Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree2Одобрявам

RAS-402PDR - проблем!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #1

    RAS-402PDR - проблем!

    Нямаше ни една седмица в къщи, през това време машината беше изключена от щепсела. От както е пусната от снощи не може да отопли като хората помещението (35 кв.м), струята е съвсем леко топла, а държи консумация около 580-600 W (такава консумация ми е правил при -15 - 18 отвън), а при подобни условия е стоплял за 15-20 мин и след това е поддържал консумация от порядъка по-малко от 300 W при - 2*С вън и зададени +22 вътре. Погледнах - има леко обледяване в долната част на питата на външното тяло... Предполагам че по някаква причина му е заминал фреона... На коя фирма в Бургас мога да се доверя, че тези дето ми го монтираха вече са в небитието а и гаранцията му мина преди месец

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: RAS-402PDR - проблем!

    А с какви настройки работи машината? Каква е температура на изходящия въздух на вътрешното тяло? Каква е била темп. в помещението, когато е пуснат климатика и каква е сега? Диагнозата за фреона е малко прибързана, според мен, първо трябва да се проследят някои параметри, може да има и друга причина. Все пак една седмица неотоплявано помещение, посред зима, не се стопля както трябва за няколко часа.
    Някои машини при липса/намалял фреон спират работа и индикират. Не съм сигурен за PDRa дали го прави. Aleksandars може да каже със сигурност. Можеш да му пишеш и на ЛС за съвет!
    За Бургас можеш да питаш Dundurma, но мисля че и той ще те насочи към същото име.
    Този пост е редактиран от tony34al; 13-01-13 в 08:07.

  4. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #3

    Отговор: RAS-402PDR - проблем!

    Мощността, на която работи е прекалено ниска дори и за включено софтуерно ограничение на мощността от менюто.Виж предния пост tony34al ти е задал няколко въпроса.И премери горе при климатика колко градуса е все пак.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Отговор: RAS-402PDR - проблем!

    Машината има самодиагностика, направи я и дай да видим какъв код ще изпише. За твоето дистанционно не знам от кой бутон се включваше, но е някой от тези не изпъкналите, като се натисне на дисплея излиза 00 и почваш да ги въртиш, вътрешното тяло отговаря с 1 писукане и 1 примигване на оперативната лампичка, на кода при които има грешка пиука много и лампата премигва няколко пъти.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #5

    Отговор: RAS-402PDR - проблем!

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    А с какви настройки работи машината? Каква е температура на изходящия въздух на вътрешното тяло? Каква е била темп. в помещението, когато е пуснат климатика и каква е сега? Диагнозата за фреона е малко прибързана, според мен, първо трябва да се проследят някои параметри, може да има и друга причина. Все пак една седмица неотоплявано помещение, посред зима, не се стопля както трябва за няколко часа.
    Някои машини при липса/намалял фреон спират работа и индикират. Не съм сигурен за PDRa дали го прави. Aleksandars може да каже със сигурност. Можеш да му пишеш и на ЛС за съвет!
    За Бургас можеш да питаш Dundurma, но мисля че и той ще те насочи към същото име.
    Температурата в помещението беше 17 градуса след 2 часа работа на климатика, легнахме си, оставихме го да работи на ECO режим и зададена температура 21,5 градуса. 8 часа по късно държеше консумация между 575 и 600W, при -2 отвън. Дори се размразяваше.... нещо което не се е случвало (да замръзне) при подобни условия, дори и при -10 не съм го засичал да замръзне.... Струята която "вадеше" беше съвсем леко топла при консумация 575 вата... За това реших че има проблем.


    Oпс, май проблема е намерен - задали сме му да поддържа възможно най ниската влажност
    Този пост е редактиран от hotblooded; 13-01-13 в 12:00.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6

    Отговор: RAS-402PDR - проблем!

    Климатика, според мен си е абсолютно в ред. Когато се пусне да затопля след дълго време, е най добре всички такива функции/Еко, Меко, Куети и др. тем подобни/ да бъдат изключени и оставена машината да си темперира помещението на спокойствие и разбира се на нормални градуси/някои си мислят, че като го изпържат на 28-30С и ще стопли за 15мин./. Това разбира се изисква време!
    След това вече може да се мисли и за икономии, комфорт и т.н.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #7

    Отговор: RAS-402PDR - проблем!

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    /някои си мислят, че като го изпържат на 28-30С и ще стопли за 15мин./. Това разбира се изисква време!
    След това вече може да се мисли и за икономии, комфорт и т.н.
    Никога не му задавам повече от 20 градуса зимата като го пускам. Като ги направи го "настикам" на 22 и на толкова си го държа. Много рядко го усилвам до 24 (обикновено като ще се къпе някои) Сега вън е около 1*С но влажността е убийствена и се усеща като доста по студено. при зададени 23*С в стаята (35 кв.м) държи консумация 330 W. т.е - наред си е и тревогата беше фалшива. Все пак на пролет ще търся фирма която да го почисти че 3 години само филтрите са му мити....

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #8

    Отговор: RAS-402PDR - проблем!

    ОК, радвам се, че машината е в ред. Мисля, че това е една много добра машина и човек трябва да се грижи за нея.
    Лека и безаварийна зима!

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #9

    Отговор: RAS-402PDR - проблем!

    Цитат Първоначално публикувано от hotblooded Виж публикацията
    Никога не му задавам повече от 20 градуса зимата като го пускам. Като ги направи го "настикам" на 22 и на толкова си го държа. Много рядко го усилвам до 24 (обикновено като ще се къпе някои) Сега вън е около 1*С но влажността е убийствена и се усеща като доста по студено. при зададени 23*С в стаята (35 кв.м) държи консумация 330 W. т.е - наред си е и тревогата беше фалшива. Все пак на пролет ще търся фирма която да го почисти че 3 години само филтрите са му мити....
    моята 285 е в 40+ и при зададени 20 прави 22. Когато е спрян задни му давам 24 за 1ч. и пак го връщам на 20. Няма как при истинали стени при 20 да стопли за нула време. При ЕКО е орязан/с това трябваше да почнеш/

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #10

    Отговор: RAS-402PDR - проблем!

    градски изчакай лятото,когато АЛЕКСАНДЪР ще мине на едно гости и поне ще получиш качествена профилактика на тоз дзвер.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #11

    Отговор: RAS-402PDR - проблем!

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    градски изчакай лятото,когато АЛЕКСАНДЪР ще мине на едно гости и поне ще получиш качествена профилактика на тоз дзвер.

    Офертата за профилактика още ли е в сила?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #12

    Отговор: RAS-402PDR - проблем!

    Цитат Първоначално публикувано от hotblooded Виж публикацията
    Офертата за профилактика още ли е в сила?
    ми той вече идва,но пак ще пътува до бургас,че ще слага и климатик на тъщата и ще профилактира моите,тъй че ако не ти е спешно-изчакай.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #13

    Отговор: RAS-402PDR - проблем!

    Здравейте, след почти 12 години безотказна работа, климатика спря да работи, беше паднал предпазителя в таблото, усъмних се в трафа - отворих кутията и опасенията ми се потвърдиха - изпуснал е черния дух, има видимо прогоряла намотка...
    1) каква е вероятността самия климатик да е повреден, и да не подлежи на ремонт...
    2) от къде да закупя нов трансформатор 240/200 V 20А (или 25А) (без захранване няма как да се диагностицира машината)

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #14

    Отговор: RAS-402PDR - проблем!

    Вероятността не е много голяма. 1. Изгаря и прекъсва намотка-Климатикът спира като при спиране на тока. 2. Окъсява намотката и подава 230, вместо 200 волта-възможно е съвсем нищо да не стане.
    Възможно е да опука варистор от външната платка или някой филтров кондензатор. И двете са лесно поправими. При мен на PDR 361, производителят на трафа не беше стегнал добре изводните клеми, оттам греене, стапяне на изолацията на проводниците за 100 и 230 В и окъсяване. Демек вместо 100 беше подадено 230 волта на вътрешната платка. Беше цъфнал само един от 4-те филтрови кондензатора. Варисторите бяха оцелели. Сложих друг кондензатор, дори с по-ниска стойност и климатика си тръгна. Има записана някаква грешка, но тя е само за информация.

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #15

    Отговор: RAS-402PDR - проблем!

    1.пусни го тестово без траф : да се види дали ще тръгне. ако е 200 волтова машина! !!!винаги има шанс да се доопука!!!
    2. след това търси траф щом е работил така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Ras-402pdr Активиране на плазмен филтър
    От simonvoxx във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 04-12-13, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе