Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Бил Гейтс ни дава евтини компютри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #1

    Бил Гейтс ни дава евтини компютри

    Според 'умните' журналя от в-к "Стандарт"
    Ставаме център на “Mайкрософт”
    Бил Гейтс ни дава евтини компютри
    Купуваме ги без ДДС, а студентите - с ваучер от държавата

    Бил Гейтс ни обеща евтини компютри. Компанията на най-богатия човек в света "Майкрософт" става партньор на българското правителство. Вчера бе подписан меморандум за сътрудничество между председателя на Държавната агенция за информационни технологии Пламен Вачков и вицепрезидента на технологичния гигант Ерик Ръдър. Така след две години закъснение тръгва програмата "Моят първи компютър". Целта е семействата у нас да бъдат стимулирани да си купуват умни машинки. Поне два са вариантите PC-ата да са по джоба на българина. Единият е техниката да се продава без ДДС. Другият е кабинетът да отпуска ваучери на студенти. Такава практика има в Турция и Румъния, където купоните са по 200 евро.
    София става център на "Майкрософт" за Югоизточна Европа, обяви Ръдър.
    За пореден път българските журналя омешаха бирата с таратора . Така и не разбрах какво общо има Микрософт с Евтинити компютри и ДДС-то им. Отделно аз УМЕН КОМПЮТЪР не знам да има, както и РАЗБИРАЩ ЖУРНАЛИСТ де. :knuppel2:
    А дали целта не е да се набутат колкото се може повечко Windowsa, та да нагушат за пореден път всички лапачи по веригата .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #2

    Re: Бил Гейтс ни дава евтини компютри

    Разбира се, че с всеки евтин компютър ще се продава и евтин Windows...........
    А зад всичко това май стоят евтини държавни служители.... :knuppel2:

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    168
    #3

    Re: Бил Гейтс ни дава евтини компютри

    Сама не ми е ясно какво разбират под "евтини компютри"? Да не би да са некои Р2 или Р3 на 400-1200 МХц?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #4

    Re: Бил Гейтс ни дава евтини компютри

    Дейността на НАШИТЕ политици в насока АЗ да си купя ЕВТИН компютър с помощта на М$ ми е ясна. Какъв абсурдизъм е предното изречение, а?...Да продължа..Точно толкова тази дейност е полезна, колкото и "изгодния" договор за снабдяване на държавната администрация със софтуер на М$.
    Две много хубави думички "полезна" и "изгоден"...само дето е пропуснато да се каже за кого.

    Някои хора явно не са си достроили хотелските комплекси, та М$ са им ударили по едно рамо да помогнат. То нали сега ще падне надцакване кой да разруши природата в Иракли, та и за това пари си трябват.

    Готино ли ще е, след като напазаруваме "евтини" компютри, да вдигнем един уличен протест, да ни върнат парите за Windows-а в тези компютри, защото той не ни трябва и не го искаме.
    Вече е правено в САЩ. Протестът е бил срещу предварително инсталираните Windows-и в лаптопите от компаниите-производителки. Хората са обявили, че не искат Windows-a, а лаптопа. На стачкуващите са им били върнати пари в размер стойността на 1 лиценз за Windows, но най-странното (за мен) е, че парите са били върнати от Майкрософт (пред чиято административна сграда е бил протеста), вместо от производителите...Американска му работа...

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #5

    Re: Бил Гейтс ни дава евтини компютри

    Вероятно иде реч за подобно чудо на техниката:

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #6

    Re: Бил Гейтс ни дава евтини компютри


    Цитат Първоначално публикувано от NO CARRIER
    Вероятно иде реч за подобно чудо на техниката:
    не, този е с линукс, и даже Гейтс цвърча против този проект (за 100 доларовия компютър, който е на снимката), може би именно, че не е предвиден за уиндоз...и е благородна инициатива - компютър за всяко дете
    http://laptop.org/

    вместо манивелка не може ли с хамстер, които врътка колело....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #7

    Re: Бил Гейтс ни дава евтини компютри

    Умни журналисти има, ама не пишат за България.

    Това ще е поредната расистка изява в "нашата" държава. Евтини ПЪРВИ компютри за десетилетката на интегриране на циганите.... т.е. държавата ще плаща за машини, каквито аз мога само да си мечтая да имам (е как ще им купят нещо посредствено, все пак им строят и мезонети!)

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #8

    Re: Бил Гейтс ни дава евтини компютри

    Цитат Първоначално публикувано от NO CARRIER
    Вероятно иде реч за подобно чудо на техниката:
    всъщтност това е творение на гугъл и предназначено за страните от третия свят в африка. и ръчката е динамо.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #9

    Re: Бил Гейтс ни дава евтини компютри

    Зависи как ще се извъши "поевтиняването" Поне да живне пазара малко !! И да си призная , не ме кефи много ,че съм с пиратка , нито че полвината ми части са менте -нещо нетрадиционно за китайската култура И стига с тия хотели много са зле. Нека си дават парите за съвременен мутробарок... и накрая ще станат семейни хотели.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re: Бил Гейтс ни дава евтини компютри

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    всъщтност това е творение на гугъл и предназначено за страните от третия свят в африка. и ръчката е динамо.
    1. а въпросните деца дали изобщо могат да пишат?
    2. на английски (вж. т.1)

    или ще има адаптиран windows на суахили? *

    и понеже те там не са виждали нито прозорец, нито икона, нито кошче за отпадъци, съответно термините ще бъдат -> "дупката на хралупата", "картинката на лицето на дядо ти" и "оная дупка, дето правиш 'аку' " *:coolsmiley:

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #11

    Re: Бил Гейтс ни дава евтини компютри

    Леле какъв смут би настанал... спомнете си само "Боговете сигурно са полудели" - I част... с бутилката от Coca-cola

  14.  
     
  15. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #12

    Re: Бил Гейтс ни дава евтини компютри

    Цитат Първоначално публикувано от Стандарт
    София е предпочетена сред десетки градове в Европа. Това не е случайно. Вторият по влияние човек в компанията след Бил Гейтс е българин, подчерта Ерик Ръдър.
    интересно, кой е тоя българин?

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #13

    Re: Бил Гейтс ни дава евтини компютри

    Цитат Първоначално публикувано от diaflin6
    интересно, кой е тоя българин?
    Как кой? Иван Костов!

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #14

    Re: Бил Гейтс ни дава евтини компютри

    Размисли и страсти на тема "умни компютри". Според повечето хора които познавам "умен" човек не означава човек с логическо мислене, а такъв който е успял да натъпче в главата си определено количество информация. Въпреки че е по-скоро обратното - неуслужлив мозък разчита на логика много повече отколкото на масиви сдъвкана информация, както и аз лично познавам хора с коефициент на интелигентност 3 но способни да запомнят една книга наизуст от първото прочитане, това не накърнява определението за "умен". Та в тоя аспект пц с няколко пдф-а на него си е отличник, а такова с енциклопедия британика 2006 е гений просто. Нищо нередно няма в определението на журналистите, то си е масова практика

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #15

    Re: Бил Гейтс ни дава евтини компютри

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Как кой? Иван Костов!
    Да не бъркаш нещо с Димитър Калчев

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. · Бил Гейтс се завърна в интернет
    От cvb във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 23-01-10, 07:47
  2. ПРЕМЕСТЕНО: Продавам евтини компютри
    От Mr.TECHNO във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 30-06-09, 17:36
  3. Бил Гейтс вече не е най-богатият човек на света
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 14-07-07, 03:43
  4. Бил Гейтс пророкува скорошна смърт за Blu-ray и HD-DVD
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 20
    Последно: 03-02-07, 13:24
  5. Фалшива кредитна карта на Бил Гейтс :)
    От breiii във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 15
    Последно: 01-11-04, 11:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе