Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23
Like Tree14Одобрявам

Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1

    Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    Добро утро!
    Вчера имахме удоволствието с брат ми да монтираме посоченя модел от заглавието. Предвид факта, че имаме впечатления от предишните серии на марката в този клас, ще Ви запозная на кратко с промените в модела.
    Параметрите на модела, както се предполага са повече от перфектни (разлика с EDR няма):
    Модел: 2014 година
    Работно напрежение: 200V
    Хладилен агент: R410A
    Страна произход: Thailand
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27°C в помещението):
    Охлаждаща мощност: 4.0 kW (0.2 ~ 5.4), 13652 BTU (683 ~ 18430)
    Консумирана електроенергия: 1020 W (55 ~ 1700)
    COP: 3.92 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20°C в помещението):
    Отоплителна мощност: 5.0 kW (0.2 ~ 11.5), 17065 BTU (683 ~ 39250)
    Консумирана електроенергия: 1040 W (55 ~ 3650)
    COP: 4.81 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура (20°C в помещението):
    Отоплителна мощност: 8.3 kW, 28238 BTU
    Консумирана електроенергия: 3230 W
    COP: 4.37 (средна стойност)(коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    APF: 6.3 (целогодишна ефективност на енергийно потребление)
    Допълнителни функции:

    • Plasmaion система - ефективно отстраняване на миризми, дим, прах, алергени и всякакви други замърсявания, намалява токсичността на въздуха и осигурява здравословна среда на живот;
    • Picoion система - създава ан-йони с подходяща концентрация и те създават усещането за свежест, а от друга страна се свързват с ароматните молекули и ги неутрализират.
    • Автоматизирана система за почистване на въздушните филтри - филтрите се почистват чрез система и замърсяванията се събират в контейнер;
    • Сензор за движение и светлина;
    • Възможност за управление на климатизатора чрез Интернет и смартфон, чрез система FEMINITY (ECHONETReady);


    Впечатление ни направи факта, че монитора който показваше параметрите на въздуха и консумирана електроенергия е премахнат. На негово място са поставени монитор който показва чистота на въздуха, както и индикация която показва, че машината работи с ниска консумация на електроенергия. Разбира се, информация за температури, консумирана електроенергия и т.н се индикират на дисплея на дистанционното управление.
    Вътрешното тяло отново се тежи стабилно (15 kg), външното е 41 kg, компресора е 1100 W и системата е заредена с 1340 gr хладилен агент R410A. Това е последната серия на Toshiba която е с този хладилен агент. Следващата серия SDR ще бъде с R32.
    Много добро управление на хоризонталните клапи, което допринася до дълга въздушна струя, когато се наложи и възможност клапите да се насочват вертикално надолу. Една голяма клапа и две по малко, обединени като една. Много безшумна работа на двете тела, въпреки, че впечатленията ми са краткотрайни.
    При работа с активиран ECO режим (сензорите са активни), машината бих казал, че само "помирисваше" тока. Разбира се, впечатленията са краткотрайни, но като цяло модела е страхотна машина която е създадена да доставя удоволствие и комфорта с работата си.
    Пожелавам на собственика, безаварийно използване и много и комфорт с този модел.
    Ето и малко снимки на машината:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 04-12-14 в 07:23.
    Alexi, ivan1, m_dikov и 7 други харесват това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #2

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    Честито на собственика,Дълга и безаварийна работа.Въпрос към Александър ,как стои въпроса със частите, все пак са машини за японския пазар.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #3

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    в какво помещение е тоя звяр .. благородна завист ме обзема

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #4

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    наказан в ъгъла! ако беше моя щеше да е на мястото на тв-то, по средата на някоя празна стена за да му се радвам.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #5

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    това дето няма дисплей с ватовете не ме кефи ,за предната година модела има ..

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    Айде сега.В моделите за 2016-а година ще има вграден минителевизор, та се решават проблемите и на двама Ви.Следващото поколение - SDR между другото има убийствен дизайн на вътрешното.И тежи 16,5-17 кг.
    Този пост е редактиран от edi1; 04-12-14 в 15:51.
    Aleksandars одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #7

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    До седмица ми предстои покупката на климатик от този клас. Някой може ли да каже каква е разликата между този от темата и Toshiba RAS-402GDR(w)~RAS-402GADR ? Разликата в цената е 500лв., а търговците не можаха да ми кажат с какво е по-добър RAS-402GDRH спрямо RAS-402GDR.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #8

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    каква е разликата накратко между Toshiba RAS-402GDR и Toshiba RAS-402ЕDR. Истина ли е ,че Toshiba RAS-402GDR има аспирация? Освен разликите при инфо панелчето,че Toshiba RAS-402GDR не показва консумацията на ел.енергия.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #9

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    Нито един от двата модела, няма аспирация.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #10

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    Благодаря за бързият отговор. Явно някои търговци само да си продадат машините са готови да впишат и несъществуващи екстри.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #11

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    Цитат Първоначално публикувано от karrum Виж публикацията
    Благодаря за бързият отговор. Явно някои търговци само да си продадат машините са готови да впишат и несъществуващи екстри.
    МИ ТО ЗА ТВА ОНЯ НАД ТЕБ НЕМОЙ СИ ДИГНЕ ГЛАВАТА И ОБИКАЛЯ ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ.........сори за големите букви,не ми се трие
    Kasap одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #12

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    към *Alexandars*- въпрос: На Тоshiba RAS-402EDR /Тоshiba RAS-402EDR при активиране на функция "ЕСО" доколкото розбирам се активират сензори. Това сензори за движение ли са? Ако е така и в помещението има движение тази функция ще работи ли или както на други климатици те ще намалят консумацията на ел.енергия като отчетат липса на движение след някакъв интервал от време. Примерно така е описана функция "ЕСО" при климатик Fujitsu AS-Z40D2 Nocria? Интересно ми е дали при Тошибите не е по-различна в действието си въпросната функция? Още един пример: При модела Нокрия на Фуджицу за европейския пазар действието на ЕСО бутона работи без никакви сензори и без значение в кой режим на работа е включен климатика.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    170
    #13

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    Защо не се внасят и другите климатици от серията -251,281 и т.н.?

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #14

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    има малки топмодели макар и от други марки .. съдейки по тяхната цена явно не излиза изгодно да се внасят (транспорта си е транспорт и т.н. ) ,3к примeрно е ZXV224 .. съмнява ме да ги даде някой освен ако не го излъжат че е 14ка и не го набуха в 30 квадрата

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #15

    Отговор: Toshiba RAS-402GDRH(w)~RAS-402GADR

    Здравейте,
    От днес и аз съм горд собственик на тази машина, и както се опасявах работата с дистанционното, което е на японски е изключително сложна, макар и да имам инструкция на български.

    Някой може ли да ми каже дали отнякъде може да се намери дистанционно на английски? Дайте линк ако някой знае от къде мога да поръчам, че в eBay нищо не намирам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  2. Toshiba RAS 402 EDR / Toshiba RAS 402 GDR / Toshiba RAS 402 GDRH
    От rukar във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-14, 21:56
  3. Toshiba 40TL938 - Toshiba Places !!!!! Help
    От kireto69 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 10-03-14, 19:02
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  5. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 14:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе