Страница 2 от 19 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 272

Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #16

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    ...
    При направения обиск в дома на А.С. е открит компютър в работен режим с харддиск от 500 гигабайта, както и общо 350 DVD и CD диска с над 15 терабайта нелицензирани софтуер, филми и музика.
    ...
    Това по колко гигабайта на DVD/CD прави?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #17

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Цитат Първоначално публикувано от Avis

    Това по колко гигабайта на DVD/CD прави?
    Малко са се пообъркали момчетата - явно са били dual layer Blu-ray дискове от по 50 GB.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #18

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Да ви кажа до някъде съм съгласен. Пробема на арената и датата е, че вземат пари за пиратски софтуер, музика и филми. Но като ще се правят такива акции нека да се започне от площад Славейков. Там не играят дремни риби. Чувал съм че някакъв депутат бил в далаверата. А ако тези които с хванали са точно тези които прибират парите от СМС-ите от регистрацията на арената мога да кажа само едно БРАВО. Разбира се, че тази акция е показна и вероятно няма да има осъдени. Няма да се учудя ако някой от конкурецията е инициатор за тази акция. Въобще тази статия ми е малко смешна.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #19

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Да ви кажа до някъде съм съгласен. Пробема на арената и датата е, че вземат пари за пиратски софтуер, музика и филми. Но като ще се правят такива акции нека да се започне от площад Славейков. Там не играят дремни риби. Чувал съм че някакъв депутат бил в далаверата. А ако тези които с хванали са точно тези които прибират парите от СМС-ите от регистрацията на арената мога да кажа само едно БРАВО. Разбира се, че тази акция е показна и вероятно няма да има осъдени. Няма да се учудя ако някой от конкурецията е инициатор за тази акция. Въобще тази статия ми е малко смешна.
    Именно

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #20

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Двамата последни нещо бъркате.
    Дата ви вземат пари за възможността да търсите, а не за възможността да теглите.
    По друг начин казано, ако Сульо, който е платил даде на Пульо линк към определен файл с пиратско съдържание, Пульо ще го изтегли, без Дата да му искат пари за това. Не е нуждо дори да е регистриран.

    Ще рече, че Дата печели от предоставянето на услуга, в случая "Търсене", а не от предоставяне на пиратски копия на нещо.
    Те принципно даже и не знаят, че на техните rack-ове има нещо такова.
    :coolsmiley:

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #21

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Датата са малко по-хитри...Търсенето е платено заради това което търсиш...На всички им е ясно какво има по сървърите. Датата печелят от съдържанието им косвено. От една страна те предоставят услугата свободно пространство и си взимат парите за това от трафика за който плащат доставчиците. А те плащат пак поради тази причина заради съдържанието което е търсено от потребителите. Както ида го гледаш Датата печелят, ала стават все по алчни и по алчни...
    Друг е спора дали Търсенето е част от цялата услуга....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #22

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Е то печалба не е мръсна дума.
    Инвестирали в среда, печелят.
    Никой не са накарали насила да плаща. Който има нужда, плаща, който не желае, не.
    Къде е проблема?

    Долу горе, нещата изглеждат така:
    Дата безплатно са предоставили на всеки желаещ едно чекмедженце, в което да си държи каквото иска. Безплатно, подчертавам.
    Има възможност желаещите да разглеждат и търсят в чекмедженцата на други потребители.
    Това е платено.
    Някой казват, "Дата" печелят от моето чекмедже.
    Печелят, но те не са накарали никого насила да слага там интересни неща.
    Всеки сам си ги слага по свое собствено желание и не е нужно да се сърди, че някой печели от това.
    Ако си желае само негово си собствено чекмедже, да си плати за ФТП и проблема ще е решен.
    Ако не му е приятно да си махне нещата от Дата.
    Няколко човека, които познавам вече го направиха.

    Никой не му се струва нередно, че не плаща за чекмеджето, което му се предоставя без пари, но е нередно да плати за инструмента, с който може да преглежда и разполага със съдържанието на други чекмеджета.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #23

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Типична показна акция...
    А навън, както бе казал някой нагоре се вършат къде по-големи престъпления.
    Но ние сме в България, Така че това е практика. Въпрос на интереси. И пари.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #24

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    По* повод "акцията" се паразрових в нета и попаднах на "странни " материали. Доколкото разбирам от 01.05. 2006г има ввлязал в сила нов Наказателно - процесуален кодекс, според който:
    - Причината е, че новият Наказателно-процесуален кодекс, който ще влезе в сила тогава, не дава възможност да се използват технически средства от интернет доставчиците при престъпления, които не са тежки умишлени деяния.
    .......................
    .......................
    По смисъла на нашия Наказателен кодекс, след като не можем да използваме данни от Интернет за разкриване и доказване на престъпления, практически не можем да разследваме тези престъпления.
    Вярно е, че не съм специалист в тази област, но ми е много интересно как тогава ще доказват вина в подобни на днешния случаи. И* на базата на какви подозрения и факти са извършили самата акция?

    Освен това, не можах еднозначно да разбера, върша ли престъпление като свалям нещо от интернет за лично ползване и го съхранявам на компютъра си или на оптични носители? БЕЗ да го разпространявам.

    Определенията за възпроизвеждане и разпространение се съдържат в §2, т. 3 и т.4
    от ДР на ЗАПСП. Съгласно новите редакции на тези дефиниции, които влизат в сила от
    01.01.2003 г. възпроизвеждане на произведение е ”прякото или непрякото размножаване в
    един или повече екземпляри на произведението или на част от него, по какъвто и да е начин и под
    каквато и да е форма, постоянна или временна, включително запаметяването му под цифрова форма в електронен носител”. Разпространение на произведение е
    “продажбата, замяната, дарението, даването под наем или в заем, както и предложението за
    продажба или даване под наем на оригинали и екземпляри от произведението”.


    Произведението може да бъде използвано със съгласието на автора, освен когато
    законът предвижда друго, като авторът има право на възнаграждение за всеки вид
    използване на произведението и за всяко поредно използване на същия вид (чл. 19 и чл.
    35 ЗАПСП). Следователно използването на произведения компютърни програми,
    мултимедийни продукти, музика, филми, бази данни и пр., включително тяхното
    възпроизвеждане върху магнитен или оптичен диск, зареждането през Интернет на друг
    диск (сървър) или съхраняването им в паметта на компютъра както и последващото им
    разпространение или предлагане на достъп до тях на неограничен брой лица следва да се
    прави само след получаване на съгласието на носителя на авторското право.



    А освен това пише още:

    Съгласно чл. 25 ЗАПСП без съгласието на носителя на авторското право, но при
    заплащане на компенсационно възнаграждение е допустимо възпроизвеждането на
    произведения, независимо върху какъв носител, от физическо лице за негово лично
    използване, при условие че не се извършва с търговска цел. Компенсационното
    възнаграждение се заплаща не директно от физическите лица – възпроизвеждащи
    произведенията за лично ползване, а от лицата, които произвеждат или внасят празни
    звуконосители или видеоносители и апарати, предназначени за записване или
    възпрозивеждане по репрографски начин. Това възнаграждение се заплаща по
    определения в чл. 26 ЗАПСП ред на организации, представляващи отделните категории
    носители на права по този закон.
    Следва да се отбележи, че и двете посочени изключения със значение в
    електронната търговия не се отнасят до компютърните програми, за които се прилагат
    специалните правила на чл. 70 и 71 от ЗАПСП.


    Така като гледам, излиза, че стига да искат винаги могат да те опандизят - достатъчно е да имаш компютър, видео или касетофон....че даже и факс.

    Не че съм много учуден от законите ни....по-скоро разочарован и обезнадежден*


  12. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #25

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    @Malone

    Който иска той, да ама и Майкрософт викат така ала ги съдят за монопол. Когато си в такава позиция или близка до тази линията става тънка. Колко други сървъра има такива? За мен не е проблема, че се плаща за Търсене....има го и по други места, а начина по който го направиха.... Ако го бяха задали така от началото няма проблем, ала услугата не е от вчера и на всички е ясно защо са го направили. Да печалбата не е лошо нещо, лакомията е. Съмнявам се, че датата са затънали толкова...GW е техен, Homelan и той или поне собственика е един и същ....това е според мен ама не му е тук мястото.

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #26

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Smurf, не ме разбра.
    Никого не защитавам, ти си прав, но така или иначе това е факт.
    Мисълта ми е, че няма защо да крякаме как някоя фирма си организира бизнеса и колко ще печели.
    Нормално са постъпили.
    Първо няколко години "айде на безплатното" и в един момент когато дотолкова свикнеш с факта, че когато търсиш нещо няма начин да не го намериш там, че чак загубиш навиците си да търсиш упорито в останалото Интернет пространство те ти искат някой лев за удобството.

    Болезнено е, верно е, като си свикнал толкова време безплатно, но ще преглътнем и това, все пак по малко е от кутия цигари.
    И пак казвам, струва ми се изгубено време да правя анализ и критика на чужда фирма. Те си знаят най-добре, мен никой не ме кара насила да си плащам. Правя го по собствено желание, улеснява ме.
    Ако се откажат всички да плащат и да качват положението няма да е такова, но засега виждаш, че са лидери на тоя пазар и диктуват условията.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #27

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    ...Така като гледам, излиза, че стига да искат винаги могат да те опандизят - достатъчно е да имаш компютър, видео или касетофон....че даже и факс.

    Не че съм много учуден от законите ни....по-скоро разочарован и обезнадежден

    Замислял съм се над това. Излиза, че може да те опандизят за всеки един "нелегален" байт, който се търкаля по харда, а в този случай - всички сме под "ударите" на закона. Всички. Просто не ми се вярва някой в БГ (или където и да е по света, говоря за домашни потребители най-вече), да притежава изцяло легализирана откъм софтуер компютърна система. Но също така ме интересува и един друг въпрос и той е, преди приемането на тези закони, информацията (под формата на видеокасети, аудиокасети, дискове), с която е разполагал човек до момента, остава ли с етикет "нелегална" оттук-нататък и може ли да бъде повод за обвинения?

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #28

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Мдааа-аа... Изглежда Европата наистина има основание да не ни иска . Щом Националната Служба за Борба с Организираната Престъпност се занимава с това- значи всеки регистриран в някой тракер е организиран престъпник . Значи ние сме нация от организирани престъпници- кой ли няма регистрация ?...СРАМ, СРАМ .
    В USA въпроса за торентите е спорен, ама при нас всичко е ясно- пак излязохме по- големи католици и от папата. А някой може ли да ме светне дали като си гледам кабеларката пак не нарушавам някой закон? Защото да стана двойно организиран престъпник ще дойде множко на крехката ми психика .

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #29

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    ............
    А някой може ли да ме светне дали като си гледам кабеларката пак не нарушавам някой закон? Защото да стана двойно организиран престъпник ще дойде множко на крехката ми психика* .
    С кабелните телевизии нещата са ясни. Кабелния оператор сключва договор с носителите на авторски права за всяка програма, която излъчва в мрежата. В този договор е делегирано правото на оператора да излъчва тази програма и е определена цената на авторското право за всеки абонат в мрежата на оператора. Негово задължение е да декларира броя на абонатите си. Имайте в предвид, че по-голямата част от таксата, която плаща всеки абонат, се формира именно от включените авторски права.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #30

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Въпросът ми беше малко подвеждащ- щом си плащам таксата към кабелната телевизия значи тя си носи отговорността за това, че всичко, което гледам е законно... По същата логика би трябвало щом си плащам таксата към провайдера, всичко което докопам да е законно.... Дали това не е начало на акция срещу ISP-тата изобщо? Не е проблем филтруването на трафика от/към определени сайтове... А арената снощи си работеше...
    Други притеснения: ако съвсем законно си купя диск и седнем у нас с Lupus (примерно) да пием по бира , трябва ли да го накарам да си запуши ушите докато CD- то свири? Той нищо не е платил, а ще го слуша- ще нарушиме авторското право....и ще ни загорчи бирата...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 19 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Антимафиоти разбиха мрежа за нелегален софтуер
    От dragozow във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-07, 10:25
  2. Arenabg.com ??????
    От T.Spasov във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 28-06-07, 20:39
  3. Arenabg
    От anton_sl във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-06, 22:55
  4. Антимафиоти започват лов на LAN оператори без лиценз
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 8
    Последно: 17-07-06, 14:39
  5. arenabg
    От Ghost във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 07-09-04, 15:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе