Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27
Like Tree1Одобрявам

Toshiba 251 PDR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #16

    Отговор: Toshiba 251 PDR

    Намерих си лесното,с дистационното на UDR правя му диагностика дали са правилно поставени филтрите и така си ги и почиства за 10 минути докато си работи.По горе съм написал,че UDR си го има като опция.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #17

    Отговор: Toshiba 251 PDR

    Фуджицуто ми спира да си ги чисти - под спира имам предвид че спира турбината и компресора ,не затваря клапите и предния панел . след почистването си продължава по заданието .. аз бих предпочел да има малко повечко настройки за това самопочистване,примерно да може да се изклюва като при Хитачи би било добре

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #18

    Отговор: Toshiba 251 PDR

    Имам проблем със свирене от турбината,лагерите са сменени,втулката смазана,но свиренето си остана.Чува се постоянно,особенно нощно време,когато няма друг шум,лошото че ми се набива в главата това свиркане дори като работи телевизор,ако не е по силен говора си се чува.Някакви идеи.Какво да правя.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #19

    Отговор: Toshiba 251 PDR

    При изключен климатик чуваш ли го?

    А ти кога ще започнеш да пишеш правилно?

    никога,не и след 15г тука .. това не е форум за праволис
    Този пост е редактиран от Alexi; 07-02-16 в 20:25.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #20

    Отговор: Toshiba 251 PDR

    Ако е сериозно питането?!Затапих и двата края на аспирацията и конденза.Сега като излязох да го огледам,мисля, че се чува от външното тяло и предава звука.UDR ми беше по същия начин след вакуумиране и зареждане наново се оправи.Ще го обсъдя,до момента е много точен във всяко мое желание,момчето е много точно.
    Този пост е редактиран от avenger; 07-02-16 в 16:09.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #21

    Отговор: Toshiba 251 PDR

    Така,фреона беше изпуснат и след това климатика беше зареден по везна.Като преди това около 30 минути вакумиране и след това зареждне със фреона. Климатика си работи перфектно но това жужене остана.Когато падне на минимума 45-50 вата не се чува,но когато започне да минава 100 вата започва жуженето.На степените на вентилатора си се чува до втора от там нагоре става ветрилник и така.Сменени са лагерите, втулката е смазана (носеше нова но не я смени).Възможно ли е да има дисбаланс самата турбина?Като взез да я оглеждам турбината,в десния край има счупено парченце около милиметър на една от перките.Почват да ми минават през акъла и продажба на климатика.Вечерно време е още по досадно,ако се спи в стаята.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #22

    Отговор: Toshiba 251 PDR

    Това при пусната аспирация и плазма ли го чуваш-син диод на индикацията?

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #23

    Отговор: Toshiba 251 PDR

    Я го запиши тоя звук да го чуем ..

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #24

    Отговор: Toshiba 251 PDR

    Имам съмнения, че това ти е вентилаторчето на аспирацията-и при мен е така. При минимум и аспирацията работи на минимум, при увеличаване на мощността, се увеличава и мощността/оборотите/ на аспирацията. При по-високи мощности вече се чува леко и турбината и тогава аспирацията се чува по-слабо. Не зная дали ръчно може да се управлява мощността на аспирацията, но автоматично си го прави. Аз за по-сигурно я изключвам нощем, въпреки, че работи почти винаги на минимум. Ако е само на турбина е абсолютно безшумен.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #25

    Отговор: Toshiba 251 PDR

    https://m.youtube.com/watch?v=y1EN8rcDnWg Не знам дали ще се чуе.Плазма и аспирация съм ги спрял.Оставям си само плазмата нощно време,когато не се проветрява. А и с дистанционото на UDR си помагам за дисплей и прочие.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #26

    Отговор: Toshiba 251 PDR

    Ако не те затруднява би ли написал как спираш поотделно плазма и аспирация, че още не съм го разучил и ги спирам и пускам само заедно от копчето със зелен фон отгоре.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #27

    Отговор: Toshiba 251 PDR

    Аспирацията се Изключва от предпоследната функция на подменюто
    SPSt одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  2. Toshiba RAS 402 EDR / Toshiba RAS 402 GDR / Toshiba RAS 402 GDRH
    От rukar във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-14, 21:56
  3. Toshiba 40TL938 - Toshiba Places !!!!! Help
    От kireto69 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 10-03-14, 19:02
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  5. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 14:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе