Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 43

Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #1

    Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Става въпрос за 20 квадрата стая, но 60 кубика, тухла 50см. външна стена без изолация, дървена дограма, но ще я сменям догодина, 1 ет. южно изложение.
    Ще се ползва предимно за отопление.
    Тази Тошиба наистина ли е произведена в Япония: http://powerclima.com/index.php?page=details&id=78
    Предполагам, че ще ми е слаба за тази стая.
    За Панасоника знам, че компресора е японски, но за самия климатик не знам.
    http://www.climamarket.bg/?p=4158
    Приемам и други предложения стига да не са за машини над 2000лв.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    За това помещение това повече ще ти свърши работа: Toshiba RAS-10SKVP2-E

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    31
    #3

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    http://powerclima.com/index.php?page=details&id=187

    ако има вазможност това се очертава като най дорото май за тая зима от тошковците ина че и Sanyo

    http://www.altoklima.com/buy.php?id=...D%26cena_do%3D]http://www.altoklima.com/buy.php?id=695&search=1&valuta=%CB%C2&marka=26&oblast=1&izdelie=&plo6t_ot=&plo6t_do=&cena_ot=&cena_do=&urlenc_qstr=search%3D1%26valuta%3D%25CB%25C2%26 marka%3D26%26oblast%3D1%26izdelie%3D%26plo6t_ot%3D%26plo6t_do%3D%26cena_ot%3D%26cena_do%3D[/url] спoрет мойто любителско мнение

  5. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #4

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Тошибата е е малко по добра смисал с по голям максимал от панасоника но пак и в цената има голяма разлика близо 600 лева и които и от 2 та да вземеш щеси исключтелно доволен щесе радваш на комфорт и топло и наи вече на икономична работа но всичко опира да колко пари си склонен да оделиш аз го имам ne-12 lke и сам страшно доволен искючително тих на всякаде сам прецени кое да вземеш

  6. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #5

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    1. Със Toshiba, RAS-B10SKVP-E - Super Daiseikai 3 няма да имаш абсолютно никакъв проблем за отопление на 20 квадрата, че и 30.
    2. Според мен няма аналгия между посочените климатици, Тошибата е много по добрият климатик.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #6

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    Тошибата е е малко по добра смисал с по голям максимал от панасоника но пак и в цената има голяма разлика близо 600 лева и които и от 2 та да вземеш щеси исключтелно доволен щесе радваш на комфорт и топло и наи вече на икономична работа но всичко опира да колко пари си склонен да оделиш аз го имам ne-12 lke и сам страшно доволен искючително тих на всякаде сам прецени кое да вземеш
    Разликата е около 100лв, защото ако не сте забелязали в офертата на Климамаркет само монтажа е безплатен, а материалите по монтажа се заплащат и с цена 1689 + около 80лв за материали при стандартен монтаж на 3м е с около точно 100лв по-малко от офертата за ДайСейКай 3 - 1875лв +/- 20,30 лв. При тези обстоятелства аз бих избрал Тошибата.

  8.  
     
  9. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #7

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    2. Според мен няма аналгия между посочените климатици, Тошибата е много по добрият климатик
    Е чак пак много самнявам се моделите са на кантар като везната клони кам тошиба но с малко с това че е произведен в япония и малко по високия си максимал и минимал но пак и цената е критерии която пък клони кам панасоника

    Пак и ти сравняваш 9 тошиба с 12 панасоник И още нещо незнам до кога щесе вързвате с това с монтажа (цената на монтажа зависи от мястото и трудноста на монтаж) нали разбирате че при труден монтаж с ползване на скеле или вишка нямам как дае безплатен или пак с тръбен път минаващ през няколко помещения и извивки и чупки хората които са монтирали и се занимават с това ще разберат за какво говоря

    Ти сравняваш 3 серия 10 с 12 ска панасоник а аз сравнявах 13 тошиба 5 серия с панасоника което е долу горе толкова

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #8

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    3 метра тръбен път по 18 лева откога прави 80 лева бе eddy? а и кой казва, че ще е 3 метра, а не по-малко?
    като искате да препоръчате тошиба на човека, в което не намирам нищо лошо, защото вероятно е също прекрасен климатик не виждам смисъл от подобни бакалски сметки...

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #9

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    3 метра тръбен път по 18 лева откога прави 80 лева бе eddy? а и кой казва, че ще е 3 метра, а не по-малко?
    като искате да препоръчате тошиба на човека, в което не намирам нищо лошо, защото вероятно е също прекрасен климатик не виждам смисъл от подобни бакалски сметки...
    3м х 18лв = 54лв
    3м х 3,6лв = 10,8 лв - дренажна тръба т 11.1 от ценовата ви листа
    3м х 4,8лв= 14,4 лв - захранващ кабел до 4 кВт към външен монофазен източник т 11.6 от ценовата ви листа ( смятам го за препоръчителен при макс консумация близо 2 кВт ) но може и
    3м х 2,4лв= 7,2 лв захранващ кабел до 2кВт т 11,5 от ценовата ви листа
    При първият вариант цената е 54+10,8+14,4= 79.2 лв
    при вторият вариант цената е 54+10,8+7,2= 72 лв
    Може аз да не разбирам правилно т от 11,5-11,7 и този захранващ кабел да е до контакта или съответната точка и там да се реализира някаква икономия, за това съм писал и +/- 20,30 лв разлика спрямо 100-те лв, но далеч не е 600 както е записал колегата Турбоие.

    П.С и не харесвам обръщения от рода на БЕ, не мисля, че съм се обръщал към вас с подобно.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #10

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Цитат Първоначално публикувано от ya
    1. Със Toshiba, RAS-B10SKVP-E - Super Daiseikai 3 няма да имаш абсолютно никакъв проблем за отопление на 20 квадрата, че и 30.
    2. Според мен няма аналгия между посочените климатици, Тошибата е много по добрият климатик.
    Много меко казано!!!Сравняваме 10ка с 12ка и 10ката е едни гърди напред,изобщо няма база за сравнение,нещото Панасоник с климатика ТОШИБА !?!?!?

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Нека не принизяваме този прекрасен модел на Панасоник все пак.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #12

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Да, няма причина да сравняваме това прекрасно нещо, с някакъв си климатик.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #13

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Не казвам че е лош,но да го сравняваме с SKVP-PKVP или SKVP2 няма база още повече повтарям че сравняваме 10ка с 12ка.

  17. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #14

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Взе да става интересно маи и спора взе дасе изостря че чак на мен ми е любопитно да видя какво се крие под капака на тошибата която и да е от 3 до 5 серия а страно защо никаде няма снимки такали никои от вас него е снимал разглобен и да качи някоя та да видим японската сила какво значи А относно въшното от вън сам го виждал чак и моита мидея прилича на него

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #15

    Re:Колебая се между ПАНАСОНИК KIT-NE-12LKE и Toshiba, RAS-B10SKVP-E

    Тошибите не ги снимат разглобени, защото няма защо да се разглобяват
    Това в рамките на шегата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От em_gibg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 89
    Последно: 26-07-17, 08:45
  2. Колебая се между два климатика???
    От vesselino във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 33
    Последно: 18-12-14, 22:23
  3. Колебая се между три модела.
    От a.petlichkov във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 28-10-14, 16:36
  4. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42
  5. Алтернатива на Toshiba RAS-B10SKVP-E
    От ex-man във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 15
    Последно: 17-08-09, 10:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе