Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #16

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    Няма такъв вариант.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #17

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    Няма... и у складо нема! Свиква се, не е толкова сложно - но пък кефа е голям!

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #18

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    Няма да намерите дистанционно на аглийски и както по-горе е написано "свиква се". След известно време няма да Ви прави впечатление, че има йероглифи. Вярвам,че ще останете доволен от работата на тази машина!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #19

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    А някой има ли поне някаква по-подробна инструкция на Български или Английски за климатика и/или дистанционното?

    Проблема е, че от копчетата на дистанционното се влиза в разни менюта, и с това инструкцията се изчерпва. Тези менюта обаче си имат и под-менюта, а някои от под-менютата сигурно имат и под-под-менюта, които също са на японски и за тях няма абсолютно нищо в преведената инструкция.

    Иначе що се отнася до самия климатик - страхотен е! Много съм доволен. Засега при средна температура около 10 градуса навън и 22 вътре за 3 дни работа, ми е изгорил само 10 кВч, а в момента топля общо над 40 кв.м
    Този пост е редактиран от Valchev83; 26-11-15 в 22:46.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #20

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    Е, това вече е задължение на този, който ти го е доставил и монтирал. Мисля, че просто трябва да настояваш да ти дадат подробен превод на дистанционното с всички функции.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #21

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    Цитат Първоначално публикувано от Valchev83 Виж публикацията
    А някой има ли поне някаква по-подробна инструкция на Български или Английски за климатика и/или дистанционното?

    Проблема е, че от копчетата на дистанционното се влиза в разни менюта, и с това инструкцията се изчерпва. Тези менюта обаче си имат и под-менюта, а някои от под-менютата сигурно имат и под-под-менюта, които също са на японски и за тях няма абсолютно нищо в преведената инструкция.

    Иначе що се отнася до самия климатик - страхотен е! Много съм доволен. Засега при средна температура около 10 градуса навън и 22 вътре за 3 дни работа, ми е изгорил само 10 кВч, а в момента топля общо над 40 кв.м
    Не разбирам защо се учудвате ,че менюта, подменюта и т.н. са на японски. Вие не знаехте ли, че купувате климатик, произведен за японския пазар и естествено е всички надписи и менюта да бъдат на въпросния език. Относно качеството и количеството на превода за работа с климатизатора е друг въпрос дали е направен така,че да Ви улесни при работата с уреда. Изисквайте от продавача да ви даде по подробен превод и Ви пожелавам успех в това начинание. Моят личен опит в това отношение е, че в момента на покупката не се ли предостави добър и подробен превод в последствие нещата стават много трудно и в повечето случаи не се довършват в желаната от купувача насока. Но винаги може да се очакват изключения...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #22

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    Знаех, че дистанционното ще е на Японски, но НЕ ЗНАЕХ, че няма да получа НАПЪЛНО преведена инструкция, а само една неофициална книжка, която бегло описва копчетата на дистанционното и не дава почти никаква информация за функциите на климатика, възможностите за различни настройки и т.н.
    За пример мога да кажа, че снощи ми отне няколко минути докато разбера как да си намаля скоростта на вентилатора. Накрая се оказа, че трябва да спра еко режима, иначе не мога да я регулирам докато е на еко. Дразни ме това, че всеки ден се налага да откривам топлата вода То е ясно, че рано или късно ще му свикна, но до тогава ще имам доста ядове.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #23

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    Не се ядосвай! И аз имах подобни ядове и притеснения в началото след монтажа на японска 40-ка, но с течение на времето ще установиш, че се използват основно само няколко функции-екстри /обикновено 4-5/ и се научават сравнително бързо. Лично аз не съм очаквал да ми дадат много подробен превод, но останах доста разочарован, че получих доста кратък основен превод на бутоните и няколко под-менюта, част от другите под-менюта сам си ги преводох, но до момента съм ги ползвал 3-4 пъти, т.е не се оказаха основни за работата на машината. Да си ползваш климатизатора със здраве и без проблеми! Ако не е тайна от коя фирма го закупи? / пиши, ако е удобно но ЛС/. Питам, защото и моя климатизатор дойде от Варненска фирма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 15:08
  2. Toshiba RAS 402 EDR / Toshiba RAS 402 GDR / Toshiba RAS 402 GDRH
    От rukar във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-14, 22:56
  3. Toshiba 40TL938 - Toshiba Places !!!!! Help
    От kireto69 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 10-03-14, 20:02
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 12:35
  5. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 15:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе