Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree5Одобрявам
  • 2 Post By tony34al
  • 2 Post By justify
  • 1 Post By chippen

Въпрос за покупка на японски Toshiba

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    15
    #1

    Въпрос за покупка на японски Toshiba

    Здравейте. Предстои ми да купя климатик. Ориентирал съм се към втора употреба. В хола имаме тошиба на 100 волта и сме доволни, но този път ще купуваме по-малък климатик за детска стая с квадратура близо 12 квадрата и височина 2.60.
    Минах през 2 фирми в Пловдив за климатици втора употреба. Разгледах и това, което намерих като оферти е следното:

    Toshiba RAS-225JDR - модел, който по характеристики ме устройва: Има аспирация, плазма и йонизация и готино дистанционно с опция да мери тока. Такъв тип климатик търся и това ме устройва. Това, което ме притеснява е, че тези климатици са сравнително стари като производство - под 2005-та годин макс до 2007ма. Или поне това, което аз намирам в Пловдив

    Другия модел, който харесах е Toshiba RAS-221ND. Добре изглежда хайвана. Произведен 2012 година. Има йонизация, плазма, самопочистване и малко дистанционно. Липсва аспирация, която аз намирам за много хубава екстра. Не държа на самопочистването и не съм имал климатик с такава опция, но съм сигурен, че ще трябва да му се прави профилактика редовно. Тоест не държа на тази екстра. На този етап наистина нищо не мога да кажа освен, че климатикът изглежда добре а и е само на 3 години! И тук да попитам този модел с Daiseikai компресорна система ли е?

    Като последна (за сега) алтернатива е нещо различно: National CS-22RFX. Модел 2006-2007ма година. Всички екстри - аспирация, йонизация, самопочистване, има някакъв генератор на кислород. Май няма плазма. Климатикът изглежда добре обаче аз не знам нищо за тези климатици и освен многото екстри и значително по-високата цена не мога да кажа дали е по-добър от горните два.

    Какво търся: Климатик, който да работи добре. Да загрява бързо зимата, да има висок коп фактор, да не мисля за ремонти с него и да може консумацията на ток да пада ниско- нещо от порядъка на 50-100 вата би било супер . Предпочитам екстрите йонизация, плазма и аспирация. Предпочитам дистанционно, което ти смята колко ток (в пари) си изхабил за последното пускане и за месеца и разни други глезотии. Макар, че този климатик ще се ползва от децата ми и едва ли ще следят тези неща. Все пак не те плащат сметките за ток

    Ще съм безкрайно благодарен на хората, които имат опит да споделят мнението. Отворен съм и към други предложения за климатик. Става дума за Пловдив.

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2

    Отговор: Въпрос за покупка на японски Toshiba

    Виж Александърс от форума, той би ти помогнал в правилния избор на климатик.
    Реално погледнато обаче, разхода от 50-100вата е една илюзия, която е постижима единствено на хартия (имаш трансформатор който...) --> Следователно дистанционното което би ти смятало разхода едва ли ще е 100% точно.
    Hitachi RAS-E28T
    Ето едно предложение от мен.
    Този пост е редактиран от justify; 24-03-15 в 22:56.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #3

    Отговор: Въпрос за покупка на японски Toshiba

    машина до 7.6кВ в 12 квадрата ? имайте малко уважение към 100 волтовите колегата се е ориентирал добре като мощност ,22ка е достатъчно ;
    221ND не е с компресора на топ моделите но е прилична машинка; до 100 вата и надолу няма да пада ,това го могат само двустъпалните тошиби ; а защо не 221SDR ? адаша има и като моето Саньо ,чудесна машинка за спалня е

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Отговор: Въпрос за покупка на японски Toshiba

    Много добре си се е насочил човека към Тошиба 22ка за тези 12м2 спалня. С Хитачи-Е28Т може да топли 30м2 помещение - съвсем излишно е да го поставя в такава спалня. Според мен, не е добро предложение.

    ПС - Alexi, сори, писали сме заедно.
    bobovo и bobbyap харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    15
    #5

    Отговор: Въпрос за покупка на японски Toshiba

    До тук разбирам, че 221ND има по-слаб компресор.
    Може би въпросът ми е дали е по-добре климатик с добър компресор (тошиба с 3 букви на края), произведен преди 10 години или такъв с по-бюджетен компресор но само на 3 години. Наистина съм объркан и всяко мнение ще ми е в голяма полза.

    Моля, кажете ми какво мислите и за National-а за който писах.


    Благодаря.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6

    Отговор: Въпрос за покупка на японски Toshiba

    Цитат Първоначално публикувано от Niki Fena Виж публикацията
    До тук разбирам, че 221ND има по-слаб компресор.
    Може би въпросът ми е дали е по-добре климатик с добър компресор (тошиба с 3 букви на края), произведен преди 10 години или такъв с по-бюджетен компресор но само на 3 години. Наистина съм объркан и всяко мнение ще ми е в голяма полза.

    Моля, кажете ми какво мислите и за National-а за който писах.


    Благодаря.
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...-cs-22rfx.html

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    15
    #7

    Отговор: Въпрос за покупка на японски Toshiba

    ^ Това вече съм го прочел преди да пиша. Въпросът е, че нямам опит с тези климатици (не че с другите имам богат опит) и повече бих желал да чуя обосновано мнение за това кой от 3те климатика да избера. Параметрите и на трите ги има в нета, но те за мен са критерий само до някъде. Мнението на хора, които се занимават с климатици ще е добър критерий, определящ кой модел да избера.

    Както споменах в първия пост - приемам мнения и за други марки/модели, но пак нека да е подплатено с някакво обосновано мнение защо точно този. А не просто линк на някой климатик


    Благодаря.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #8

    Отговор: Въпрос за покупка на японски Toshiba

    Аз живея в чужбина и наистина разчитам на мненията от форума, докато ти имаш шанса да говориш тет-атет с много компетентни хора от Пловдив. Попитай Aleksandars и ще получиш компетентно мнение за климатиците които си избрал.

    п.п За Хитачито.. Да има там.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #9

    Отговор: Въпрос за покупка на японски Toshiba

    точно аспирацията не е кой знай какво.някой може да ме анатемоса ма моите МИЦУ И ШАРП с автоматично чистене на филтрите ,ги мия ръчно веднъж годишно(АКО НЕ СА В КУХНЯ)

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Отговор: Въпрос за покупка на японски Toshiba

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    машина до 7.6кВ в 12 квадрата ? имайте малко уважение към 100 волтовите
    Ей-й-й-й..., не давате на човека да си отвори вратата към коридорчето зимата... или към младата съседка мераклийка да му дойде на гости по интересни чорапки вързани за гащичките ...

    Не мойте така секвайте мераклиите бре ...

    П.П. Пу-пу, дай Боже всеки му ...
    Този пост е редактиран от justify; 24-03-15 в 23:14.
    Mega и tony34al харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #11

    Отговор: Въпрос за покупка на японски Toshiba

    не че не става и хитачито .. но топ модел 28ца не много възрастна подминава 1500 лв както знаем национала е добра машинка също ,топ модел на марката .. намират се и 1-2 нокрии 22-25ци гледам ..

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на chippen
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    66
    #12

    Отговор: Въпрос за покупка на японски Toshiba

    аз съм с 225 ндр и съм супер доволен от 13 кв спалня не се чува работи като пушка Имах известен проблем но смениха цялото тяло заради 4тръб. вент. за месец разхода му е около 20 25 лв. може и по малко редовно го поглеждам за разход понеже ми е по път :Д около 110 120 в на 18 гр настроен на повече ми става вече наистина горещо Нямам изолация източна стая с тераса дограма 5 камерна 4 сезона стъкло Аспирацията наистина не знам толкова какво върши ... просто исках да е висок клас Сега я пускам цял ден да си работи на ауто аспирация после я спирам че ме дразни
    rukar одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #13

    Отговор: Въпрос за покупка на японски Toshiba

    при мен на 281 udr аспирацията е включена на ауто режим- изобщо не я чувам и мога да кажа,че не дразни, но мисля, че може да е по-силна при този режим за да се усеща ефекта от работата при тази функция. / аз откровено казано не долавям разлика при включена и изключена аспирация/.При автоматичен вентилатор изобщо не се чува шум, така е и при първата степен, нагоре в степените вече си шуми и дразни. Иначе машината работи парфектно и мисля ,че върховите модели стават и за спалня.
    Ниският минимум на тези машини е много добро решение, защото при достигане на зададената температура слиза на много ниска консумация и разбира се слабо топлоотдаване, но така турбината работи на ниски обороти и не създава течение- особено се усеща в малките помещения.


  17. Junior Member Аватара на chippen
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    66
    #14

    Отговор: Въпрос за покупка на японски Toshiba

    също много добър модел от това което съм чел е удр но ми идваше малко голям за стаята Мн съм доволен от този ндр аз имах проблеми в началото както казах но веднага го отстраниха и сега си работи като куче въпреки леката зима в ст загора иначе за аспирацията аз я чувам понеже ми е точно над главата а и отделно съм супер леснораздразнителен от такива неща като най лек шум дори :Д Няма мн разлика и според мен но си я пускам , наскоро видях че касетата ми на плазмата се е скъсала жичката и чакам да я отремонтират за да работи и тя , което мисля че е по големия плюс на тези клими отколкото тази аспирация При желание на колегата ще го свържа от къде е взет климатика и ако има нещо да го грабва да не правя рекл. на фирмата по този начин иначе както знаете има и други хора тук просто мнение от мен давам така както и аз като търсих Поздрави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 08-10-14, 21:01
  2. Въпрос :: Toshiba 39L2333
    От Innocent във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 08-02-14, 20:57
  3. Daikin FTX50GV-въпрос за покупка
    От neoton във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 13-01-13, 20:04
  4. Въпрос за покупка на универсално зарядно устройство
    От stancho_75 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 6
    Последно: 03-11-11, 22:38
  5. Toshiba RAS-255 GDR - въпрос за монтаж
    От kamkad във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 09-08-10, 11:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе