Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Daikin FTX50GV-въпрос за покупка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    26
    #1

    Daikin FTX50GV-въпрос за покупка

    Привет на всички,
    искам да си сменя стария климатик с нов,насочил съм се към Daikin FTX50GV за около 2000лв. в момента с монтажа.Доколкото разбрах климатика е перфектен,но след като попрочетох някои неща имам и малко притеснения и няколко въпроса към специалистите и хората,които имат същия климатик.

    -Искам да отоплявам две преходни стаи от стандартен панелен апартамент/изцяло външен/ с външна изолация и алуминиева дограма и размери хол 20 кв.м /изложение изток/и спалня 12 кв.м./изложение запад/.Климатика ще бъде сложен точно срещу вратата на спалнята на разтояние 3.7 метра от нея.Въпроса ми е дали ще може да поддържа поне 20 градуса в цялото помещение /двете стаи/ при външна т-ра поне минус 5 градуса/аз лично се съмнявам-със стария Panasonic 12-ka топлех само хола и никога не е ставало повече от 19-20 гр./Ако това не стане друг въпрос-дали ще може да поддържа само в хола /при затворена врата/ 23-24 гр.при външна температура около -10 гр.

    Относно притесненията
    -наистина ли вентилатора на вътрешното тяло никога не спира и поради това и големината му /105 см./е възможно в стаята да се чувства хладно течение от време на време,а и доколкото разбрах май и шум има повече заради големия размер.
    -има ли проблем с дефроста че е много начесто и се чува неприятен шум.
    -външното тяло ще е на подови стойки вътре в терасата-това по-добре ли е отколкото да е закачено на външна стена.
    -доколкото разбрах това е модел от 2010г и се прави само в Чехия-но все пак-има ли ментета някакви и мога ли да ги разпозная по нещо написано по опаковката или на самите уреди /баркод или нещо подобно/
    - и последно -ще се почувства ли наистина някакво намаление в сметката за ток /поне 30-40 лв.на месец/или ще има увеличение заради по-голямата мощност.

    Много бих се радвал ,ако по темата вземат отношение хора които наистина разбират и споделят личният си опит хора имащи съшият климатик в къщи-благодаря на всички предварително !

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2

    Отговор: Daikin FTX50GV-въпрос за покупка

    Аз бих предпочел Mitsubishi Electric GE50VA. По-добър дефрост, по-тих. Колкото за това дали ще ти стигне, това е въпрос на оглед на място, не на догадки. Принципно би трябвало да нямаш проблеми и в студа ако нямаш огромни топлозагуби.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #3

    Отговор: Daikin FTX50GV-въпрос за покупка

    единственият минус на този климатик е ненужния дефрост.иначе топли и няма да имаш проблеми поне до -15 градуса-личен опит.а за 2 хилки .че и по-малко си купуваш прекрасен японец втора употреба.
    Този пост е редактиран от DUNDURMA; 11-12-12 в 18:51.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    66
    #4

    Отговор: Daikin FTX50GV-въпрос за покупка

    Колега,нали знаеш приказката,,моето циганче най-бяло,,.Та на въпроса.Първо да споделя-не съм от познавачите и разбиращите,но имам същия климатик.Мнения по преживяно,както навремето в час по литература.Дават го по принцип да топли до 100 м3,при мен също има преходност хол,кухненски бокс+трапезария.Това като квадратура е около 35 м2 и около 76 м3.В хола,където е вътр.тяло при зададени 23 гр прави окло 25-26 гр,а в най-отдалечената стая-трапезария прави 22гр.Признавам,че е е къща с двойни стени,вътрешна изолация+ и на тавана,5 камерна ПВС ,,тисен,,изложение ю/и.като цяло етажа е топъл.до момента не съм го засичал на ,,дефрост,,или по-точно ненужен.Доволен съм като цяло до момента.Наистина духа топло,изходящата му температура е около 35-38 гр.този въобще не мисли,като го сравнявам с ,,ПАНАСОНИК,,9НКЕ еко нави.И от него съм доволен,той е в спалнята,но мисли,не тръгва веднага.Дайкина си е по-шумен с оглед на това че е голям,няма как,трябва да излиза татя топлина,пък и тялото не е малко.сега при свършен факт вече доста,когато купих и двата климатика,доста взеха да хвалят ,,митсубиши,,тата,но.....пито-платено.Ако те интересува нещо друго -питай,ще споделя с радост.Хубава вечер.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    26
    #5

    Отговор: Daikin FTX50GV-въпрос за покупка

    Цитат Първоначално публикувано от skromnia Виж публикацията
    Колега,нали знаеш приказката,,моето циганче най-бяло,,.Та на въпроса.Първо да споделя-не съм от познавачите и разбиращите,но имам същия климатик.Мнения по преживяно,както навремето в час по литература.Дават го по принцип да топли до 100 м3,при мен също има преходност хол,кухненски бокс+трапезария.Това като квадратура е около 35 м2 и около 76 м3.В хола,където е вътр.тяло при зададени 23 гр прави окло 25-26 гр,а в най-отдалечената стая-трапезария прави 22гр.Признавам,че е е къща с двойни стени,вътрешна изолация+ и на тавана,5 камерна ПВС ,,тисен,,изложение ю/и.като цяло етажа е топъл.до момента не съм го засичал на ,,дефрост,,или по-точно ненужен.Доволен съм като цяло до момента.Наистина духа топло,изходящата му температура е около 35-38 гр.този въобще не мисли,като го сравнявам с ,,ПАНАСОНИК,,9НКЕ еко нави.И от него съм доволен,той е в спалнята,но мисли,не тръгва веднага.Дайкина си е по-шумен с оглед на това че е голям,няма как,трябва да излиза татя топлина,пък и тялото не е малко.сега при свършен факт вече доста,когато купих и двата климатика,доста взеха да хвалят ,,митсубиши,,тата,но.....пито-платено.Ако те интересува нещо друго -питай,ще споделя с радост.Хубава вечер.
    Благодаря колега...да попотам за вентилатора на вътр.тяло дали постоянно се върти и дали се усеща някакво хладно течение по време на дефроста

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #6

    Отговор: Daikin FTX50GV-въпрос за покупка

    Ако вентилатора работи по време на дефроста вътре ще стане като хладилник. Няма как да стане това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #7

    Re: Daikin FTX50GV-въпрос за покупка

    нищо не усещаш по време на дефроста. леко се усилва преди да започне после спира да духа. дефрост - супер редовен. 10 минути се преживяват.

    аз съм супер преоден хол 22- коридорче - спалня 18 нямат обща врата и си обдухва всичко. паля в спалнята ради когато стане -10. всичко излиза от хола завива в коридора и после пак завой за спалнята. колкото и да е странно топлото минава но студеното лятото не.

    при затворена врата съм го пробвал колкото има на дистанционното толкова прави ако му дадеш 30 - 30.

    по принцип външното е много тихо, вътрешното си е малко голямо но сега чувам вентилатора на съседите 3 етажа по-надолу по-отчетливо.

    зимата си го държа на 3-та степен перката за да може да обдухва всичко.

    и един съвет за финал : не го вземай , няколко причини : до 0 ще бачка на он-офф, много ток, сложи си две малки клими ще си по-добре от към температури.
    аз съм го взел на 1600 с монтажа, беше далавера сега не си струва парите поне за мен.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    66
    #8

    Отговор: Daikin FTX50GV-въпрос за покупка

    Аз го държа сега дори когато е студено на вън на,,няма никой в къщи,,температурата на 19 гр,но когато жената прецени,че й е студено си изключва тази функция и климатика си заработва според зададените настройки.Иначе си го държа вентилатора на ,,ауто,,За размерите си не е шумен,пък за тока.....божа работа.ще гълта ток,отоплява 36 м2,няма как,не става да запалим свещ и да чакаме температура.Има ,,двойник,,ако мога така да го нарека.Китайска сглобка и е с около 300-400 лв по-еФтин от нашите/чешката /сглобка.Там консумацията е ,,В,,,не е А.Това е.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    26
    #9

    Отговор: Daikin FTX50GV-въпрос за покупка

    Цитат Първоначално публикувано от skromnia Виж публикацията
    Има ,,двойник,,ако мога така да го нарека.Китайска сглобка и е с около 300-400 лв по-еФтин от нашите/чешката /сглобка.Там консумацията е ,,В,,,не е А.Това е.
    А аз разбрах ,че само модела FTXN 50 има китайска или малайзийска сглобка

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #10

    Отговор: Daikin FTX50GV-въпрос за покупка

    Колега Neoton,
    намесвам се само по една причина, макар моята машина да е FTXS50. Отоплява 40м2 с височина 2,60, самостоятелна къща. Това все пак е в Петрич!
    Искам само да ти кажа, че машината ще навърши 10г. след 2месеца и е виждала хладилен техник само при монтажа.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #11

    Отговор: Daikin FTX50GV-въпрос за покупка

    само да поясня за еФтина сглобка която от масец не е китайска а е малайзия,а до класа вече и той е клас "А"на отопление

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    66
    #12

    Отговор: Daikin FTX50GV-въпрос за покупка

    И цената е???????????????И как от един месец,значи при нас ще дойдат за следващото лято или зима.Нищо лично,просто разсъждавам.Когато аз го купувах моя,бяха китайска сглобка 1450-1600 лв/в зависимост от къде ще си го вземеш,говоря за различни градове/,а чешката сглобка беше 2090 лв без монтажа.Това беше 07-12 г.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #13

    Отговор: Daikin FTX50GV-въпрос за покупка

    при последните доставки във варна сглопката е от малайзия а цената е същата.има разлика само ,че захранването на климатика е вкарано във вътрешното тяло

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    26
    #14

    Отговор: Daikin FTX50GV-въпрос за покупка

    Цитат Първоначално публикувано от zvqara Виж публикацията
    при последните доставки във варна сглопката е от малайзия а цената е същата.има разлика само ,че захранването на климатика е вкарано във вътрешното тяло
    По какво да разпозная сглобката дали е малайзийска или чешка-пише ли някъде по кашоните или на стикера на вътрешното тяло къде е произведен...на мен ми казаха ,че захранването е на външното тяло и трябва да се прави втора дупка от долната част на терасата към пода на хола

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #15

    Отговор: Daikin FTX50GV-въпрос за покупка

    пище на климатика и кашона

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV-проблем
    От БИГкоко във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 07-02-23, 11:58
  2. Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения
    От nikopanov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 01-01-12, 20:15
  3. Daikin FTX50GV или FTXN50
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-12-11, 12:59
  4. Daikin FTX50GV - режим на работа ?
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 30
    Последно: 23-11-11, 20:50
  5. Daikin FTX50GV - проблем с отплението
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 17-12-10, 21:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе