Резултати от 1 до 9 от общо 9

Справка за мнение Daiseikai 6 -13ka

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #1

    Справка за мнение Daiseikai 6 -13ka

    Здравейте, имам време да чуя и Вашето мнение докато стане време за купуване. Не трябва да се излагам баш щред тъста .. та на въпроса.

    Помещениео е трапезария с кухненски бокс, 2 стени външни врата към балкон остъклен ,другото е прозорец 1.50 х 2.00 който ще се смени сега с 3-ен стъклопакет Шуко. Останалите стени гледат към спалня и коридор и стълбище демек вътрешни. Къща тухла без изолация.

    Квадратура около 25 м2 стандартна височина 2.50 . Предвидил съм Дайсей 6 - 13 ка . Мисля няма дори да се товари.Идеята е да има запас от мощност.
    Досега отоплението е с печка на твърдо гориво... и вече е тежко да се влачи. Излизаме от каменната ера... и баф в технологичния век.

    Има един факт който малко ме притеснява.. зимъска гасне тока отвреме на време.. най -големият ми страх е пренапрежение ,печката не я бърка ама финната клима ? На този етап какво може да се направи според Вас.

    Благодаря,

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #2

    Re:Справка за мнение Daiseikai 6 -13ka

    за климатика си се ориентирал правилно , за спирането на тока , аз лично имам една печка дето си я купих в ГЪРЦИЯ която е на чиста нафта и е без комин ( пълно изгаряне без пушек ) това гориво е много икономично и си я местиш където ти е удобно . Можеш да погледнеш нещо на газ за екстремни нужди.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #3

    Re:Справка за мнение Daiseikai 6 -13ka

    ...за Гърция не знам, ма тук де я намираш тая нафта д'ет гори без да кади?...

  5. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #4

    Re:Справка за мнение Daiseikai 6 -13ka

    Цитат Първоначално публикувано от Symptom

    Има един факт който малко ме притеснява.. зимъска гасне тока отвреме на време.. най -големият ми страх е пренапрежение ,печката не я бърка ама финната клима ? На този етап какво може да се направи според Вас.

    Благодаря,
    ...Ааа!!!
    Този ''факт'' трябва да те притеснява...мнооого повече!
    Недай си боже ако мислиш да тургаш инвертер (което е логично) ...ша отиде курбан горкия
    Според мен,за твоя случай ти трябва ''само'' един стабилизатор на напрежение ... за контакта който ще захранва климата.
    Това са едни 200-300 Гроша,които обаче обезпечават до голяма степен нормалното функциониране на машината

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #5

    Re:Справка за мнение Daiseikai 6 -13ka

    APC имаха един модел , http://www.apc.com/products/resource...ase_sku=LE1200 , но е до 1200 W проблем ли ще е за машинката при режим на натоварване ако мине тези 1200 W.

    Киматика ще се взима 100 %. та остана тоз проблем.

    Проблема остава.. сега чета че не е подходящ за климатици... ко прайм. Има ли съфорумец с подобно устройство вързано на климатик. ?!

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re:Справка за мнение Daiseikai 6 -13ka

    За този регулатор пише, че работи с входящо и изходящо напрежение ~120V, там където живееш такова ли е напрежението в мрежата и климатика ти на ~120V ли е?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #7

    Re:Справка за мнение Daiseikai 6 -13ka

    Не, дадох като пример за модела.. има си го във вариант за нашата мрежа 220 този изглежда е за САЩ.

    Лошото е че си пише че е неподходящ за клими.

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re:Справка за мнение Daiseikai 6 -13ka

    В документацията е казано, че не е подходящ за уреди включително климатици изпълнени с AC motor. Трите мотора работещи в модела климатик, от който се интересуваш не са ли DC? - Я отвори и виж в рекламните брошурки на модела какво пише.

    Регулаторът на напрежение трябва да има запас надхвърлящ поне с 30% максималната консумация на товара.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #9

    Отговор: Справка за мнение Daiseikai 6 -13ka

    Слагаш Surge Protector на СОНО, но този който е за бяла техника! При токов удар той спира уреда за 3 мин заради компресора (както прави и дайсекая ако си го настроил да се пуска след токов удар), но все пак още една защита не е излишна. След като тъпата ми фурна от подписа изпатка 2 платки гаранционно и вързах такъв протектор. И смея да твърдя, че действа защото при нас стават някакви токови удари толкова кратки, че почти никой уред не се ресетва с изключение на бойлера (Аристон) и на защитите СОНО. И на хладилника (инверторен) съм с такова чудо, не го знам с какъв мотор е, но около година работи без проблем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  3. Daiseikai 6 13-ka ...
    От Symptom във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 09-07-12, 08:50
  4. Daiseikai vs. Ururu Sarara - моля за Вашето конструктивно мнение
    От aivanov във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 46
    Последно: 25-04-09, 20:43
  5. Отговори: 26
    Последно: 28-03-08, 17:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе