Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Aleksandars

Ras-402pdr Активиране на плазмен филтър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    3
    #1

    Ras-402pdr Активиране на плазмен филтър

    Моля за помощ!
    Как се включва плазмения филтър на RAS-402PDR?
    Има ли ръчен/автоматичен режим?

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2

    Отговор: Ras-402pdr Активиране на плазмен филтър

    Ако си с оригинално ДУ, отваряш капачето и вторият бутон от горе на долу в ляво ограден със зелен цвят.
    Този климатик има (почти) всичко. Питаш за режимите на вентилатора или автоматичен режим на работа?

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Ras-402pdr Активиране на плазмен филтър

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Ако си с оригинално ДУ, отваряш капачето и вторият бутон от горе на долу в ляво ограден със зелен цвят.
    Този климатик има (почти) всичко. Питаш за режимите на вентилатора или автоматичен режим на работа?
    Благодаря за отговора. Имам оригинално ДУ (климатикът го закупих чисто нов).
    По мои наблюдения, въпросното бутонче включва само вентилация, без да се активира плазмения филтър.
    Съдя по факта, че няма видимо подобрение на въздуха (направих тест с цигарен дим). Имах стар JDR, при който си имаше отделен бутон и работата на плазмения филтър се усещаше осезателно. Малко разочароващо би било ако този филтър наистина работи по този начин.
    Бутонът има надпис върху себе си и надпис в зелено поле отгоре и се чудя дали няма някоя скрита функция (като SHIFT+Key при компютрите).

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #4

    Отговор: Ras-402pdr Активиране на плазмен филтър

    По подразбиране с включването на плазмения филтър се активира и аспирацията. Аспирацията може да се зададе (от менюто на ДУ) да бъде слаба, средна, силна и без аспирация.
    Аз също не усещам някаква голяма разлика във въздуха при пуснат плазмен филтър, а при мен е включен постоянно.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #5

    Отговор: Ras-402pdr Активиране на плазмен филтър

    simonvoxx, плазмената касета която има JDR, няма нищо общо като вид с тази която има PDR-ката. Системата на последното се води по скоро озонатор и се явява в чистия си вид по скоро като йонизатор, но доста по голям от стандартните които се залагат в климатизаторите. Доколкото при JDR-ката, плазмената касета се е точно такава - създава се поле между два електрода, високо напрежение с нисък ампераж което улавя замърсяванията във въздуха и ги неутрализира. В същия момент, пречистения въздух се обогатява с отрицателни йони създадени от йонизатора който е разположен на изхода на въздушния поток. Двете системи работят в комбинация, затова въздуха при по старите модели осезаемо се усеща по добре.
    Между другото, факта че не усещаш въздуха както искаш да го усещаш, не означава че нещата не работят... Аз също не усещам работата на плазмена касета, независимо на какъв климатизатор е.
    MadHead одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    3
    #6

    Отговор: Ras-402pdr Активиране на плазмен филтър

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    По подразбиране с включването на плазмения филтър се активира и аспирацията. Аспирацията може да се зададе (от менюто на ДУ) да бъде слаба, средна, силна и без аспирация.
    Аз също не усещам някаква голяма разлика във въздуха при пуснат плазмен филтър, а при мен е включен постоянно.
    Нещата ми се изясниха, благодаря за помощта. Лек ден.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    simonvoxx, плазмената касета която има JDR, няма нищо общо като вид с тази която има PDR-ката. Системата на последното се води по скоро озонатор и се явява в чистия си вид по скоро като йонизатор, но доста по голям от стандартните които се залагат в климатизаторите. Доколкото при JDR-ката, плазмената касета се е точно такава - създава се поле между два електрода, високо напрежение с нисък ампераж което улавя замърсяванията във въздуха и ги неутрализира. В същия момент, пречистения въздух се обогатява с отрицателни йони създадени от йонизатора който е разположен на изхода на въздушния поток. Двете системи работят в комбинация, затова въздуха при по старите модели осезаемо се усеща по добре.
    Между другото, факта че не усещаш въздуха както искаш да го усещаш, не означава че нещата не работят... Аз също не усещам работата на плазмена касета, независимо на какъв климатизатор е.
    Благоадря за своевременната информация. Помогна ми да си изясня нещата.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Плазмен филтър Daiseikai III
    От dendim във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 20
    Последно: 26-02-24, 10:43
  2. RAS-402PDR - проблем!
    От hotblooded във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 01-04-21, 17:31
  3. 285 NDR и плазмен филтър
    От Synthy във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 27-05-15, 18:28
  4. Toshiba RAS-405EDR-индикатор на плазмен филтър
    От mladko във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 01-11-14, 19:56
  5. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 19:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе