Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #16

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    Цитат Първоначално публикувано от lukas65
    Mega,а в рамките на тези авоари,би ли ми препоръчай нещо за по-екстремни условия?
    Не случайно има различни машини и различни цени. Машините, които се представят отлично в по-екстремни условия са доста пари. В този ред на мисли просто съветвам да имаш очаквания съпоставими с цената. Машината не е лоша за парите си, но далеч не е за екстремни условия. Тосет теста в екстремни условия едва ли ще те очарова.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    17
    #17

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    deian и mega,напълно сте прави,но човек трябва да си простира краката според дължината на чергата.В този смисъл трудно бих си позволил харч по-голям от 1300-1400 лв и то за машина,която действително си заслужава.т.е.ще разчитам на съвет и предложения на тема :"Най-доброто от изброените от теб може изобщо да не е най-доброто за парите ти."

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #18

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    Цитат Първоначално публикувано от lukas65
    deian и mega,напълно сте прави,но човек трябва да си простира краката според дължината на чергата.В този смисъл трудно бих си позволил харч по-голям от 1300-1400 лв и то за машина,която действително си заслужава.т.е.ще разчитам на съвет и предложения на тема :"Най-доброто от изброените от теб може изобщо да не е най-доброто за парите ти."
    Точно това исках да кажа, единствено да имаш реални очаквания. Разбира се, че не са малко пари. Просто когато очакваш по-малко си радостен от избора си, и обратното.

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #19

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    lukas65 ,щом си се топлил с тази машина National CS-V226A,и и знаеш възможностите,като добавиш още по 500w. във пикова можност,а и при спада при 2°,ще разбереш дали саньото ще ти върши работа.С половин киловат е по слаб Национала-и все пак е 22ка,а саньото е 25ца,но като цяло са с близки параметри-при високия клас е съвсем друга работата-но и повече пари,освен ако държиш на 100v. машина не погледнеш и ползвани японки-ще ти останат и доста парички.
    Аlexi от форума ползва такова саньо,но май беше в по малко помещение.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    17
    #20

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    diksanal,точно заради паричките,а и не само заради тях,се насочих към новите климатици.Като поставим на кантара от една страна разликата в парите,а от друга факта,че климатиците са били ползвани минимум 6-7 години и не се знае още колко живот им остава,все си мисля,че си заслужава харчлъка от 300-400 лв в повече за качествен нов климатик.Но не съм се отказал напълно и от идеята за рециклиран такъв.Опасявам се,че не знам на какъв ще попадна.Не мога да имам доверие на нито един търговец.Всеки гледа да си пробута стоката и в много от случаите уреда се разваля малко след като му изтече гаранцията.Малко черногледо,въпреки че съм абсолютен оптимист в живота.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #21

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    Нова машина за 1200 лв. едва ли е изчислена да работи 10 годни. Като гледам как са направени, едва ли. Ако я пускаш само лятото може, но иначе много ме съмнява. Не ги разбирам японките, но е по-вероятно 7 годишна японка да надживее нова евтина китайка. (сега може да ме засипете с камъни )


    lukas65, Защо не минеш през кредит ЕЕ и не качиш малко бюджета?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #22

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    Аз бих предпочел PANASONIC CS/CU-E9MKE-3 пред LEC/LKC. Иначе GE35VA и то само защото малко се притеснявам дали GE25VA ще ти е достатъчен.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #23

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Аз бих предпочел PANASONIC CS/CU-E9MKE-3 пред LEC/LKC. Иначе GE35VA и то само защото малко се притеснявам дали GE25VA ще ти е достатъчен.
    +1, Мисля, че промоцията на GE серията приключи. Поне такива са сигналите за сега. Преди дни беше до изчерпване, гледам не са пращали и цени скоро от вносителя.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #24

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    GE25VA 1450 лв без монтаж седи на сайта на вносителя. Жалко, с тази цена е в клас, където има и по-добри машини. Ако е така, който взел-взел.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #25

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    Нищо, идва новия модел на Panasonic, сега ще чистят стария както миналата година.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #26

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    Цитат Първоначално публикувано от lukas65
    Mega,а в рамките на тези авоари,би ли ми препоръчай нещо за по-екстремни условия?

    Г- Велев,не споменавай името Господне напразно!Точно от подобни спамове съм се притеснявал,когато е трябвало да давам по-подробно инфо по даден въпрос.Все ще се намери някой умник да се направи на интересен.Пускайки тази тема помолих за компетентни мнения за определени модели климатици,защото трябва да избера точно от определена фирма климатик,а според моите изисквания и възможности,това са климатиците,които мога да си позволя.А ти,г-н Велев, би трябвало да имаш такова мнение,тъй като си спец в тирговията и монтажа на климатици.но предпочете да не го споделиш,а едва ли не да предричаш бъдещи проблеми,за което съм ти благодарен.Все пак си отделил малко,от скъпоценното си време да напишеш, макар и един ред, по моята тема.
    Нямаше какво да добавя към колегите но исках да спомена за този случай защото само с този клиент имах ядове. А и той си го купи с условие за преходни сезони а после реши да помага на парното.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    17
    #27

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    Меga-"Защо не минеш през кредит ЕЕ и не качиш малко бюджета?"- много ще ми станат кредитите,но в края на крайщата и до това бих прибегнал.Та в тази посока на размисли,кой би бил оптималният вариант за случая,при който качеството да си заслужава парите!?

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #28

    Re:Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни

    ... Зависи колко можеш да се напънеш. В диапазона 1800 - 2100 лв. има разкошни машини. От там надолу е компромис с нещо, колкото по-надолу, по-голям компромис.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Колеги ,къде да видя кога е произведен един RAV Тошко...
    От vasiv във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 4
    Последно: 25-07-13, 16:47
  2. събиране на няколко dvd файла във един
    От popov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 17-02-12, 19:26
  3. Няколко ОС на един диск
    От MitkoS във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 06-11-06, 23:23
  4. Няколко mpeg фаила в един
    От cerber във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 8
    Последно: 13-05-04, 17:22
  5. моля за инфо
    От linuxa във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 15-04-04, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе