Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 103

Да подкрепим Дания!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #1

    Да подкрепим Дания!

    Някои започват да прекаляват...ами ако започнат да се обиждат, че не сме обрязани (въпрос от форума на segabg.com...)

    http://skender.be/supportdenmark/more.html#BG







    а тук: http://kpnemo.ru/news/2006/02/04/svoboda_slova/#full малко по надолу има доста интересни картинки...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #2

    Re: Да подкрепим Дания!

    :Super:
    Свобода на словото и печата!

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #3

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    Някои започват да прекаляват...ами ако започнат да се обиждат, че не сме обрязани (въпрос от форума на segabg.com...)
    Не се притеснявай никой не се коси за това дали си обрязан ти или автора на този въпрос

    Но си задай няколко въпроса.
    Свобода на словото означава ли правото да обиждаш някого,още повече грамадни общности от хора.
    Виждал ли си,чувал ли си някога вестник,телевизия или друга масмедия от ислямска страна да публикува карикатури на Христос,на Мойсей,на Буда или която искаш друга религия.
    Простащината трябва ли да бъде подкрепяна


  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Да подкрепим Дания!

    Така е badr!
    Не виждам защо трябва да подкрепям журналистическата арогантност и неуважението на "цивилизована Европа" към религията и убежденията на другите.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #5

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Не се притеснявай никой не се коси за това дали си обрязан ти или автора на този въпрос

    Но си задай няколко въпроса.
    Свобода на словото означава ли правото да обиждаш някого,още повече грамадни общности от хора.
    Виждал ли си,чувал ли си някога вестник,телевизия или друга масмедия от ислямска страна да публикува карикатури на Христос,на Мойсей,на Буда или която искаш друга религия.
    Простащината трябва ли да бъде подкрепяна

    *
    да, някъде мярнах мнение за публикувани карикатури на християнска тематика в арабския свят...а и не само там...

    на руския сайт който съм посочил, не са ли злокобни снимките от антиевропейски демонстрации...

    въпроса за обрязването е алегоричен...

    абе англичаните що карат наопаки :knuppel2:

    простащина ? * това не го разбрах...за мен е простащина някои да ми пуска чалга в 2 часа през нощта...

    ако имаше повече карикатури на нашите политици? появи ли се карикатура на оня депутат-педофил, а?

    не съм против никоя религия, даже не съм вярващ, но и тук въпросът май не опира до вяра, а до използване на повод да се покаже нетърпимост и фанатизъм

    Така е badr!
    Не виждам защо трябва да подкрепям журналистическата арогантност и неуважението на "цивилизована Европа" към религията и убежденията на другите.
    ...и все пак Европа е по-цивилизована - и от Америка, и от Ислямския изток, ...и от България, съжалявам, но така смятам; а вече не става дума само за журналистически гаф, за КОЙТО СЕ ИЗВИНИХА мЕЖДУ ДрУГОТО - ама посолството го подпалиха...

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Да подкрепим Дания!

    няколко коментара:

    1. карикатурите не са подигравателни, а ... сатирични. дори критични. но трябва малко интелект, за да ги разбереш. за съжаление дълбоката, "истинска" вяра, независимо ислям, християнство, юдаизъм или каквато и да е, винаги е била пречка пред здравия разум. вярата като концепция разчита на незнанието, което от своя страна е примитивизъм

    2. да, некоректно е да обиждаш пророка на една религия, но най-важното е следното - това се случва в дания!!! нито едни граждани, на нито една друга страна, нямат отношение към случващото се в една СУВЕРЕННА държава, ненарушаващо НЕЙНИТЕ вътрешни закони!!! и на мен може да ми се струва неправилно ходжите да пеят в 5 сутринта из целия мюсюлмански свят, ноне съм се вдигнал на протест в България, защото това си е ТЯХНА вътрешна работа.

    3. цинизъм е да искаш СМЪРТ за карикатурист, защото е "наранил" твоите чувства, но да останеш сляп за обезглавяванията в името на правата вяра, сляп за забрадените и закачулени жени, сляб за забраната жените да учат и т.е. и т.н.

    4. снимки като тази:



    и тази:



    следва да бъдат интерпретирани като директна заплаха към Европейския съюз и взети незабавни мерки към държавите, където са били развяни подобни ПОДСТРЕКАТЕЛСТВА!!!

    тази:



    е директен пример за малоумието, на което разчита войнстващият ислямски фундаментализъм, фанатичността, която се възпитава в новите "камикадзета" и "мостра" за това, което ни очаква идните десетилетия, ако се позволи на тази вълна да стигне брега и се извиси в истинската си опасна височина.

    5. личното ми мнение. "студената война" е нищо пред това, което ни заплашва от близкия изток! сблъсъкът на двете свръхсили, "желязната завеса" напреварата във въоръжаването, "кубинската криза", афганистан.... всичко това беше режисирано, а което не е - разминало се е заради ЗДРАВИЯ разум на цивилизования човек. за съжаление тук имаме неконтролирана диващина, "пистолет в ръцете на малко дете". радвайте се, че сме прекалено малки и не сме интересни!!!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #7

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Виждал ли си,чувал ли си някога вестник,телевизия или друга масмедия от ислямска страна да публикува карикатури на Христос,на Мойсей,на Буда или която искаш друга религия.
    Простащината трябва ли да бъде подкрепяна
    Не, не съм виждал да публикуват карикатири. Вместо това, направо направо обявяват другите религии извън закона и ги разрушават. Информация - тук (английски) и тук (български)
    Тъй че, да, простащината не трябва да бъде подкрепяна. Ама ако трябва да избирам между простащина и фанатизъм - мисля, че избора е ясен.

    Промяна:
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    личното ми мнение. "студената война" е нищо пред това, което ни заплашва от близкия изток
    За огромно съжаление, смятам, че си напълно прав!!!

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re: Да подкрепим Дания!

    Към stfn и FearMe.
    И двамата сте достатъчно умни за да разбирате силата на пропагандата и масмедиите. Помислете кой постави началото на това противопоставяне, върнете се назад в годините и събитията.
    Като сееш вятър, ще пожънеш буря!

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #9

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от stfn
    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Не се притеснявай никой не се коси за това дали си обрязан ти или автора на този въпрос

    Но си задай няколко въпроса.
    Свобода на словото означава ли правото да обиждаш някого,още повече грамадни общности от хора.
    Виждал ли си,чувал ли си някога вестник,телевизия или друга масмедия от ислямска страна да публикува карикатури на Христос,на Мойсей,на Буда или която искаш друга религия.
    Простащината трябва ли да бъде подкрепяна

    Не, не съм виждал да публикуват карикатури. Вместо това, направо направо обявяват другите религии извън закона и ги разрушават. Информация - тук (английски) и тук (български)
    ...
    Още нещо изскочи от сайта на Новинар, цитиран от stfn. А колко ли са карикатурите в ислямски медии, които изобщо не стигат до нас? Виждаме само едната страна, няма как иначе. Но пък започнем ли да се разделяме на страни, няма съмнение коя е нашата.

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #10

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    няколко коментара:

    1. карикатурите не са подигравателни, а ... сатирични. дори критични. но трябва малко интелект, за да ги разбереш. за съжаление дълбоката, "истинска" вяра, независимо ислям, християнство, юдаизъм или каквато и да е, винаги е била пречка пред здравия разум. вярата като концепция разчита на незнанието, което от своя страна е примитивизъм
    Според човекът (с явно недостатъчен според теб интелект) Алберт Айнщайн не е възможна истинска наука без религия

    О да това се случва в Дания.Но вестниците не се разпостраняват само там нали.
    И ако сутрин в ислямския свят се чете призив към молитва то може да ти се струва неправилно,но не те обижда нали.Или смяташ че някой в Дания има право да те обижда.
    Нищо че ти не си там

    Какво разбираш под фундаментализъм.
    Пък какво избираш съвсем не ми стана ясно.

    Цитат Първоначално публикувано от Avis
    Не, не съм виждал да публикуват карикатури. Вместо това, направо направо обявяват другите религии извън закона и ги разрушават. Информация - тук (английски) и тук (български)
    ...


    Още нещо изскочи от сайта на Новинар, цитиран от stfn. А колко ли са карикатурите в ислямски медии, които изобщо не стигат до нас? Виждаме само едната страна, няма как иначе. Но пък започнем ли да се разделяме на страни, няма съмнение коя е нашата.
    В исляма Иса(Исус),Муса(мойсей) са пророци както е и Мухаммад.
    Никой който казва за себе "Ал хамду Лилях муслим"(Благодаря на АЛЛАХ мюсулманин)
    не си позволява подобни неща.

    В Куранът е казано следното
    Ние не правим разлика между пророците.

    Мога да те уверя че въпроса наистина е до вяра

    Никой ислямски учен не е одобрявал и не одобрява подобни простотии

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: Да подкрепим Дания!

    lupus, май не си гледал достатъчно филмчета на религиозни обезглавявания в името на ПРАВАТА ВЯРА. да кача няколко? ама на повечето ми приятели не им стиска да догледат и първите докрай

    провокация? противопоставяне?

    хайде моля ти се! достратъчно си умен и ти, за да знаеш, че интелигентният човек НЕ ПОДПАЛВА ПОСОЛСТВА и НЕ ЗАПЛАШВА СЪС САМОРАЗПРАВА, защото го били обидили на вяра, майка, кола, прическа!!!

    или по твоята логика да не се кривим, че 500 години сме били под османско "владичество", а да позволим да ни "присъединят" пак, защото така душите ни ще бъдат спасени по каноните на "правата вяра"?

    в МОЯ си апартамент мога да си ходя гол, мога да си рисувам по тапетите, мога да ям хлебарките или да пея неонацистки песни. до момента, в който не ангажирам другите, или не започна да нарушавам законите ( а не чувства ) на МОЯТА държава (а не чужда) - това си остава МОЯ ЛИЧНА РАБОТА И НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА МИ СЕ МЕСИ !!!

    като искат да стоят в каменната ера - да стоят! но да си траят там защото мога да те уверя, че ако това нещо се разбуни ще има "пустинна буря 3", *"-4" "-5" и т.н., и аз ще съм "ЗА", защото едно време религиозното противопоставяне е било на ниво "колещи се с мечове", но сега сме леееекичко понапреднали и хлапе с промит мозък ще се самовзриви и ще отнесе още 50 невинни със себе си, а освидетелстван диктатор-фанатик ще натисне бутона и работите ще станат доста лични за целия свят !!!


    badr, следващия път като ти се развали пералнята първо се помоли на този бог, в който вярваш, после ако искаш обиколи целия гръцки, египетски и шумерски пантеон и да видим кое ще помогне - молитвите или техника.

    /offtopic
    за Айнщайн не ми се влиза в спор, защото въпросът за "бог" е само когато някой зададе въпроса "защо", а не "как". а и след айнщайн има хайзенберг, хокинг и цяла плеяда модерни физици-теоретици, които ясно демострират частния характер на теорията на относителността. запознай се със струнната теория и ще видиш къде е спрял айнщайн... всеки във времето си - той е бил велик теоретик, но е БИЛ.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #12

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    в МОЯ си апартамент мога да си ходя гол, мога да си рисувам по тапетите, мога да ям хлебарките или да пея неонацистки песни. до момента, в който не ангажирам другите, или не започна да нарушавам законите ( а не чувства ) на МОЯТА държава (а не чужда) - това си остава МОЯ ЛИЧНА РАБОТА И НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА МИ СЕ МЕСИ !!!
    Вестникът не е твоя апартамент,не става въпрос за лични права,незаконно е,ангажиращо другите е.
    Нали ти не стоиш в каменната ера.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    badr, следващия път като ти се развали пералнята първо се помоли на този бог, в който вярваш, после ако искаш обиколи целия гръцки, египетски и шумерски пантеон и да видим кое ще помогне - молитвите или техника.

    /offtopic
    за Айнщайн не ми се влиза в спор, защото въпросът за "бог" е само когато някой зададе въпроса "защо", а не "как". а и след айнщайн има хайзенберг, хокинг и цяла плеяда модерни физици-теоретици, които ясно демострират частния характер на теорията на относителността. запознай се със струнната теория и ще видиш къде е спрял айнщайн... всеки във времето си - той е бил велик теоретик, но е БИЛ.
    Виждаш ли? Аз пък мисля че ако на някого му се развали пералнята,климатик или друг уред и ме попита за съвет ще му помогна доколкото мога.Смея да твърдя че го правя именно защото бог обича онези които помагат на другите.

    Що се касае за Айнщай мисля че ти твърдеше че само хора с малко интелект имат вяра.
    Много интересно ще бъдат възприети възгледите ти за Айнщайн в кой да е технически университет

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #13

    Re: Да подкрепим Дания!

    @FearMe - *:tequilla: някой ден ще се напия с теб *
    Тъжната истина е че определени "джамийски настоятелства" отявлено търсят провокация с цивилизования свят и обикновенно правят от мухата слон. Няколко карикатури и готови да запалят света. В Париж преди заради двама мангала, които ги гръмна ток в някакъв трафопост мисля беше, докато се криели от полицията ( не претендирам за пресни спомени ) всичкото фанатик се надигна да руши, пали и убива...И то второ и трето поколение имигранти...което ме наведе на мисълта, че определено не икономическото състояние и битието определят съзнанието...Тази сутрин по Сблъсък двама изключително нагли мангала заплюха обществото ни заявявайки цитирам "ние няма и не мислим да се интегрираме в някакво измислено общество....щели да се интегрират директно в европата". Гледам някой говорят за търпимост...ами, че именно въпросната търпимост на "другия бряг" я няма никаква...никаква...

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re: Да подкрепим Дания!

    за да не стане тук като разговор на няколко човека пиша това последно и изчезвам:

    1. "моят апартамент" = цяла дания като суверенна държава. нито сирия, нито ангола, нито индонезия имат право да ми се бъркат какво публикуват МОИТЕ вестници

    2. "общото" между исляма, християнството и юдаизма свършва с общия Стар завет. Евангелието/Библията в частта й след Стария завет е "новото", което отделя ислям от християнсто. това "ново" за исляма е Корана. пророкът, който дефинира християнството е Иисус, пророкът, който дефинира исляма е Мохамед.

    3. ислямските учени не са тези, които биха натиснали копчето !!!

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #15

    Re: Да подкрепим Дания!

    проблемът е, че вече всякакви поводи - по-големи или по-малки, или незначителни - стават основа за нетърпимост и насилие...

    утре някоя глупост може да подпали света...

    ще взема да гръмна тоя съсед, дето ми пуска чалга в два часа през нощта...

    а наглите англичани не са възприели метричната система,* :knuppel2: че и американците покрай тях...значи ние с метри и сантиметри, а те с футове и инчове* !!! че и прословутите телевизори, за които толкова спорят тук в битова техника, и тях ги мерим в инчове!!!

    Нe съм съгласен да си мерим телевизорите в остарели имперски единици!!!!
    бойкот на всички магазини, които продават телевизори в инчове - да срутим техномаркет и технополис*

    а сега по-сериозно:

    тук си личи как някои си подвиват опашките - и от двете страни...http://edition.cnn.com/2006/WORLD/me...syria.cartoon/

    почва явно да се намесва политиката и интересите...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Е-ех, Европа: Голи руси мацки пазят пътищата в Дания
    От Lazar във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 26-11-06, 11:28
  2. Дания е най-щастливата страна в света
    От hihimor във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 28-07-06, 22:04
  3. Подкрепяме ли Дания?
    От hihimor във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 07-02-06, 11:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе