Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Моторче за турбината на RAS-B10SVKP-E ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. DaGa
    Guest
    #1

    Моторче за турбината на RAS-B10SVKP-E ?

    Привет, бихте ли ми казали дали може да се намери заместител на този мотор или само оригинално на тошиба ще свърши работа? Питам понеже ново оригинално на тошиба е към 150лв. а толкова пари в момента няма как да извадя. ... имам едно от Панасоник 9ка инвертор със същите данни като на тошибата /DC280-340V, 30W/,но доколкото можах да намеря снимки на тошибското моторче,оста му е доста по-къса от на панасоника.... та няма как да стане номерът с това което го имам подръка

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Моторче за турбината на RAS-B10SVKP-E ?

    В лагерите ли е проблема.Два варината има .Първия е смяна на лагерите.Втория, който ти препоръчвам - вземи си мотор ICF-340-30-4, който е V-а серия.Струва 280 лева.Не слагай MF серията, не си заслужава.Може да изкара 10 години, може да те подведе по всяко време.Лятото правих такава смяна.Лагерите на оригиналния започнаха да вият и си поръчах мотора на ТОШИБА.Напълно заменяеми са.ICF е с керамични лагери.Корпуса е бяла пластмаса.Само да ти напомня - като регулираш турбината има сонтролно разстояние между дясната част на корпуса и първата гривна на турбината, че при мен след смяната се наложи сам да си я регулирам.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. DaGa
    Guest
    #3

    Re:Моторче за турбината на RAS-B10SVKP-E ?

    Точно,лагерите вият и затова ще се сменя.. тоя мотор на панасоник дето си показал...много му е къса оста,точно като на тошибата май...само.,че този който го имам е ето този


    280лв. пък хептен няма откъде да извадя в момента... Относно смяната на лагерите - може ли да ме насочиш къде в София може да се извърши това и евентуално колко пари ще излезне?

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Моторче за турбината на RAS-B10SVKP-E ?

    А, този от 10SAVP-E ли го свали, много дълъг ми се вижда..Моя сваления си стои у нас и оста му е дълга колкото на новия.Какво пише на твоя на корпуса, че не мога да видя на снимката.За смяна доколкото помня, имаше някъде една тема, ама не мога да се сетя кой се занимава и колко струваше.Дали не беше Alexi.Може да питаш climamarket дали не се занимават със смяна, на MEGA пиши.Те може да те ориентират.

  6. DaGa
    Guest
    #5

    Re:Моторче за турбината на RAS-B10SVKP-E ?

    Не тоя просто ми седи така,свален е от една китайска 9ка панасоник...ама явно малайзиските май са със същите моторчета като на тошибата

  7. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #6

    Re:Моторче за турбината на RAS-B10SVKP-E ?

    Ето тук виж сигорно шети помогнат http://www.climamarket.bg/wp-content...01.12.2011.pdf Щом на панасоник сменят и този сигорно шего опраят обади се и питаи 25 страница маи беше

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #7

    Re:Моторче за турбината на RAS-B10SVKP-E ?

    аз съм сменял 3 пъти на моя ,че все не случвам на лагери ,но по принцип не се занимавам ,дай го на професионалисти .. Тошиба са всели най проблемната част от Панасоник и са я вградили такива суми 200-300 лв вече не давам .. лагерите са по 5 лв броя другото не дефектира .. ако трябва още 4-5 пъти ще ги сменя .. първия път като се разшумиха смених моторчето ( 160 лв ) и изкара 1 (ЕДНА ) година ,а беше чисто ново.. просто са нечитави тия моторчета някакъв проблем с дизайна имат че да носят така лагери ..

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re:Моторче за турбината на RAS-B10SVKP-E ?

    Да, така са направили.Усетиха се обаче, макари малко късно.Тая ос можеш спокойно да я скъсиш на нужната дължина.То и така няма да има проблеми според мен, отвора на турбината е проходен, малко повече само ще стърчи вътре.

  11. DaGa
    Guest
    #9

    Re:Моторче за турбината на RAS-B10SVKP-E ?

    Е как ще захвана турбината към моторът? Нали това стеснение на оста е затова..болтчето да пристегне там..или се лъжа?!

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Re:Моторче за турбината на RAS-B10SVKP-E ?

    Няма проблем, болта е с остър връх и се впива в оста.ICF нямат канал.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #11

    Re:Моторче за турбината на RAS-B10SVKP-E ?

    Извинявай колега, ама защо заради едни лагери искаш да смениш цял мотор? На теб като ти свършат накладките си сменяш автомобила ли? Я не се вкарвай във филми, с нови моторчета. Смени си лагерчетата и дерзай.Аз миналата година сам се справих, леко полеко - производителите са направили климатиците толкова качествено и елементарно - това показва класа - та всичко е инутуитивно - и разглобяването и обслужването - трябва ти мерак за справяне и само една скоба за да го извадиш, по него си има и номер - смяна с нов и хубав и си пий винцето....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #12

    Re:Моторче за турбината на RAS-B10SVKP-E ?

    с мотора е направен някакъв опит да се капсулова ,отварянето му е пипкава работа .. капака ( откъм оста ) е набит на копруса ,не е залепен нито има някакви болчета ,вади се .. отвориш ли го всичко друго е по лесно ,аз имам 2 ротора подготвени с нови лагери и само ги сменям

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re:Моторче за турбината на RAS-B10SVKP-E ?

    И как точно става отварянето?

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Re:Моторче за турбината на RAS-B10SVKP-E ?

    Че се отваря, отваря се.Само трябва да се внимава с монтажа, ако лагерите са керамични.Не трябва да се набиват с удар, защото съществува голяма опасност от разбиване на лагер още при монтажа.Най-добре се монтира, като оста се охлади, а лагера се понагрее.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #15

    Re:Моторче за турбината на RAS-B10SVKP-E ?

    аз лично го отварям със зегер клещи ,има едни каналчета на него където могат да се захванат .. начини много .. после се разпоява платката че пречи и излиза ротора с 2та лагера ,те се избиват на малко менгеме ,така се и набиват ..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE
    От p_k_y_1 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 17
    Последно: 08-07-13, 20:15
  2. Въпрос за оборотите на турбината?
    От blekota във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 14-11-12, 09:44
  3. мотор на турбината за хайер 22
    От mjechev във форум Климатици Haier
    Отговори: 0
    Последно: 05-09-11, 15:59
  4. Отговори: 5
    Последно: 04-01-11, 18:06
  5. От къде мога да си поръчам дистанционно и моторче за MHI ?
    От wv-gti във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 0
    Последно: 11-07-09, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе