората занимаващисе с ремонт още по малко След като толкова е хубав и не се разваля защо никаде няма снимки сигорно защотото сте само ползватели Не виждам нищо лошо на това да се свалят капаците и дасе снима какво то има там но това не на всеки работа явно

    Такава снимка и аз ще намеря с гугала ако се растаршувам искам снимки снимани с апарат или телефон ха да видим

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #19

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Цитат Първоначално публикувано от giorgo
    Ако знам със сигурност, че 10тка тошиба няма да е слаба за това помещение, може да избера нея, но панасоника има някой плюсове, като отопление при -20, Подгрев на картера на компресора и дренажната ваничка а тошибата е до -15, но пък нейния коп е 5,08 срещу 4.17 на панасиника.
    И тошиба използва подгрев за дренажа във норд модела ,за по студен климат също за -20° и надолу,но и без подгряване правилно оразмерен ще си работи спокойно дайсейкая.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #20

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Цитат Първоначално публикувано от giorgo
    Да разбирам ли че ако купя климатик от powerclima няма да плащам материалите за монтажа?
    Коректните фирми оферират цена на "стандартен монтаж" /до 3 метра/. Екстрите, като кабелни канали, вкопаване, тави или по-дълъг тръбен път се доплащат.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #21

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Цитат Първоначално публикувано от giorgo
    Ако знам със сигурност, че 10тка тошиба няма да е слаба за това помещение, може да избера нея, но панасоника има някой плюсове, като отопление при -20, Подгрев на картера на компресора и дренажната ваничка а тошибата е до -15, но пък нейния коп е 5,08 срещу 4.17 на панасиника.
    Знам, че е добре да е по-мощен климатика за да не се товари много.
    Да разбирам ли че ако купя климатик от powerclima няма да плащам материалите за монтажа?
    Щом не е записано да се доплащат материали, не би трябвало, иначе е подвеждаща информация, естествено ако става дума за стандартен монтаж, но за всеки случай е хубво да попиташ, какво се вкл и не се вкл.
    Относно нагреватели писано е доста в темата за тавите на климатиците и начина им на дефрост, даже са показани и доста снимки.
    КОП също не е много коректно да сравняваш при тези обстоятелства, редно би било да сравняваш КОП и ЕЕР при 13ката на Тошиба с 12ЛКЕ където пак Тошибата е с по-висок такъв, но мисля беше 4,4 а не 5,08, а ЕЕР около 4,1.
    Принципно тази Тошиба е най-високият клас на марката, докато Панасоника е по-скоро среден.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #22

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Намерих една класация за най-надеждните марки климатици и започвам да се замислям и за други модели, като Daikin, FTXS35J или
    General-Fujitsu, ASHG12LEC
    Самый высокий уровень надёжности

    DAIKIN - сборка Япония, Бельгия, Таиланд, Чехия.
    MITSUBSHI HEAVY - сборка Таиланд.
    MITSUBSHI ELECTRIC - сборка Таиланд.
    GENERAL FUJITSU - сборка Таиланд.
    FUJITSU - сборка Таиланд.
    FUJI - сборка Таиланд.

    Высокий уровень надёжности

    TOSHIBA - сборка Таиланд.
    PANASONIC - сборка Малайзия, (Китай-средний уровень).
    HITACHI - сборка Малайзия, (Китай - средний уровень)
    SHARP - сборка Таиланд.
    SANYO - сборка Китай.

    Средний уровень надёжности

    McQuay - сборка Малайзия.
    ACSON - сборка Малайзия.
    AIRWELL - сборка Франция, Китай.
    HYUNDAI (6-место по продажам) - сборка Корея.
    CARRIER - сборка Япония, Таиланд, Китай.
    TADIRAN - сборка Израиль, Китай.
    YORK
    ELECTRA - сборка Израиль, Китай.
    HAIER - сборка Китай.
    GREE - сборка Китай.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #23

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Няма такъв филм, това е субективна руска класация.
    12LEC е доста назад спрямо коментираните дотук модели. Виж, 12LT може да се конкурира малко с тях. FTXS35J също им отстъпва.
    Най-доброто за момента е Дайсейкай серията на Тошиба, HE-серията на Панасоник, FD серията на Mitbushishi Electric, ZIX на Mitsubishi Heavy, EHDX на Sanyo, LT на Fujitsu.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #24

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Благодаря ви за насоките!
    Май ще взема тошибата, стига да не кажат, че е слаба за тази стая. Другия вариянт е 13ка
    Toshiba RAS-B13SKVP-E - Super Daiseikai 3 но е 2195 лв.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1320443535[/time]_________________________________________________

    Гледам, че някой климатици имат функция-отнемане на влага. Какво представлява това и дали е необходимо?

  12. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #25

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Почити всички климатици имат функция обезвлажняване но при инверторите тази функция работи по добре от конвенционалните

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #26

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    Зависи от самия монтаж а тое е специфичен при всички случаи и зависи от определени обстоятелства като сложност трудност време и от тоя род

    ПС Маи от тука присъстващите сте само ползватели на климатици хората които извършват монтажи са малко а хората занимаващисе с ремонт още по малко След като толкова е хубав и не се разваля защо никаде няма снимки сигорно защотото сте само ползватели Не виждам нищо лошо на това да се свалят капаците и дасе снима какво то има там но това не на всеки работа явно

    Такава снимка и аз ще намеря с гугала ако се растаршувам искам снимки снимани с апарат или телефон ха да видим
    turboie, получи една награда вакумпомпа и един безплатен монтаж на Панасоника ти (за последното не съм 100% сигурен) от climamarket и от тогава го удари на голяма шпалир. Въпросния господин щом има бройки в излишък, разглобява ги и снима за удоволствие, в което няма нищо лошо.
    Специално за серията Дайсейкай 3, 5 и 6 на Тошиба може и да няма качени снимки на разколачени тела, но един "корифей" от форума едно време беше нащракал външното на Дайкин FTYN50 (потърси в съответния подраздел). Още няколко колеги от форума, мисля че биха споделили достатъчно голям фото матрЯл на 100/200 волтовите машини.

    П.П. И да има снимки на Дайсейкая, какво ще се промени? Или е поредната ти "четка"

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #27

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    ... То само това остава, да ида при клиента и да му разколача новата клима за да я снимам. Нали за това е нова?

  16. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #28

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    turboie, получи една награда вакумпомпа и един безплатен монтаж на Панасоника ти (за последното не съм 100% сигурен) от climamarket и от тогава го удари на голяма шпалир
    Първо какво има вакум помпата с темата ? Второ да имам панасоник но аз сам си го слагал и просто ми беше любопитно за тошибата как е испълнена относно хладилната час Повече се занимавам с ремноти видясал доста машини ремотирал сам също доста и наи важното за мен е какво се крие под капака на даден модел особеноо кога е прехвален а и исках да го сравня с панасоника но за жалост не виждам никаде снимки на тези модели

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #29

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    Първо какво има вакум помпата с темата ? Второ да имам панасоник но аз сам си го слагал и просто ми беше любопитно за тошибата как е испълнена относно хладилната час Повече се занимавам с ремноти видясал доста машини ремотирал сам също доста и наи важното за мен е какво се крие под капака на даден модел особеноо кога е прехвален а и исках да го сравня с панасоника но за жалост не виждам никаде снимки на тези модели

    Колега без да искам да се заяждам с теб, но за да ти прочета пост направо се налага да ползвам Гугъл транслейт. Бих те помолил ако можеш да използваш някакъв редактор или нещо подобно, че често ми се налага да се връщам от начало или да чета до край за да хвана смисъла.
    Пример:
    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    ... Второ да имам панасоник но аз сам си го слагал ....
    сам или съм или сам съм

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #30

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Някъде четох, че 3та серия на тошибата имала проблеми с мотора на турбината. Истина ли е това? Иначе ми харесва, като показатели и цена а за 6та не се знае още как е, като надеждност защото е твърде нова, а 5та е доста скъпа

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От em_gibg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 89
    Последно: 26-07-17, 09:45
  2. Колебая се между два климатика???
    От vesselino във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 33
    Последно: 18-12-14, 23:23
  3. Колебая се между три модела.
    От a.petlichkov във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 28-10-14, 17:36
  4. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 17:42
  5. Алтернатива на Toshiba RAS-B10SKVP-E
    От ex-man във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 15
    Последно: 17-08-09, 11:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе