Резултати от 1 до 9 от общо 9

Акцизът за цигари и алкохол скача предсрочно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #1

    Акцизът за цигари и алкохол скача предсрочно

    [size=14px]Акцизът за цигари и алкохол скача предсрочно[/size]

    Алкохолните продукти и цигарите ще поскъпнат шоково от следващата година, ако парламентът приеме предложените от финансовото министерство нови акцизни ставки.

    Голямата изненада е искането на екипа на Орешарски акцизът на цигарите да скочи наведнъж с предвидените увеличения за 2006 и 2008 г. Мотивът, представен пред председателя на бюджетната комисия, е, че това ще е превантивна мярка срещу евентуална по-голяма инфлация през 2008 - година преди планираното от страната влизане в еврозоната и покриване на Маастрихтските критерии, според които инфлацията не трябва да надхвърля с повече от 1.5% средната от трите страни с най-ниска.

    Сметките на финансовото министерство показват, че само от поскъпването на цигарите може да се очаква допълнително поскъпване от 1% през 2008 г. Същото инфлационно влияние вероятно ще е валидно за догодина и заедно с шока, който предизвикват новите на цени на горивата и енергията, ефектът надали ще е много приятен за потребителите и левовите спестители.

    Ако предложението на министерството бъде прието, неофициалните разчети показват, че кутия от най-продаваната марка цигари "Виктори" ще струва около 2.60 лв. от сегашните 1.60 лв. Ако ставката беше увеличена само с уточнения с ЕС план за 2006 г., цената на "Виктори" щеше да е 1.90 лв.

    Пълната статия: http://www.dnevnik.bg/show/Default.a...169552&rubrid=
    Привържениците на ЕС - "Радвате ли се?? Поздравете близки и приятели!" :cens:

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: Акцизът за цигари и алкохол скача предсрочно

    BerkStock, за тази новина още преди 10 дена четох в един всекидневник, но пък за алкохола нищо не пишеше.
    Сега маса хора ще пропищят: Е, к'во пък, аз не пуша! Както и такива: Е, к'во пък, аз не пия!
    Лично аз пуша, за сметка на пиенето, но мисля да ги намаля... поне с по 1-2 кутии по-малко на ден...

    Ти остави другото, ами сега хората масово като започнат да ги отказват, отиде та се и не видяха законите дето ги приеха...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #3

    Re: Акцизът за цигари и алкохол скача предсрочно

    Честито, първите действия на новото правителство са показателни... (мен проблема с цигарите не ме засяга особено, ама виж, за :dock: - жалко)

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Акцизът за цигари и алкохол скача предсрочно

    Няма страшно! Ще се махне акциза за домашната ракия....
    Ще пием само чиста домашна продукция, а виж за пушенето... ами ще минем на "качак"... има едни хубави родопски тютюни, за които и "Филип Морис" мечтаят, като дръпнеш веднъж те удря в петите....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    14
    #5

    Re: Акцизът за цигари и алкохол скача предсрочно

    Ще пушим цигари от сивата икономика.
    L&M кутия я дават за 1.30

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #6

    Re: Акцизът за цигари и алкохол скача предсрочно

    Остава и закон да за всекидневно спортуване да вкарат и ша ги минем и американците и европеиците

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #7

    Re: Акцизът за цигари и алкохол скача предсрочно

    Който пуши да му мисли, алкохола .. пак не ме бърка има си достатъчбно собствено производство даже и остава. Само за бирата ми е малко гадно ама ще го преживея

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    33
    #8

    Re: Акцизът за цигари и алкохол скача предсрочно

    Мотивът, представен пред председателя на бюджетната комисия, е, че това ще е превантивна мярка срещу евентуална по-голяма инфлация през 2008 - година преди планираното от страната влизане в еврозоната и покриване на Маастрихтските критерии, според които инфлацията не трябва да надхвърля с повече от 1.5% средната от трите страни с най-ниска.
    По тази логика дайте да вдигнем цените на всичко. Щом е за превенцията. Както стана с цените за тока изчислени по курс на долара 2 лв. Не съм пушач и не ме касае пряко, ама оправданието е смешно и трагично .Поне да бяха казали, че е за ограничаване на тютюнопушенето, а то така.... Много ме кефят как се сещат за инфлацията само като има да се взема. А тази инфлация на заплатите не влияе ли?*

  11. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #9

    Re: Акцизът за цигари и алкохол скача предсрочно

    Абсолютно гадно, но много очаквано - всички цени ще се изравняват с европейските. Вече горивата ги настигнаха, сега ще се гонят алкохола и цигарите, а хранителните продукти са отдавна "на европейско ниво".
    От услугите - има какво да очакваме (поскъпване многократно).
    И заплатите на депутатите ще бъдат компенсирани, но това ще е строго секретно.
    А за нас- домашна ракийца и тихи псувни..........................

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Таксата за шофьорски изпит скача двойно.
    От fori във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-07, 03:10
  2. [ПОЧНА СЕ] Мезето скача с 2 лева
    От Black Adder във форум Коментирай новина
    Отговори: 10
    Последно: 27-11-06, 16:42
  3. Не мога да си инстална деймон тулс или алкохол
    От wheeler във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-08-06, 18:02
  4. Въпрос към специалистите на тема алкохол!?
    От Milanoff във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 26-04-06, 22:43
  5. Отговори: 1
    Последно: 09-08-05, 10:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе