Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с Toshiba RAS 137SKV-E вътрешно тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11
    #1

    Проблем с Toshiba RAS 137SKV-E вътрешно тяло

    Здравейте, от около 3 години съм с Тошиба- RAS 137SKV-E вътре и RAS 137 SAV-E отвън. Перфектен до момента. От два дни забелязвам, че вътрешното тяло на максимална степен на вентилатора духа на тласъци като редува дясна лява част, на останалите степени също се появява проблема. Това при зададена температура 25 градуса и външна около 28. Намалих градусите до 22 но проблема остана. И така работи цяла нощ. Беше хладно все пак. На сутринта реших да обърна режима и зададох 28 градуса. След малко влезе в режим и духна равномерно със силна струя без прекъсвания. Оставих го около 5 минути и отново върнах режим охлаждане при 25 зададени. Влезе в режим и вече работеше равномерно и на охлаждане оставих го 10 минути и го изключих. На какво може да се дължи проблема, мисля че имаше тест функция, но трябва да видя манюала? Благодаря предварително, не очаквах от тази машина такова държание.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Проблем с Toshiba RAS 137SKV-E вътрешно тяло

    Почисти турбината, ако не си я чистил до сега, и филтрите добре и пак направи проверка.

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #3

    Re:Проблем с Toshiba RAS 137SKV-E вътрешно тяло

    Плаче за профилактика.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11
    #4

    Re:Проблем с Toshiba RAS 137SKV-E вътрешно тяло

    Днес пак го имам проблема. Да вероятно е за профилактика, но ми се ще да опитам първо нещо което мога да направя и сам освен почистването на фитрите. До турбината не знам как да стигна, може ли без да се сваля тялото, белия корпус маха ли се или е едно цяло. В момента при зададени 25 градуса температурата на струята е 11. Според мен едва ли е свързано с фреона. Има ли някаква клапа която да затваря въздуха отвътре така че да духа избирателно или отляво или отдясно, общо взето това се получава променя се силата на струята и то различно от ляво и отдясно. Дали не е от електрониката по управлението на този мотор, но пък не би ли трябвало по някакъв начин да индикира грешка?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #5

    Re:Проблем с Toshiba RAS 137SKV-E вътрешно тяло

    Казаха ти за профилактика си. Най добре със сваляне за да може освен турбината и питата да се почисти добре с препарат и силна струя вода.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11
    #6

    Re:Проблем с Toshiba RAS 137SKV-E вътрешно тяло

    Благодаря, от написаното дотук мога да направя единствено извода, че проблема е често срещан и се решава с профилактика. Само ми се щеше някой професионалист да обясни на какво се дължи- примерно- налепи по турбината и дебалансирането и или задръстване на вътрешно тяло и т.н. Не искам да взимам хляба на никой, занимавам се със съвсем други неща и нямам време за това. Но съм технически грамотен и не си давам мира когато нещо не е наред, а е възможно да бъде обяснено по достъпен начин.

  8.  
     
  9. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #7

    Отговор: Проблем с Toshiba RAS 137SKV-E вътрешно тяло

    Мисля, че след три години вярна служба заслужава някой лев за профилактика от професионалист.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с вътрешно тяло на Toshiba RAS-225GDR
    От v_iliev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 06-05-14, 10:40
  2. Проблем с вътрешно тяло на Toshiba RAS-225GDR
    От v_iliev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 06-05-14, 01:33
  3. Проблем с вътрешно тяло на Toshiba RAS-225GDR
    От v_iliev във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 0
    Последно: 06-05-14, 01:33
  4. Проблем с вътрешно тяло HAIR
    От kriso.3206 във форум Климатици Haier
    Отговори: 5
    Последно: 13-12-13, 12:40
  5. Toshiba - RAS-137SKV-E3 - Panasonic E12MKE - Fujitsu - ASYG12LE
    От Верижни_писма във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 15-04-12, 20:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе