Резултати от 1 до 13 от общо 13

Започнаха споровете кой е виновен за смъртта на 15-годишния Мартин

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #1

    Започнаха споровете кой е виновен за смъртта на 15-годишния Мартин

    http://www.news.bg/article.php?cid=7&pid=0&aid=180758

    Ето я новината, просто нямам думи...човек да не си пусне детето на екскурзия...според мен този хотел трябва да го затворят и затвор за собственика и управата...как може да няма лекар в хотел-а. Да не говорим за бърза помощ...половината град трябва да бъде арестуван и бит с камшици... :knuppel2: :knuppel2: :knuppel2: :knuppel2:
    Нема ме оправия еййййй...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #2

    Re: Започнаха споровете кой е виновен за смъртта на 15-годишния Мартин

    Е, нека да е по-кротко малко..........То за детето - загубата си е загуба...............
    Но пък и всички в кюпа - не става така. Дано няма други такива случаи!
    Какво са виновни "половината град", че да " трябва да бъде арестуван и бит с камшици." ??
    Не мисля, че можем адекватно да коментираме такива инциденти - нека си свършат работата
    хората, на които се плаща за това. Аз не мога да коментирам нещо, за което нямам данни.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #3

    Re: Започнаха споровете кой е виновен за смъртта на 15-годишния Мартин

    Не може да се коментира без да знаете какво се е случило, камо ли да обвинявате някой за виновен. Навремето на плажа спасителите зорлям вадеха от водата пияни руснаци, въпреки черният флаг и предупрежденията. Така че е възможно в случая от управата на хотела наистина да са ги предупредили да не ползват басейна.

    Жалко за момчето, още повече че е имало хора около него и не са могли да му помогнат

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #4

    Re: Започнаха споровете кой е виновен за смъртта на 15-годишния Мартин

    Как може в хотел да няма вещо медицинско лице, дори да не се е използвал басейна? Как може да дойде линейка и да няма доктор в нея? Нали е спешен случай. После доктора дошил след половин час. Нека да изчакаме и накрая ще излезе че никой не е виновен. Какво се случи с онзи където беше починал докато чакал линейката...Половината град имам предвид, че доста хора са отговорни и не трябва да се търси вина само в един, както обичат да правят напоследък. Това с руснаците не подходящо сравнение защото доколкото пише момчето е поискало разрешение, а е и нямало забрана ясно отбелязана. По принцип когато един басейн не се използва е или закрит с някакво покривало или без вода за да се избегнат именно такива случай.

    пс. на втори поглед може и малко да съм се поразпалил ама много се ядосах. Може и учителите да са били виновни, няма да им е за първи път.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Започнаха споровете кой е виновен за смъртта на 15-годишния Мартин

    Учители не мосля че имат вина. Вина имат предимно собствениците на басейна. Масово басейни не се охраняват от спасители както трябва. А до колкото си спомнят задължително на всеки басейн трябва да има спасител и медицинско лице. Ако детето се беше удавило на неохраняем плаж съм съгласен, че учителите са виновни. Но тука са били на охраняем басейн или поне за такъв минава. Иначе мисля че собсвтенка на басейна няма да бъде наказан, а най много учителите да го отнесът. Интересно е, че който и да е бил с линейката не е бил наясно как се реанимира удавен. Това го учат и спасителите защото първите минути са най важни, а не линейката.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re: Започнаха споровете кой е виновен за смъртта на 15-годишния Мартин

    Julian, Извинявай, но говориш наизуст
    първо - самата директорка на училището е казала че в хотела ИЗРИЧНО са казали, че басейна не е пуснат в експлоатация (вода има и в канавката, ама спасители няма, нали?)
    второ - никъде не е казано че се е нагълтал с вода починалият младеж, твърде е възможно да се е схванал от студаната вода или нещо друго (да си удари главата в дъното, да речем)
    Съжалявам ако съм малко рязък, но доста хора напоследък реагират първосигнално на писаниците от журналята, като за чиста истина.
    Така и Народното събрание наскоро порица едни хора .. после се оказа че хората не били виновни, но порицанието никой не го замени с извинение.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #7

    Re: Започнаха споровете кой е виновен за смъртта на 15-годишния Мартин

    Погледнато обобщено - учителите са виновни.Иначе вината се разделя между доста хора - съученици,персонал...
    Как си представяте цялата случка?Съблекли са се,имало е сеирджии,очакващи да видят резултата от състезанието за издържане под вода,"секунданти" с хронометър.Доста време се е проточила историята.
    Къде са били учителите,съпровождащи групата?Най-вероятно в барчето.
    То да не се случва никому,но когато повериш детето си(живо) на някого да го води на екскурзия - очакваш да ти го върне пак такова.Ами че то щом това е станало,значи е можело всичко да стане - примерно да хванат някоя от съученичките си и да я изнасилят,да се напият до смърт,да се надрусат и т.н.

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8

    Re: Започнаха споровете кой е виновен за смъртта на 15-годишния Мартин

    Не може да коментираш така нещо, толкова трагично и да говориш. че учителите са виновни............
    Вероятно всички имаме вина, но не е там проблемът - просто трябва време за да се разбере.
    Не бива да се дават категорични изводи без сериозна подплата..............

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #9

    Re: Започнаха споровете кой е виновен за смъртта на 15-годишния Мартин

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Не може да коментираш така нещо, толкова трагично и да говориш. че учителите са виновни............
    Вероятно всички имаме вина, но не* е там проблемът - просто трябва време за да се разбере.
    Не бива да се дават категорични изводи без сериозна подплата..............
    Да,така е.В една вина винаги има поне две страни.Говорех обобщено-предполагаемо.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #10

    Re: Започнаха споровете кой е виновен за смъртта на 15-годишния Мартин

    ...всичко за мен е начин на възпитание на децата... лично мнение, че един баща, ако не е научил сина му да не краде... няма да е виновен продавача, че не го е видял или, че не е сложил бодлива мрежа над сладките...
    абем всъщност кой съм аз? кой си ти, че да съдиме кой виновен и кой не?
    ....

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #11

    Re: Започнаха споровете кой е виновен за смъртта на 15-годишния Мартин

    Цитат Първоначално публикувано от razziel
    ...всичко за мен е начин на възпитание на децата... лично мнение, че един баща, ако не е научил сина му да не краде... няма да е виновен продавача, че не го е видял или, че не е сложил бодлива мрежа над сладките...
    абем всъщност кой съм аз? кой си ти, че да съдиме кой виновен и кой не?
    ....
    Мигар съдим?Точно това нямаме право изобщо,а пък и съм го написал - "В една вина винаги има поне две страни"
    Според мен си чешем езиците и т.н.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: Започнаха споровете кой е виновен за смъртта на 15-годишния Мартин

    момент само да "уточним" едно нещо, защото дотук виждам как се бие малко встрани от целта

    момчето СЕ Е удавило, а НЕ Е БИЛО удавено! това не е като да те блъсне кола на улицата, това е ВОЛЕВО действие - решил и влязъл във водата

    та както с е е тръгнало за всичко да се търси виновник, нека започнем:

    1. баща му, защото не го е научил да плува
    2. приятелите му, защото не са го спрели
    3. момичетата от класа му, пред които е тръгнал да се фука
    4....
    5....

    я стига глупости! НИКОЙ не му е виновен в общия случай! някои уроци струват счупен крак на пистата, други разбито сърце и сълзи, някои са фатални. колко ще пострадаш от нещата, които са ТВОЕ решение си определяш САМ - с трезвата си преценка, с логическата си мисъл

    липсата на табелки била виновна, студената вода била виновна, собственикът на хотела бил виновен, защото не бил оградил с бодлива тел басейна, че видиотените тинейджъри да не направели някоя глупост. единият не можел да плува, ама влязъл да пробва басейна, другият решил да се надуе пред мацките, че издържа на студено и замръзнал. ами хайде да няма контакти в хотелските стаи, 'щото някой дебил може да пробва да бръкне с пирон!

    не вярвам на журналистите, но когато се опитваш да намериш оправдание за глупостта на някой в действията на друг - това ме дразни

    a'la Barekov: "хайде да създадем новина"

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Re: Започнаха споровете кой е виновен за смъртта на 15-годишния Мартин

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    момент само да "уточним" едно нещо, защото дотук виждам как се бие малко встрани от целта

    момчето СЕ Е удавило, а НЕ Е БИЛО удавено! това не е като да те блъсне кола на улицата, това е ВОЛЕВО действие - решил и влязъл във водата
    ............
    a'la Barekov: "хайде да създадем новина"
    При това, май се е пробвал колко дълго може да издържи под вода...
    Жалко за момчето наистина, но това не бива да се превръща в сензация или в "лов на вещици"...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хард дискът отбелязва днес 50-годишния си юбилей
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 13-09-06, 18:51
  2. "SAW" - Игра със смъртта
    От IvO™ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 13
    Последно: 18-03-05, 16:28
  3. Задача 142 (а ла Мартин)
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 20
    Последно: 16-01-05, 09:55
  4. да спрем споровете
    От vasilbg във форум За Форума
    Отговори: 18
    Последно: 20-10-03, 14:50
  5. Отговори: 5
    Последно: 08-05-02, 05:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе