Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 81

Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #46

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Хевито също не е с двойнороторен компресор.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    55
    #47

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Намерих каталога с тези модели БГ и EN.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #48

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    За парите които си дал май няма климатик с двуроторен компресор. Така, че не си ощетен. Ама се обади утре и ги питай защо са те излъгали.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #49

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Има, ама работят на друго напрежение....

  6. Junior Member Аватара на FatBoySlim
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    92
    #50

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други


    Компресора със сигурност не е двойно роторен.
    Източник: Engineering Data Book Suzumi+ E1
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    55
    #51

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Благодаря колега, малко по-нагоре съм дал връзки към каталозите за 2016, които намерих на БГ и английски - ясно се вижда, че 10 и 13 са DC Rotary, а останалите DC Twin Rotary.

    Току що ми се обадиха от вимакс да ми обяснят, че информацията в сайта им е качена грешно и потвърдиха, че компресора не е двуроторен. Разбирам как може да се получи такава грешка, защото се занимавам с уебдизайн и се е случвало да стават такива грешки. Разбирам и човека от фирмата, който вчера твърдеше, че е потвърдено от официалния представител на тошиба, че всички сузуми модели са с двойно роторни компресори - сигурно е решил, че се обаждам за да се заяждам - и първата му реакция е да се опита да ме убеждава, че инфото е вярно - не го оправдавам, но разбирам защитната реакция.(даже не съм сигурен дали беше той или тя защото разговорът беше по лайв чата на страницата им вчера)
    Както и да е - държа да уточня, че не се чувствам ощетен от покупката, напротив доволен съм от климатика, както и от обслужването и монтажа. Като цяло въпреки, че ме подразни въпроса с грешната информация в сайта - бих препоръчал фирмата въз основа на добрите ми впечатления.
    Както казва Шишо Бакшишо - И... те така
    Този пост е редактиран от victorio404; 14-06-17 в 13:21.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #52

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Кажи нещо за 5-годишната гаранция. Има ли го написано черно на бяло. И колко прегледа/посещения/профилактики имаш за тези 5 години. Платени ли са, безплатни ли са?

    Това чел ли си го - ЦЪК и кликаш на "Гаранция"

    Така написано излиза, че за вътрешното тяло гаранцията е само за топлообменика и пластмасовото шаси зад него. Защото всичко останало се отделя от корпуса.
    За външното тяло ...../нека друг да се включи, какво се отделя и какво не/
    Този пост е редактиран от milanov; 14-06-17 в 14:48.

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #53

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Когато взех моето Сузуми с 5 годишна гаранция единственото условие, за да се удължи гаранцията беше да се извърши регистрация на климатика по имайл или по пощата. Иначе от две годишната задължителна в ЕС гаранция няма мърдане. Тя е гарантирана от законодателството на ЕС. Всичко плюс тези 2 години е бонус от производителя.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #54

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    ....ама 2г. с турбина и платка или без турбина и платка...

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    55
    #55

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    60 месеца пише на гаранционната карта. Профилактиката 1 годишно - плаща се допълнително 40лв. Не мисля, че някъде е записана профилактиката като условие за гаранцията - по-соро по желание до колкото разбрах.
    Има ли конкретна причина/ни за негативното отношение към вимакс, което ми се стори, че се долавя в някои постове?
    Освен случая с инфото на сайта де.
    Да не излезе само, че съм им адвокат - ще е добре да се знае ако има основателни причини за недоверие към тях.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #56

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Нали са ти свършили работа. Малко са се презастраховали в написаното за гаранцията.
    Не четеш внимателно.
    "..За да е валидна гаранцията......"

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #57

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Машината си е идеална, радвай и се и не я мисли.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #58

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Цитат Първоначално публикувано от victorio404 Виж публикацията
    Има ли конкретна причина/ни за негативното отношение към вимакс, което ми се стори, че се долавя в някои постове?
    Няма такова нещо. Сторило ти се е . Въпроса само беше защо са те излъгали.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    55
    #59

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Нали са ти свършили работа. Малко са се презастраховали в написаното за гаранцията.
    Не четеш внимателно.
    "..За да е валидна гаранцията......"
    Според мен е нормално всяка фирма се опитва да се защити със ситния текст - особено когато става въпрос за техника. И формално винаги може да се измисли причина да се откаже една гаранция. Вече въпросът е до колко един такъв опит ще спести на фирмата и колко може да и навреди ако води такава политика. Елементарната логика предполага, че е в интерес на фирмата клиентите да са доволни от обслужването - другото са едни изкривени разбирания от едно не толкова далечно минало
    А и чувам, че от кззп(?) били доста пъргави на последък

    Сега осъзнавам, че все пак звуча като служебен защитник на вимакс, но такова е моето виждане по въпроса реално

  18. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #60

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Знаем я и ни се потвърждава за пореден път политиката на Вимакс. Няма нужда да разтягаме локуми. Честита придобивка!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 26-11-21, 00:39
  2. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 15:17
  3. Сервизни ръководства за климатици Samsung
    От ^Rokera^ във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 02-11-14, 10:47
  4. Отговори: 19
    Последно: 13-01-13, 06:47
  5. Отговори: 1
    Последно: 11-12-10, 19:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе