Резултати от 1 до 10 от общо 10

Окабелеляване на toshiba ras-406uadr1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #1

    Question Окабелеляване на toshiba ras-406uadr1

    Здравейте , след като смених лагерите на моторчето на вътрешното, най-накрая искам да го видя как работи.

    Бърза предистория климатика е ras-406uadr1 : смениха го защото тракаше много вътрешното и така преди кофата за боклук се озова в мен. А освен тракането си бачкаше до последно.

    Цирка с лагерите е в тази тема : https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post995616

    Моля за помощ за свързването. Няколко са питанките...

    1. Ще тръгне ли без да са свързани тръбите за фреона? Не знам дали има фреон защото ме извикаха като беше сложен новия вече.

    2. Гледах японските стандарти за окабеляване : подал съм бял за неутрала , черен фаза. Климатика не гръмна а само пиука и мига червеният диод на панела. Като цяло предположих че пиука защото не открива външното тяло.

    3. днес закачих вътрешното и външното - японските клейми работят с натискане. озорих се докато извадя парчетата стар кабел, климатичарите които са го смъкнали са бачкали със секачите. Мостовия кабел с който е бил свързан е разкаран и сега е с многожилен с цветни жила за да не ги объркам.
    Но пак пиука по същият начин. Та си мисля може ли да съм обърнал фаза и неутрала и в т.2 да не е правилно подадено захранването.
    Може и някоя микрета да не затворена понеже го пробвах незатворен, а има една точно под клеймата. Но и натисната и ненатисната само пиука, гледах опътването и май е за захранването на плазмата и йонизацията...

    Дори не знам къде и изобщо дали ще го сложа някъде , искам да видя дали е станал двигателя на вътрешното.
    Остава време съботите и неделите , но вече май ми писна да го разглабям и сглабям - сега е разпапурен защото не можах да хвана как работят тези тъпи клейми.

    4. Може ли да се пусне само на режим Вентилатор?


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Отговор: Окабелеляване на toshiba ras-406uadr1

    Първо разкарай този многожилен кабел. Сложи СВТ 3х2.5 mm, като спазваш цветовете - вътре и вън да са подредени в еднакъв ред. Над вътрешната електроника ,има едни микрек, който отговаря за предотвратяване на пипане на плазмената касета, при работеща машина. Тоест, трябва да го затвориш за да даде верига. Ако клапите не са на местата им, сложи ги. И чак тогава пробвай да го пуснеш. Тази лампа която ти мига червената в средата, ти индикира точно това, че микрека е отворен (тоест капака) и не разрешава стартиране на машината.

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #3

    Отговор: Окабелеляване на toshiba ras-406uadr1

    Има и на едната клапа.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4

    Отговор: Окабелеляване на toshiba ras-406uadr1

    Както е писал Сашо кабелът трябва да е едножилен, но е важно и жилата да са заголени по 19 мм. Толкова пише в инструкцията. Свързването на еднакви жила на клеми 1, 2 и 3 на вътр. и външно тяло се подразбират.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #5

    Отговор: Окабелеляване на toshiba ras-406uadr1

    Връзките ги проверих и има контакт, но ще сменя кабела утре.
    Ще го затворя и ще проверя.
    Когато цъкам с дистанционното пиука само с 1 бутон, този най-горе вдясно. Никой от другите не пиука. Но сега не мога да намеря картинка, а и докато не го затворя мисля че няма значение.

    Дори си мисля че мога да свържа фреона - гайките с конусите са на вътрешното тяло, а от страната на вътрешното са запоени май, и е бачкало с 1.5 метра тръби. Но тоя климатик бълваше топло в 3 стаи в много диви зими.

    ок СВТ , 19 мм , затварям и тест.

    Най-важното : ще го гръмна ли ако обърна фаза и 0 ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #6

    Отговор: Окабелеляване на toshiba ras-406uadr1

    Не виждам къде си подал фаза и нула, виждат се между телата.
    Няма да гръмне, все едно да завъртиш щепсела и да гръмне.
    "4. Може ли да се пусне само на режим Вентилатор?" - При моят става ако се стартира от бутона за плазмата. - тръгва плазма + вентилатор.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #7

    Отговор: Окабелеляване на toshiba ras-406uadr1

    Няма да го гръмнеш,но макар и да е 200v.машина хубаво е да сложиш траф за 200v.защото с времето се скапват основните големи консуматори, компресор и мотори на вентилаторите.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #8

    Отговор: Окабелеляване на toshiba ras-406uadr1

    Светна и тръгна когато смених кабела и го сглобих, и щтракнах бутона за плазмата.

    Благодаря на всички. Благодаря и на всички в другата тема за смяна на лагерчета.

    Има вибрация на последната по сила степен на вентилатора, но може защото е в летящо-лежащо положение положение на люлееща се метална маса, може и просто предният капак да хлопа защото не се отваря, а тръгва да се опитва.
    Както и да е има ТОТАЛНО подобрение. Видео след снимката.
    Няма да става за спалня, но за някое склад-че или гараж ще е приказка. Сега вече може да му мисля място.



    https://youtu.be/8dtw330Uwts
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #9

    Отговор: Окабелеляване на toshiba ras-406uadr1

    Бая спалня ще ти трябва за 406цаDR .Честито.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #10

    Отговор: Окабелеляване на toshiba ras-406uadr1

    Навий малко скоч на тръбите да ги затапиш че така влиза боклук .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Разлики между Toshiba RAS-M18UAV-E и Toshiba RAS-2M18S3AV-E
    От dimkaraganchev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 90
    Последно: 14-12-17, 22:25
  2. Toshiba RAS-18N3KV2-E/RAS-18N3AV2-E или Toshiba RAS-18PKVSG-E/RAS-18PAVSG-E SHORAI
    От renola във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 21-09-17, 19:22
  3. Toshiba ras-402GDR-2014 vs Toshiba ras -406SDR- 2015
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 22
    Последно: 23-10-16, 15:52
  4. Смяна на дисплей от TOSHIBA 37А3030D на TOSHIBA 37XV733G
    От Даниел Милев във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 24-06-16, 00:40
  5. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 15:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе