milanov Ви е написал отговора. Съвсем скоро, всички ще бъдат само с B.
Свързано е с Bi refrigerand concept -вътрешните работят и на R410a и на R32 .
http://www.toshiba-aircon.co.uk/wp-c...and-Shorai.pdf
Този пост е редактиран от stainway; 01-10-18 в 23:25.
Това "В" не го ли имаше още преди да се заговори за R32. (2012...2015г.)
Имаше го и доста по-рано, още 2007-а година при III серия.
По-скоро се има предвид, че може да се ползва тялото с външно за мултисплит на 410 и 32
Не знам, но тук всичките с изключение на 7-цата са с "B"
https://www.toshiba-airconditioner.n...id/1389100707/
Не им се чудете много-просто пазарувайте, за да се раздвижва икономиката
Какво те притеснява това "В".
Моето В ме топли вече 12 години, не я мисли буквата.
Добре, разбрах за буквата, а да попитам нещо друго:
- Топлообменника на въпросният Suzumi + RAS-18N3KV2-E RAS-18N3AV2-E по-добър/голям ли е от тези на Мицубиши SRK50ZS/SRC50ZS Heavy, 18LFCA/18LFC от Фуджиците и FTX50GV/RX50GV Daikin? Питам защото забелязвам, че има повече хладилен агент 1,4кг. в сравнение с други компресори чиито мотори са с по 0,9 до 1,1кв. Например Мицубиши SRK50ZS/SRC50ZS Heavy е с 1,5кв, п0-мощен с 400вата мотор, а с по-малко хладилен агент. 1200-1250гр За какво са сложили такъв як компресор ако площта на топлообменника е намалена ? За да има по-дълъг живот ли?
Или да попитам по друг начин кой от тези климатици има най-добре изчислен топлообменник спрямо мощността на компресора си? И ако имаме 2 еднакви климатика като параметри но единият е с по-голям топлообменник и се изпозват при еднакви условия, този с по-големият по-трудно ли ще замръзва ?
Няма ли някой по-разбиращ топлообмениците, за да просветли?
Замръзването на топлообменника повече зависи от други фактори като температурата на кипене на фреона, от дебитът на вентилатора, от количеството зареден фреон, от стойността на "прегряването"(superheat) на топлообменника, отколкото от размера му.
Може малък топлообменник да замръзва по-бавно от голям, както казах зависи от налягане, температура на кипене, обдухване, superheat.
Количеството фреон се подбира според размера на топлообменника и според дебита на външния вентилатор.
Малък компресор сложен на големи топлообменници повишава ефективността на климатика(коефициента на производителност се увеличава), но топленето става слабо, защото изходящата температура се понижава.
Голям компресор сложен на малки топлообменници повишава топленето, но ефективността спада, защото изходящата температура и разходът се увеличават.
Добре и все пак трябва да има баланс, няма смисъл да сложиш прекалено голям топлообменник с много хладилен агент и да му сложиш 500вата компресор или обратното на голям компресор да сожиш малък топлообменник с малко хладилен агент. Тези неща трябва да се изчисляват и правят по проект за да има и ефективност и мощност, Тоест трябва да се търси златната среда като изклчим печалбата... Та от изброените кой топли повече и кой е съобразен най-дбре като съотношение на компресор и топлообменник и хл. агент ?
Георги, тези въпроси, според мен, трябва да ги зададеш директно на инженерите, проектиращи кл. системи.
Във форума, няма кой да ти отговори, по-конкретно, от тях! [emoji41]
Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
Преди време тук пишеше едно момче , беше направил Самсунг с два външни топлообменника и повече фреон , даваше обективни отзиви за работата на машината . Ако ви интересува намерете му постовете .