Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    17
    #1

    Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    Здравейте,моля за съдействието ви относно информация за следния модел климатици - TOSHIBA RAS-2219D SUPER DAISEIKAI.Не мога да намеря в нета никаква информация и само една единствена фирма го предлага,като няма никакви подробности за модела,а само това:

    Клас А , Квадратура: 15 - 25 кв.м , Тип: хиперинвертор
    - охлаждане: 0.7-2.2-3.1kW
    - отопление: 0.7-2.2-3.9kW
    Ел. консумация:
    - при охлаждане: 0.36kW
    - при отопление: 0.38kW...
    И тъй като парите поне за мен не са никак малко,ми е необходимо и вашето компетентно мнение.Ще отоплявам хол 16 квадрата,с една външна източна стена.Стаята е с 3-камерна ПВЦ дограма,с външна изолация от 5 см каменна вата и вътрешна изолация на тавана.Спрял съм се на гореспоменатия моделТошиба,както и на http:Fujitsu ASYA 12 LKC,Fujitsu ASYG-12LEC , Mitsubishi Electric MSZ-GC25VA , SANYO SAP-ZK25X , DAIKIN FTX25J COMFORT
    Бих ви бил благодарен,ако дадете своя коментар относно посочените модели.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    Toshiba-та не струва и 400 лева да дадеш за нея, а не да искат 1400 лева. Пълна подигравка за шарани. Не знам какъв трябва да си за да я сложиш в 16m².

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    Ами защо не вземеш да се "спреш" на някой Касап-ски
    Нямаш си представа какви мезета могат да се "въртят" под него...

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    От посочените модели виждам в това помещение само ЛКС и ЛЕК.Тази тошиба е слабичък базов модел, изобщо не е за това помещение.САНЬО-то е на същия хал.За този модел ДАЙКИН преимуществено са лоши отзивите.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #5

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    lukas65 ,ако държиш на 100v. машина,SANYO SAP-ZK25X може и да ти свърши работа,ако е по топло жилището и както пишеш изолирано,но най добре да се види на место,и с какво се е отоплявало до сега,и на какви температури помещението,но квадратурата е леко критична за тази машина.Но саньото му остава сравнително добър запас от 3,1kw. при 2° от 4,3kw.,и килограмите са сравнително добре 10/30кг в сравнение с 22ката.
    За другите машини има вече мнения,но тази зима имаше две-три оплаквания от базови машини в подобни помещения, с несправяне при най ниските температури.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    17
    #6

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    Основно се отоплявам на локално парно на дърва и въглища,а климатика ще го пускам в преходните сезони,когато не е нита за парно,нито за без парно,а също и при голями студове като тазгодишните,за да помага в помещението,което се обитава целодневно.Та на база на вашите мнения,би трябвало да се спра или на Фуджитата ,или на Санчото.Някой,ако има опит с горепосочените модели,може да сподели,за да се стесни още кръга.

  8.  
     
  9. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #7

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    Тея ,(знаем ги кои са) що не ги линчуват за тази опашата лъжа-TOSHIBA RAS-2219D SUPER DAISEIKAI.Нищо общо няма модела с Дайсейкай.Лошото е че вече няколко години ги представят така във саита си.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    Цитат Първоначално публикувано от lukas65
    ...климатика ще го пускам в преходните сезони,когато не е нита за парно,нито за без парно,а също и при голями студове като тазгодишните,за да помага в помещението,което се обитава целодневно. ...
    Да се чете "чакам да стане -15°, -20° и тогава включвам климатика да помага на другото отопление"? Ако е така, това е тотално сбъркана стратегия. Искаш да включиш спрян от седмици климатик, вероятно наблъскан със сняг, който понеже не е работил няма как да го е разтопил постепенно, както и със сгъстено масло и т.н. и т.н.
    По бих разбрал да включиш допълнително отопление (щом го имаш) чак когато климатикът започне да не смогва.
    От моделите, които си харесал, само LEC-то и то с много уговорки.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    17
    #9

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    Неправилно си ме разбрал,колега,или аз неправилно съм се изразил.Доста попрочетох за климатиците в последно време и тези подроности за минусови темератури,замръзване и т.н. са ми известни,както и това в какъв режим климатикът е най-икономичен.
    "По бих разбрал да включиш допълнително отопление (щом го имаш) чак когато климатикът започне да не смогва".-точно това имам предвид,че климатикът ще работи постоянно,а парното ще се включва при нужда.И понеже техническите подробности не са ми известни,затова се обърнах към вас,да дадете мнение относно точно тези видове климатици -кой от тях би ми свършил най-добра работа.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331644080[/time]_________________________________________________

    Бих се радвал също и ако някой може да ми обясни съществените рзлики между Fujitsu ASYA 12 LKC и Fujitsu ASYG-12LEC,тъй като са с почти еднакви параметри.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331644310[/time]_________________________________________________

    А мен някакси ме тегли към SANYO SAP-ZK25X ,може би заради самата марка,за която съм че много добри отзиви и заради значително по-ниската консумация.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    Няма особено съществена разлика между 12ЛКС и 12ЛЕК.ЛЕК има малко по-различно управление, малко по-тихо вътрешно тяло.ЛКС е с малко по-голямо вътрешно тяло.Иначе хладилната част е същата.САНЬО-то е добра машина, но не е за твоето помещение, няма да ти стига мощност, ще се мъчи машината.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    17
    #11

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    edi1,благодаря ти много за бързия и изчерпателен отговор.Ще се вслушам в мнението ти и май ще се доверя на Fujitsu ASYG-12LEC.Жалкото е,че няма да мога да го изпробвам в екстремни ситуации в скоро време.Сигурен съм,че имаш право и за SANYO SAP-ZK25X.защото тази зима бях с National CS-V226A,който е с идентични параметри със Саньото и не можа да ни стопли в големите студове.
    Благодаря на всички изказали мнение по вълнуващия ме в момента въпрос,а също и на тези,които биха се включили с такова.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #12

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    По-добре не го пробвай в екстремни ситуации. Не е от най-екстремните машини ако не си разбрал.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    Боже имах един такъв клиент дето помагаше с климатик на локално парно и ми създаваше ядове само той тази зима.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    17
    #14

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    Mega,а в рамките на тези авоари,би ли ми препоръчай нещо за по-екстремни условия?

    Г- Велев,не споменавай името Господне напразно!Точно от подобни спамове съм се притеснявал,когато е трябвало да давам по-подробно инфо по даден въпрос.Все ще се намери някой умник да се направи на интересен.Пускайки тази тема помолих за компетентни мнения за определени модели климатици,защото трябва да избера точно от определена фирма климатик,а според моите изисквания и възможности,това са климатиците,които мога да си позволя.А ти,г-н Велев, би трябвало да имаш такова мнение,тъй като си спец в тирговията и монтажа на климатици.но предпочете да не го споделиш,а едва ли не да предричаш бъдещи проблеми,за което съм ти благодарен.Все пак си отделил малко,от скъпоценното си време да напишеш, макар и един ред, по моята тема.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    Защо не започнем така - кажи си максималния бюджет за климатик и да ти препоръчаме най-доброто, което можеш да си позволиш. Ти я почна по обратния ред и съответно получаваш неадекватни коментари. Най-доброто от изброените от теб може изобщо да не е най-доброто за парите ти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колеги ,къде да видя кога е произведен един RAV Тошко...
    От vasiv във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 4
    Последно: 25-07-13, 16:47
  2. събиране на няколко dvd файла във един
    От popov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 17-02-12, 19:26
  3. Няколко ОС на един диск
    От MitkoS във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 06-11-06, 23:23
  4. Няколко mpeg фаила в един
    От cerber във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 8
    Последно: 13-05-04, 17:22
  5. моля за инфо
    От linuxa във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 15-04-04, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе