Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 103

Да подкрепим Дания!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #16

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    за да не стане тук като разговор на няколко човека пиша това последно и изчезвам:

    1. "моят апартамент" = цяла дания като суверенна държава. нито сирия, нито ангола, нито индонезия имат право да ми се бъркат какво публикуват МОИТЕ вестници
    В правото има лични и обществени права.За никакви твои или мои вестници не става въпрос.
    Аналогията с твоя апартамент неуместна

    @skynet
    Не може да се избиват хора заради петрол и да говорим за цивилизация
    Или е нормално Буш да заяви "Бог ми каза иди и освободи Ирак от тиранията"
    И той го освободи от петрола му обаче.Може много да говорим за търпимостта,ала в поста ти и този на FearMe не мисля че търпимост е точната дума

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    проблемът е, че вече всякакви поводи - по-големи или по-малки, или незначителни - стават основа за нетърпимост и насилие...
    утре някоя глупост може да подпали света...
    ще взема да гръмна тоя съсед, дето ми пуска чалга в два часа през нощта...
    Проблемите започват когато "интересите" надделяват над принципите

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #17

    Re: Да подкрепим Дания!

    Може ли,разбира се със съгласието на автора,темата да бъде изтрита
    Ползата от нея е повече от съмнителна
    Въпроса е към модераторите

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #18

    Re: Да подкрепим Дания!

    Може ли,разбира се със съгласието на автора,темата да бъде изтрита
    Ползата от нея е повече от съмнителна
    Въпроса е към модераторите

    е, чак пък да бъде изтрита? ако искате я изтрийте, ама утре ще подпаля посолството на setcom.bg в интернет (споко, трийте я, ама след демократичен вот!)

    наистина, малко коментарите се отклониха в обща посока...ама в segabg.com по същата новина има много по-крайни и нетърпими мнения...

    аз нещата ги разглеждам от друга гледна точка - как малкото камъче обръща колата...и как хитро ни манипулират

    чувал съм, че заради сгрешена граница на една пощенска марка избухнала войно между Перу и Уругвай (или някви други латиноамерикански страни...)

    а доколкото разбрах, докато карикатурите са били само в Дания - септември 2005! - никой не им обърнал особено внимания - и чак когато ги публикували в други европейски вестници нещата са придобили тези зловещи измерения...

    кой знае какви политически интрижки се връткат задкулисно покрай тази история - като се почне от отклоняване на вниманието на народните маси до улесняване на идентифицирането на радикалните фундаменталистки елементи от службите :smack:

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #19

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    наистина, малко коментарите се отклониха в обща посока...ама в segabg.com по същата новина има много по-крайни и нетърпими мнения...
    Е да,но тук не е segabg.com и мисля че нивото е доста по високо

    Съюзът на датските журналисти съобщи, че авторите на карикатурите не желаят те да бъдат публикувани отново и френският вестник "Франс соар" и германският "Ди Велт" са направили това без тяхно позволение.



  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #20

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Е да,но тук не е segabg.com и мисля че нивото е доста по високо
    и аз това имам предвид.

    ако може някой да направи гласуване с два отговора - подкрепям Дания* да* не, като, разбира се, е даден линка: http://skender.be/supportdenmark/more.html#BG* за да е по-ясно - така ще се избегнат ненужните и вече познати спорове...и после настоящата тема да се заключи.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #21

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    @skynet
    Не може да се избиват хора заради петрол и да говорим за цивилизация
    Или е нормално Буш да заяви "Бог ми каза иди и освободи Ирак от тиранията"
    И той го освободи от петрола му обаче.Може много да говорим за търпимостта,ала в поста ти и този на FearMe не мисля че търпимост е точната дума
    Проблемите започват когато "интересите" надделяват над принципите
    @badr - звучиш много приятно, начетено, но и прекалено верско...хайде да поразсъждаваме какво дефакто се е случило: в един вестник, датски, карикатурист или карикатуристи с разрешението на главния редактор публикуват няколко карикатури. На тази земя, освен вярващи в Аллах, Исус, Моисей и т.н. има и една не малка група хора, наречена атеисти или както твои съмишленици биха казали "гяури" неверници демек....Та според тази немалка група хора, всички религии са средство за контрол, манипулация, оправдание и основание за поробване ( физическо и интелектуално ) и т.н. Според тази група хора, всички ония дето 5 пъти дневно се тръшкат по подовете в дивата си религиозна аеробика са профани с промити мозъци...Та да приемем, че тези там няколко карикатуриста са атеисти, не вярват в Бог или в идеята за Бог, която традиционните религии влагат ...и решават да си направят джумбиш, сиреч 31 на душата...или каквото и да е там....свободни хора в свободна страна....Вестникът все пак е частна собственост....и се издава в Дания....Не ми казвай, че в Йордания всички мюсулмани четат датски вестници...та...какво имаме до момента :2-3 души и един вестник...няколко карикатури...мислиш ли че цяла Дания е виновна за техните действия? И трябва да запалим посолствата, да бойкотиваме стоките им, че защо не да утрепем няколко случайни датчани, открито да заплашваме цяла европа с 9/11. атентати и бомби? Кажи ми какво пише в Курана за това моля ти се? Сигурен съм, че е казано нещо...Бас държа че и Мохамад се е произнесъл по въпроса...Трябва ли една нация или защо не цяла европа да бъде атакувана заради действия на отделни нейни граждани?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #22

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от skynet
    Трябва ли една нация или защо не цяла европа да бъде атакувана заради действия на отделни нейни граждани?
    Ами то по същата логика, трябва ли една нация или защо не всички арабски страни да бъдат атакувани заради действията на отделни нейни граждани, които са отвлекли самолет и са го забили във СТЦ и Пентагона? Защото основния мотив на Буш беше точно този, поне за пред обществото. Ака това е друг случай.
    Темата наистина се отконява много. Освен това основния въпрос е малко некоректно формулиран. Няма какво да я подкрепяме Дания, нея никой не я е нападнал и тя с никой не воюва (все още). Освен това вълненията наистина почнаха след като карикатурите бяха препечатани от други вестници, не само датски. И те бяха препечатани не за да бъде повторно обиден Мохамед, а за се покаже, че словото е наистина свободно. И това е, което трябва да се попита:
    имаме две страни/държави/цивилизации. Смятате ли, че едната може да изисква от другата да се съобразява с привичните за първата норми, закони и обичаи, вместо с нейните собствени, при положение че двете са отдалечени географски и исторически и са* различни в политическо, социално, кутурно и религиозно измерение?

    Аз съм съгласен, че Мохамед е свещен (дано не нарушавам някой канон, наричайки го така) за мюсюлманите. Но пък от друга страна свободата на изразяване и мнение е основния принцип в едно демократично общество, каквото е Дания. Нещо повече - то е право, и то пак едно от основните. Да искаш от някой да се откаже от свое право, за да угоди на твое убеждение, е неприемливо. А да се опитваш да го принудиш, използвайки насилие - това си е направо агресия. Пак казвам - говоря конкретно за този случай.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #23

    Re: Да подкрепим Дания!

    Няма какво да я подкрепяме Дания, нея никой не я е нападнал и тя с никой не воюва (все още).
    как да не са я нападали - нали изгориха посолствата им в Дамаск и Бейрут!!?? това какво е - ислямско гостоприемство ли?

    темата е точна тази - да подкрепим Дания!

    И защо да не я подкрепим - нали точно от тази Дания и други европейски страни искаме да ни подкрепят, например, за нашите медици в Либия?

    но защо най-големите протести са в страни, които са по-малко "религиозни" - Сирия нали е уж "по-светска" от другите

    въобще стана една мътна история...

    я четете тук: http://www.msnbc.msn.com/id/10705393/

    става като във Франция - криминални и лумпенизирани елементи получават повод да се развихрят...

    а повод (не причина!) може да бъде всичко, каквото им скимне или не им хареса...ами ако тръгнат да обръщат коли, щото трябвало да си плащат сметките за ток - сещате се кои...

    тук: http://www.msnbc.msn.com/id/11164199/ някакъв умник сравнява карикетурите с холокоста - било двоен стандарт..

    явно, че тези карикатури са били просто пусков механизъм за протести въобще против запада

    ето обясненията на датския редактор : http://www.msnbc.msn.com/id/11179140/site/newsweek/

    цитат:
    When I go to a mosque, I behave by the rules that exist in that holy house. I will not stand up and make a cartoon of the holy prophet in a mosque. But I think if any religion insists that I, as a non-Muslim, should submit to their taboos, then I don't think they're showing me respect. I think they're asking for my submission. This is a key issue in this debate. ).
    ето тук се засяга един важен проблем - за взаимното зачитане и уважения...на там където политиката се намеси..

    още един цитат:

    This is a clash of cultures and, in its essence, a debate about how much the receiving society should be willing to compromise its own standards in order to integrate foreigners. On the other hand, how much does the immigrant have to give up in order to be integrated? ).
    от ясно по-ясно - хората искат да си запазят хубавия начин на живот, за който яко работят....
    въобще интересно интервю - прочетете го!



    опааа: Иран заплаши и България заради карикатурите:* http://dnes.dir.bg/LISTS/BASICPLACE-...ews_933439.php

    тия не се ли занимаваха с някаква атомна програма...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #24

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    кой знае какви политически интрижки се връткат задкулисно покрай тази история - като се почне от отклоняване на вниманието на народните маси до улесняване на идентифицирането на радикалните фундаменталистки елементи от службите :smack:
    За себе си съм категоричен, че това е разковничето на цялата работа - всичко е манипулация от страна на световните медии (и по-точно от страна на този, който им е дръпнал/дърпа конците).

    Ако трябва да изразя мнение по неофициално поставения въпрос: да подкрепя Дания или не - по-скоро да!

    Всички, които в мненията си до тук защитиха религията като цяло и осъдиха подигравките с религиозните 'елементи' като Мохамед и т.н., са прави до някаква степен. Мога да си мисля каквото си поискам за Мохамед, но не и да 'пропагандирам' идеята си, защото по тоя начин наслагвам у околните неприязън към исляма. Същото впрочем важи и за християнството и християните имат правото да разсъждават по същия начин както сирийските араби в момента при една подобна ситуация! Само че...

    Всички, които в мненията си до тук защитиха правото на свобода на словото и печата в една държава, на собствена политика и т.н., също са прави - до голяма степен! Защото, от друга страна, както се оказа и мюсюлманите си играят с образа на Христос, само дето ние не сме им подпалили посолствата, нито им се заканваме със саморазправа или нещо подобно. Това иде да покаже две неща, а именно:

    - мюсюлманите, макар да живеят в съвременния 'модерен' свят, си остават фанатици и мразят неверниците (в това число - и атеистите);

    - някоя световна личност/организация (че ако щете - цяла държава; вие се сетете коя би могла да е тя) има силен интерес да разпалва у ислямистите омразата към неислямистите (и в частност - към Европа). И тая конкретна ситуация с карикатурите определено не е първата, а няма и да е последната проява от тоя тип.


    А за нашите медици в Либия... Аз отдавна викам да им подпалим посолството в София и да пратим посланиците им в затвора, ама кой ли ме слуша... :knuppel2:

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #25

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от skynet
    @badr - звучиш много приятно, начетено, но и прекалено верско...хайде да поразсъждаваме какво дефакто се е случило: в един вестник, датски, карикатурист или карикатуристи с разрешението на главния редактор публикуват няколко карикатури. На тази земя, освен вярващи в Аллах, Исус, Моисей и т.н. има и една не малка група хора, наречена атеисти или както твои съмишленици биха казали "гяури" неверници демек....Та според тази немалка група хора, всички религии са средство за контрол, манипулация, оправдание и основание за поробване ( физическо и интелектуално ) и т.н. Според тази група хора, всички ония дето 5 пъти дневно се тръшкат по подовете в дивата си религиозна аеробика са профани с промити мозъци...
    Прав си да порасъждаваме малко какво дефакто се случило
    Вестници в европа с разрешенията на главните си редактори публикуваха многократно и версията с Българската следа в атентата срещу папата.
    Не мисля че тогава ти или на който да е било в България му идвало на ум да защитава правото на тези вестници да ни клеветят.

    Смяташ че хора като мен които се тръшкат по 5 пъти на ден сме малоумни.Смятай ни за такива щом така смяташ.Само се запитай дали случайно не ни засягаш.Или мен в конкретния случай.

    Питаш ме какво пише в Курана.Ето какво пише.

    "О вярващи Аллах забрани на себе угнетяването.Ето защо забранява се и на вас."

    Понеже може би не познаваш ислямската теология ще ти кажа че според исляма няма сила която може да наложи забрана на Аллах,освен самия той, и това е единствената
    забрана която Аллах сам е наложил на себе си.Всички ислямските учени смятат тази забрана за забрана от най-строгата категория на забраните т.е абсолютно категорична.

    Може да ти звуча много верски,но обиждам ли те.Я погледни своя пост дали положението там е същото
    Съвсем друг е въпроса за наличието на лумпенизирани хора в ислямските страни.
    Не мисля че броя на простаците е по-малък в Европа.

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock
    Всички, които в мненията си до тук защитиха правото на свобода на словото и печата в една държава, на собствена политика и т.н., също са прави - до голяма степен! Защото, от друга страна, както се оказа и мюсюлманите си играят с образа на Христос, само дето ние не сме им подпалили посолствата, нито им се заканваме със саморазправа или нещо подобно. Това иде да покаже две неща, а именно:

    - мюсюлманите, макар да живеят в съвременния 'модерен' свят, си остават фанатици и мразят неверниците (в това число - и атеистите);
    Оказало се е според теб,но каноните на исляма казват че онзи който си играе с образ на пророк не е от мюсулманите.Така че тази твоя версия ми се струва несъстоятелна.

    Мога да се закълна в името на Аллах че не мразя никого.Ако някой ми е непритен аз просто забравям че той съществува.

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor

    тия не се ли занимаваха с някаква атомна програма...
    Единствената държава употребила ядрено оръжие с/у цивилно население е САЩ
    чийто президент чува едни интересни послания свише
    А защо едни да може да притежават ядрени оръжия други не.
    За да могат да освобождават народите от тиранията(разбирай петрола) ли?



  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #26

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Оказало се е според теб,но каноните на исляма казват че онзи който си играе с образ на пророк не е от мюсулманите.Така че тази твоя версия ми се струва несъстоятелна.
    Добре, не е от тях. Съгласен съм.

    Ама какво тогава? Дай да го подпалим, да го убием - него и едноверците му и т.н.?

    Защото точно така се получава, а реално това е фанатизъм, и по-точно - радикализъм. И в тоя ред на мисли разбирането ми по въпроса си е баш състоятелно мисля...

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Мога да се закълна в името на Аллах че не мразя никого.Ако някой ми е непритен аз просто забравям че той съществува.
    Е де да бяха и тези в Сирия и Ливан като теб, ама нейсе...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #27

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock

    . И в тоя ред на мисли разбирането ми по въпроса си е баш състоятелно мисля...

    Е де да бяха и тези в Сирия и Ливан като теб, ама нейсе...
    Аз изразих несъгласието си с тезата ти за доказаното според теб иронично отношение на мюсулманите към пророците

    За никакви горения и т.н. няма място тук.

    цитат от свещения куран.

    И за закле сам себе си Аллах да бъде милостив

    И още един.

    И водете война в името на Аллах,НО НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ НИКОГА ПЪРВИ,Аллах не обича военнолюбците....И ако престанат спрете и вие.



  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #28

    Re: Да подкрепим Дания!

    badr, нека не влизаме в дебрите и лабиринтите на теологията, защото всеки вярващ е запознат със своята си религия, а аз като атеист съм запознат с всичките. може да не мога да цитирам и псевдо-анализирам взаимнопротиворечащи си твърдения, но пък примерно съм чел Тома Аквински, който е един от мастодонтите на християнската религиозна мисъл, и мога да кажа едно - в очите на непредубеден човек звучи смешно. но това не ми дава право да се бъркам във работата на тези, които вярват в него, както и на тях да ме убеждават в тяхната правота.

    беснеещите тълпи по улиците обаче правят точно това - отказват да признаят правото на другите да имат свои вярвания, колкото и те да са погрешни. гладните, жадни, голи и боси фанатици вярват, защото нямат с какво друго да запълнят изпразнения си от смисъл нещастен живот, който са готови да заменят срещу недоказаното Отвъдно с цената на саможертвата на доказаното Тук!

    както кръстоносците са клали, както инквизицията е горила в името на християнската чиста вяра, така мюсулманите колят и взривяват в името на правата вяра. нима мислиш, че те разбират корана? нима мислиш, че тях ги интересува господ, независимо какви имена носи?

    не, тях ги интересува ТЕХНИЯ ЛИЧЕН рай, спасението на ТЯХНАТА душа! абсолютният егоизъм е в в основите на всяка религия, която разчита на желанието на "повече по-късно", отколкото "по-малко сега". взривете този хотел и ще бъдете в рая. заколете този неверник и ще бъдете в рая.

    НЕ ИСКАМ СВЕТЪТ, В КОЙТО ЩЕ ЖИВЕЯТ ДЕЦАТА НИ ДА БЪДЕ СВЯТ, В КОЙТО ТОВА Е ЕЖЕДНЕВИЕ!

    тук щях да сложа едно обезглавяване на неверник в името на правата вяра, но засега ще се въздържа, защото на много хора няма да им понесе
    (на заден фон се пее нещо..... може би за всемирната любов?)

    НЕ ИСКАМ ДА ЖИВЕЯ В СВЯТ, В КОЙТО ТОВА Е ЕЖЕДНЕВИЕ !!!
    НЕ ИСКАМ ДА ЖИВЕЯ В СВЯТ, КЪДЕТО ЦЕНАТА НА ЧОВЕШКИЯ ЖИВОТ Е ПО-НИСКА ОТ ВРЕМЕТО, КОГАТО СМЕ СЕ КЛАЛИ КАТО СКОТОВЕ

    НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА НИЧИЯ ВЯРА И НИЧИИ ЧУВСТВА, КОГАТО ХОРАТА, КОИТО ОБИЧАШ, МОГАТ ДА БЪДАТ НА ДРЪВНИКА КАКТО ТОЗИ НЕЩАСТЕН ЧОВЕЧЕЦ !!!

    и за последно - не обвинявам никого за вярата му. но ако неговата вяра му позволява да извършва такива жестокости като това горе - той няма нито правото на свободен изказ, нито дори да бъде свободен сред хора.
    неонацизмът е забранен със закон, а той заплашва една малка група хора (силно лобирана, но малка като абсолютен брой) - евреите. а в случая са заплашени устоите на целия човешки морал и всичко това, което цивилизацията е постигнала откакто сме излезли от пещерите

    религията сама по себе си е лично преживяване. но когато глупакът бъде използван като оръдие от умника посредством тази религия, и започне за застрашава не само себе си, а и околните - да си ги нямаме такива! моли се, вярвай си, но в момента, в който емоците вземат връх над разума - вече не си човек и трябва да бъдеш усмирен.
    няма място за такива в XXI век!

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #29

    Re: Да подкрепим Дания!

    С две ръце подкрепям Дания. А и аз винаги съм бил против всякакви религии и най-вече мисюлманството.

  18. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #30

    Re: Да подкрепим Дания!

    Подкрепям Дания.Това не е подигравка а карикатура във вестник.Карикатури колкото щеш,на Буш,на ***** и на кой ли не.Е кво сега,някой като изтипоса ***** във вестника той да го убие?Тия са си фанатици и немогат без да се бият и заяждат с някой,как не са обвинили американците още се чудя.Откачалки.Гледам ги по ТВ в Индонезия или където там се бяха събрали да протестират.Сума народ се събрал,то прост и беден човек вярва във всичко.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Е-ех, Европа: Голи руси мацки пазят пътищата в Дания
    От Lazar във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 26-11-06, 10:28
  2. Дания е най-щастливата страна в света
    От hihimor във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 28-07-06, 21:04
  3. Подкрепяме ли Дания?
    От hihimor във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 07-02-06, 10:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе