Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Предплатените SIM карти - само срещу лични данни

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    Предплатените SIM карти - само срещу лични данни

    Предплатените SIM карти - само срещу лични данни

    Веднага след влизането на България в ЕС всеки, който купува предплатена SIM карта за мобилен телефон, ще трябва да дава личните си данни. Това е залегнало в чл. 293 на проектозакона за електронните съобщения, който бе пуснат вчера за обществено обсъждане.....
    Цялата новина можете да прочетете тук: http://www.segabg.com/online/article...=16&id=0000102

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Re: Предплатените SIM карти - само срещу лични данни

    В европейския съюз не можеш да получиш карта без лични данни

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Re: Предплатените SIM карти - само срещу лични данни

    Много правилно! Сега всеки хлапак може да звънне в училище и да заплаши с
    поставена бомба в деня на класното по математика. Или пък да тероризира
    някое девойче, защото много му харесва. Телефон може да си купи
    за нищожна сума от битака. Да не говорим за терористични актове...(не дай Боже)

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Предплатените SIM карти - само срещу лични данни

    значи ли това, че преди да имаш лична карта не можеш да си купиш телефонна карта?

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    4
    #5

    Re: Предплатените SIM карти - само срещу лични данни

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Много правилно! Сега всеки хлапак може да звънне в училище и да заплаши с
    поставена бомба в деня на класното по математика. Или пък да тероризира
    някое девойче, защото много му харесва. Телефон може да си купи
    за нищожна сума от битака. Да не говорим за терористични актове...(не дай Боже)
    :Super:
    и аз съм 'за', но в разумни граници, не си купуваш оръжие примерно....., въпреки че не оръжието е виновно, а използващия го..........

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Re: Предплатените SIM карти - само срещу лични данни

    Това не е никакъв проблем (поне за мен) - защото лично аз моите предплатени "СИМ"-карти съм си ги купил, за да не се обвързвам с договор, а не за да се крия от някой.

    P.S. Но пък от друга страна давате ли си сметка какво би станало, ако нежелано лице открадне картата и направи сума ти зулуми с нея, преди притежателя да подаде сигнал, че е открадната? Не ми се мисли...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #7

    Re: Предплатените SIM карти - само срещу лични данни

    "значи ли това, че преди да имаш лична карта не можеш да си купиш телефонна карта? "
    Не,защото можеш да я купиш на чуждо име,както много други симпатични предмети от бита като автомобил,апартамент,че даже и ......фирмица. Това,че телефонът е на мама не ти пречи да говориш с него,така както не ти пречи да караш колата на батко /макар и с пълномощно/,нито пък някой те е спрял да живееш в апартамента на татко или да управляваш от негово име семейното къмпани.
    А иначе беше крайно време някой да въведе ред с тези безименни карти.Преди 2 години имах ужасни проблеми заради някакъв неизвестен тип,който беше решил да ме тормози от Прима-та си. И понеже няма нито име,нито е обвързан с договор,полицията и М-тел 2 месеца си прехвърляха топката.
    Смятам,че е редно,когато получаваш 90 повиквания за 2 минути и това е по няколко часа на ден, поне да знаеш кой иска да те причака след училище. /бонус по 30 смс-а/

    п.п. извинявам се,ако звуча малко субективно,но доста ме поболя главата навремето и не мога да не се придържам И към личните си проблеми,свързани с темата.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Предплатените SIM карти - само срещу лични данни

    ужасно съжалявам, че започваме и ние да се поддаваме на световната параноя

    следващото предложение ще бъде сервизите и кухненските прибори да се продават в оръжейни магазини срещу разрешително от МВР, защото с ножовете можеш да заколиш някого? и то не просто да го заколиш, а защото ножът е тъп, "по особено жесток начин"!

    това, което трябва да осъзнаем е, че не пистолетът убива! убива човекът!

  11. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #9

    Re: Предплатените SIM карти - само срещу лични данни

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Това не е никакъв проблем (поне за мен) - защото лично аз моите предплатени "СИМ"-карти съм си ги купил, за да не се обвързвам с договор, а не за да се крия от някой.

    P.S. Но пък от друга страна давате ли си сметка какво би станало, ако нежелано лице открадне картата и направи сума ти зулуми с нея, преди притежателя да подаде сигнал, че е открадната? Не ми се мисли...
    Ами каква е разликата сега, когато картата е безименна??
    Поне тогава ще има следа - от кого е взета/открадната , при какви обстоятелства...
    И какво да кажем за банковите карти?
    На коректен ползувател това, че не е анонимен не би му попречило. За да му запишат разговорите
    се изискват доста процедури. (официално поне) Това не е ограничаване на правата.
    А и кой споделя по телефон такава информация??
    Аз съм - за!

  12. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #10

    Re: Предплатените SIM карти - само срещу лични данни

    Добре, новите ще се продават срещу лична карта. А какво ще стане с милионите нерегистрирани стари карти, които в момента са в употреба? Ще ни накарат да ги смениме ли? Да се редим на опашки, както за подмяната на номерата. Не ми се вижда логична тази идея. Както и много други "умни" закони.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #11

    Re: Предплатените SIM карти - само срещу лични данни

    Цитат Първоначално публикувано от daley
    А какво ще стане с милионите нерегистрирани стари карти, които в момента са в употреба? Ще ни накарат да ги смениме ли?
    Надали. По-скоро в еди-какъв-си срок да се отбиеш в бизнес-центъра на съответния оператор и да си 'регистрираш' картата.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #12

    Re: Предплатените SIM карти - само срещу лични данни

    ....иначе ще ти я спрат и щеш-не щеш ще идеш да я рег-неш или пък да рег-неш нова - все едно.

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #13

    Re: Предплатените SIM карти - само срещу лични данни

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ...следващото предложение ще бъде сервизите и кухненските прибори да се продават в оръжейни магазини срещу разрешително от МВР, защото с ножовете можеш да заколиш някого? и то не просто да го заколиш, а защото ножът е тъп, "по особено жесток начин"...

    Може би защото "СИМ"-картата се "възприема" и като устройство за масово поразяване - примерно, за активиране на бомба. Освен това е "анонимна", "дистанционна". Докато ножът...

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Re: Предплатените SIM карти - само срещу лични данни

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ужасно съжалявам, че започваме и ние да се поддаваме на световната параноя*
    .............
    това, което трябва да осъзнаем е, че не пистолетът убива! убива човекът!
    И докато не се научим да се "самоконтролираме" и да си контролираме "човеците" ще се контролират пистолетите!
    Няма село без куче! Ние се опитваме да го създадем през последните 16г. И за децата вече е ясно, че не се получава.

  18. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #15

    Re: Предплатените SIM карти - само срещу лични данни

    И надявам се да има съответната "държавна такса", както при номерата на колите. :coolsmiley:
    Е тогава ще се накефя, че съм на договор

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Лични данни
    От zombayo1 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 17-11-10, 18:35
  2. СЪБИРАТ ВЕЧЕ ИМЕНАТА ЗА ПРЕДПЛАТЕНИТЕ КАРТИ
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 16-09-09, 23:34
  3. SIM карта само срещу паспорт
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 20
    Последно: 02-04-08, 23:59
  4. Интересен казус с предплатените карти
    От Lupus във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 11-01-06, 11:23
  5. WAP от Глобул и Мтел за предплатените карти
    От Cko във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 10
    Последно: 25-06-03, 14:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе