Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18
Like Tree2Одобрявам

Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    14
    #1

    Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE

    Здравейте колеги, цяла зима ми свиреше моторчето на турбинката и днес реших да го смажа. Пръсках с WD оста на моторчето от двете страни, но без успех - свирукането си остана. Явно трябва да сменя лагерчетата. Въпроса ми е, че при демонтаж на моторчето, има едни кабелчета закачени за него и не знам как да ги махна? Откъде мога да ги откача, така че да сваля моторчето ? Мога ли на място да извадя лагерчетата ?
    Този пост е редактиран от avenger; 07-07-13 в 14:55.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2

    Отговор: Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE

    WD-то има обратен ефект. Първо създва впчеталение, че смазва, но всъщост измива смазката. Скоро ще запече. Има много теми във форума за моторите, както и снимки. Ако не знаеш какво правиш недей, ще отидеш на нов мотор.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #3

    Отговор: Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE

    мотора е на букса на платката която е в метална кутийка но ти щом още с това имаш проблеми не е за тебе работа .. мотора се отваря тегаво ,отделно трябва да му се разпои платката за да се извади ротора - за техник работа е
    bobovo одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    14
    #4

    Отговор: Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE

    Дайте връзка за някой свестен майстор за Варна.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #5

    Отговор: Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE

    Climamarket - Ефендулов
    mirandi одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    14
    #6

    Отговор: Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE

    Здравейте, свалих мотора от климатичното тяло - не беше сложно - и сега остава да го отворя. Моля, колегите, които са отваряли такъв мотор, да кажат как се маха металния капак. Валцован е, а корпуса е много трошлив.Какъв е чалъма ? Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от avenger; 07-07-13 в 14:56.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #7

    Отговор: Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE

    Чалъма е да знаеш какво правиш. Колеги те посъветваха към кого да се обърнеш за помощ. не мисля, че сума от 35~45 лв. си заслужава риска, да си прее....ш мотора и после да купуваш нов. Тогава отиваш на цена над 150 лв...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    14
    #8

    Отговор: Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE

    Благодаря за отговора, но от такива отговори нямам нужда ! Решил съм сам да си го направя и поемам риска! Просто, ако знаеш как се маха металния капак - помогни !

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #9

    Отговор: Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE

    отстрани има едни жлебове в пласматата - аз ползвах зегер клещи които пъхам там ,капака е набит не е залепен просто го напъваш внимателно .. като разпояваш платката гледай да не я прегрееш

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    14
    #10

    Отговор: Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE

    IMG_2294a.jpgБлагодаря Alexi ! Предполагам, имаш в предвид тези оградените в червено !

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #11

    Отговор: Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE

    оф не ща да го виждам това моторче твоето пак доста е изкарало ,моето се разшумя на 3тата година .. имам предвид едни други жлебове по тесни и издължени ,но ти стана ясно предполагам как се отваря .. просто е набито капачето

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    14
    #12

    Отговор: Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE

    След малко го почвам и ще видим какво ми е станало ясно. Тесен и издължен е само един жлеб, другите са малки правоъгълни като на снимката. Благодаря още веднъж !

    - - - - - - - - - -

    Готово. Както бе обяснено от Alexi с зегер клещи отстраних металния капак и махнах лагерчетата на които пишеше China . Не беше сложно. Обаче капака беше залепен с нещо бяло подобно на силикон за самата платка, по точно за една интеграла. Та въпроса ми е : като тръгна да го сглобявам трябва ли да го мажа пак с нещо ? Това бялото да го почистя ли от интеглата ?
    Този пост е редактиран от p_k_y_1; 07-07-13 в 20:21.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    14
    #13

    Re: Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE

    Някой да изкаже предложения за затваряне на металния капак без да изпотроша пластмасовия корпус ???

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #14

    Отговор: Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE

    притиска се леко колкото позволява и се прикапва с моментно лепило на 3-4 места .. мотора е много тъпо измислен определено не е предвиден да се ремонтира ( умишлено .. колко елементарно би било ако се отваряше отзад капаче на 4 болчета примерно) за сметка на това е скъп и изкарва малко .. аз за това тая марка Панасоник съм я вкарал в черния си списък при климатиците .. отделно гафа им с компресорите .. жалка работа ..

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    14
    #15

    Re: Отговор: Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE

    Благодаря за пореден път Alexi ! Като идваш във Варна обади се, бирата и цацата са от мен. Едно време като си търсих климатик и правих маркетингово проучване, всеки викаше вземи си Panasonic ама Малазийски - така и направих. За сега, това е първата интервенция - дано и последна хахаха . Ще видим по нататък. Ти лично каква марка предлагаш да ползвам ? А относно сглобката лепило или силикон е по добре да ползвам ??? Ако пак трябва да го отварям

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за турбина
    От loszetas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 44
    Последно: 20-11-17, 23:02
  2. Баланс на турбина
    От n1k0lai40 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 03-08-12, 13:47
  3. Моторче за турбината на RAS-B10SVKP-E ?
    От DaGa във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 21
    Последно: 29-12-11, 22:16
  4. Отговори: 5
    Последно: 04-01-11, 18:06
  5. От къде мога да си поръчам дистанционно и моторче за MHI ?
    От wv-gti във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 0
    Последно: 11-07-09, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе