Резултати от 1 до 2 от общо 2

Интересен казус с предплатените карти

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    Интересен казус с предплатените карти

    Ползвам предплатени карти (Прима на Мтел) за устройства, които известяват с SMS за настъпване на дадено събитие и за управление на обекти. Преди Коледа едно от устройствата спря да работи. Усъмних се в картата и я проверих с обикновен GSM. Оказа се, че картата не работи. Знаех, че в нея има над 20лв и се учудих защо е така. Справката на*88 показа, че парите са вкарани преди година и те са я спрели поради изтичане на едногодишния срок. Така е по правилата. И тук започва интересното:
    На въпроса ми към операторката: "А какво става с парите в нея, които не са изразходвани?" получих уклончив отговор, но в смисъл, че ги губя. Наложи се да водим половин часов юридически спор чии са тези пари, защо са в картата и т.н.
    Във всички документи на Мтел, които съм чел, този въпрос се премълчава. Няма никакво правно основание клиента да губи тези пари, които по смисъла на предплатената услуга не са такса, а могат да се изразходват само за изговорени минути. Накрая операторката се съгласи с половин уста, че съм прав и пое ангажимента от мое име да отнесе въпроса до ръководството. Заявих и, че не искам да ми се връщат парите в брой, а могат да ги преведат в картата на сина ми (също Прима). Заявих също така, че ако не получа решение или обоснован отказ, ще отнеса въпроса до прокуратурата.
    Мина почти месец и бях решил вече, че са ме отсвирили, когато вчера се обади един юнак и с много любезен тон ми съобщи, че те са готови да ми върнат сумата. И наистина след 10' сумата беше в сметката на сина ми.
    И тук идва въпроса:
    Колко ли такива пари от забравени или незареждани в продължение на година карти отиват в джоба на Мтел?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #2

    Re: Интересен казус с предплатените карти

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    И тук идва въпроса:
    Колко ли такива пари от забравени или незареждани в продължение на година карти отиват в джоба на Мтел?
    Вероятно са много!

    Защото пък малко са тия, които си задават въпроса като теб - аджеба, за какво става дума? Един вид - българския синдром - никой не си знае правата, нито как да си ги търси...

    Хубаво е, че в твоя случай краят е благоприятен за потребителя!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Казус с параграф 4
    От method3 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 27-08-12, 18:13
  2. казус
    От a.iliev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 20-05-11, 00:49
  3. СЪБИРАТ ВЕЧЕ ИМЕНАТА ЗА ПРЕДПЛАТЕНИТЕ КАРТИ
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 16-09-09, 23:34
  4. Предплатените SIM карти - само срещу лични данни
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 32
    Последно: 25-04-06, 01:42
  5. WAP от Глобул и Мтел за предплатените карти
    От Cko във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 10
    Последно: 25-06-03, 14:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе