Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Бил Гейтс пророкува скорошна смърт за Blu-ray и HD-DVD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    Бил Гейтс пророкува скорошна смърт за Blu-ray и HD-DVD


    Копирам новината от заглавната страница на "Setcom.bg", защото мисля, че е интересна и може да я обсъдим.


    Бил Гейтс пророкува скорошна смърт за Blu-ray и HD-DVD

    Според идеолога на Microsoft, основната причина, поради която софтуерният гигант не поддържа базираните на син лазер формати, са неудобствата при работа, свързани с твърде агресивните мерки за защита срещу пирати в тях.

    "Това съобщава руският сайт PCNEWS.ru, като допълва, че резултатите от борбата на двата конкурентни формата от ново поколение всъщност не вълнуват особено ръководството на Microsoft. Според него, само след няколко години съществуването на тези "физически" формати за оптични дискове ще се обезсмисли, тъй като скоро съдържанието ще се доставя директно на хард дисковете на потребителите. По мнението на Гейтс, след пет-шест години тези стандарти ще бъдат изпратени в миналото от далеч по-гъвкавата система на т.нар. "онлайн дистрибуция", така че синият лазер най-вероятно изобщо няма да развие потенциала си."

    Източник: IDG.bg


    Коментар: Лесно му е на Били да се прави на пророчица, след като не си знае парите. Физическите формати щели да се обезсмислят. Хах! Така, както в момента караме без лентови записващи устройства, без дискети, без CD-та дори... нали? Че за какво са ни по-големи по капацитет физически носители? Музика ли ще записваме, филми ли... архиви ли ще правим? По-гъвкавата система, наречена "онлайн дистрибуция", отново ще въведе добре забравените стари привички, да се събираме вкупом пред компютъра и да се цъклим в екрана... просто защото няма да има едно кьораво ДВД, че да пратим на баба в село да гледа как по "Animal Planet" развъждат пиленца... Тц, тц.

    Всъщност, спомням си как преди няколко години, Били също беше "пророкувал", че настолните компютри ще изчезнат до 2010 г. и всичко около нас щяло да се управлява с глас... Мдаа... Още 3 години и... край. Всичко ще е с глас, няма лабаво! Гласове в ефира.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Бил Гейтс пророкува скорошна смърт за Blu-ray и HD-DVD

    Тоз човек е просто медиум.
    1981 г. Фраза на годината: "640 К са достатъчни на всеки за всичко" (Бил Гейтс).
    как да не му повярваш и за новите носители на информация
    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Всъщност, спомням си как преди няколко години, Били също беше "пророкувал", че настолните компютри ще изчезнат до 2010 г. и всичко около нас щяло да се управлява с глас...
    Единствената причина това да не е станало, е че Microsoft няма от къде да я откратнат технологията

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #3

    Re: Бил Гейтс пророкува скорошна смърт за Blu-ray и HD-DVD

    Бат' Били е хубав човек. Не го наричай крадец. Той никога не си е имал работа с полицията.

    http://images.google.com/images?q=bill+gates+arrested

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #4

    Re: Бил Гейтс пророкува скорошна смърт за Blu-ray и HD-DVD

    от една страна е прав Бил, че войната между HD-DVD и Blu-Ray не е толкова интересна, колкото между VHS и BetaMax навремето.
    самите Sony заявили, че няма да пускат "медицински" филми на техните Blu-ray http://www.fcenter.ru/online.shtml?s...erial_id=20320
    което, заедно с други подобни информации, значи почти сигурна победа за HD-DVD ... поне в тази битка

    от друга страна, че физическите носители ще станат излишни ... хмм, тука е в голяма грешка
    нали все пак някъде трябва да се пази тази информация ... направо от мозъка на хората ли ще я точим

    а за архиви да не говорим, никой не си пази архива на HDD или Flash памет

    във всеки случай, явно скоро самите HDD ще станат излишни,
    заради масовото навлизане на не-механичната (макар и физическа) флаш памет

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: Бил Гейтс пророкува скорошна смърт за Blu-ray и HD-DVD

    Хм....не знам дали ще изчезнат тия два формата.....но в едно съм абсолютно сигурен - защитата им съвсем скоро ще бъде "счупена" Всъщност снощи даваха по "НоваТВ" , че на HD-DVD вече е разбита от един "недоволен" потребител, наречен от тях хакер.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #6

    Re: Бил Гейтс пророкува скорошна смърт за Blu-ray и HD-DVD

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Хм....не знам дали ще изчезнат тия два формата.....но в едно съм абсолютно сигурен - защитата им съвсем скоро ще бъде "счупена" Всъщност снощи даваха по "НоваТВ" , че на HD-DVD вече е разбита от един "недоволен" потребител, наречен от тях хакер.
    Ами то това с разбиването на защитата е новина от миналата година:
    http://setcom.bg/default.asp?site=comment&NID=6173
    а информация за първият филм в торентите: http://setcom.bg/default.asp?site=comment&NID=6307

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #7

    Re: Бил Гейтс пророкува скорошна смърт за Blu-ray и HD-DVD

    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange
    абе да нее nely бе???
    Самият чичко Били, бе!

    Очевидно е "недоволен" от "твърде агресивните мерки за защита срещу пирати". И си е "хакер" - я колко неща е "хакнал" човечецът.
    И "по мнението на Гейтс, след пет-шест години тези стандарти ще бъдат изпратени в миналото от далеч по-гъвкавата система на т.нар. "онлайн дистрибуция"" - разбирай торенти...

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #8

    Re: Бил Гейтс пророкува скорошна смърт за Blu-ray и HD-DVD

    В България сме с 50 години назад, така че спокойно ще си ползваме оптичните устройства още дълги години напред :D

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #9

    Re: Бил Гейтс пророкува скорошна смърт за Blu-ray и HD-DVD

    Цитат Първоначално публикувано от bluefish
    В България сме с 50 години назад, така че спокойно ще си ползваме оптичните устройства още дълги години напред :D
    Така е ние от флопито не смеем да се откажем още. Пък и държавата ни все още ни натиска да го ползваме с това ДДС на дискети, митници и т.н. Мисля, че доволно ще се наситим на повечето оптични технологии само да станат достъпни за нашият джоб!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #10

    Re: Бил Гейтс пророкува скорошна смърт за Blu-ray и HD-DVD

    Възможно е и пък да има нещо вярно в това. Като се вземе в предвид следното:
    - развитие на HDD с все по големи капацитети
    - флаш-памети с по-големи капацитети
    - все по-високи скорости на интернета.

    Така че ако някакъв филм например - можеш да го пратиш онлайн до друг компютър, да го запишеш на флаш паметта и така да го прехвърлиш, а също и ако HDD-то ти е няколко терабайта - за какво да го записваш на диск, дето само ще ти се пречка излишно?

    Може би не отмиране, а ограничено ползване, както е сега с дискетите

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #11

    Re: Бил Гейтс пророкува скорошна смърт за Blu-ray и HD-DVD

    Roumen68, неуместно е да сравняваш дискетите с оптичните носители от ново поколение, които тепърва навлизат в ежедневието. Ще те разбера, ако ненавиждаш дискетите - аз също ги ненавиждам вече - но е малко грубо да сравняваме двете крайности при тези стандарти в момента.

    Колкото до "Blu-Ray" и "HD-DVD" - замисли се. Само на 2-3 двуслойни диска, ще си събереш цялата колекция от филми и музика, така че определението "пречка" не е особено подходящо в случая. Интернета също не е константа - не можеш да разчиташ постоянно, че там ще намериш всичко и то веднага - друго си е да го имаш под ръка, нали? Аз гледам на новите стандарти като на един приятен начин за архивиране на данните. Вярно е, твърдите дискове и флашките скачат от ден на ден, но тяхната презумция е да ги използваш постоянно, а не като средство за архив, което ги и амортизира непрекъснато.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #12

    Re: Бил Гейтс пророкува скорошна смърт за Blu-ray и HD-DVD

    Били пак мъти мозъците, и като нищо може MS да излезе със собствен формат, бил той физически или виртуално базиран, и да тогава е много вероятно конкуренцията да види зор

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #13

    Re: Бил Гейтс пророкува скорошна смърт за Blu-ray и HD-DVD

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    [b][color=purple]
    Колкото до "Blu-Ray" и "HD-DVD" - замисли се. Само на 2-3 двуслойни диска, ще си събереш цялата колекция от филми и музика
    Ентусиаст Хората са изроди, ще започнат HD-видео да бълват.(какво "ще" те вече почнаха, и аз покрай тях и псувам, че нямам носител да си запиша Ридика). И преди си мислехме колко е голямо DVD-то ейййй 4Gb колко музика може да се събере на него.

    Но и аз смятам, че това е мъртво роден стандарт, ако се бяха да е един а не два, можеше да излезе нещо. Toshiba dgd.. Аз съм за BlueRay

    PS. Стига пиши с Purple, че ще накарам Крис да ти заключи бутончетата за формата, деа нищо се не вижда.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #14

    Re: Бил Гейтс пророкува скорошна смърт за Blu-ray и HD-DVD

    Хе-хе, DeathKnight, ми недей използва тоя "Ентърпрайз" - 59 срещу 13564 члена на форума - мнозинството печели, сори.

    Колкото до мястото - то никога не е достатъчно, всички знаем това. Да не мислиш, че ще цъфнеш и вържеш с 1 ТБ хард - само 30-тина HD-филма си свали и вече си без място. Мисълта ми беше, че стандарта е идеален за архиви на големи количества информация (нищо, че "количеството" не е съразмерно с "качеството"). А такива идеали не умират лесно.


  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #15

    Re: Бил Гейтс пророкува скорошна смърт за Blu-ray и HD-DVD

    Истината е, че ако вървят в тази насока нещата, в даден момент технологята ще предлага повече, отколкото са потребностите. Към днешна дата съвсем не е немислимо през Интернет да се пренасят данни с обем няколко ДВД-та. Това е качество, което е предостатъчно за човешките сетива и може да се пренася и запазва от почти всеки без особен проблем и без да се налага компресиране на данните със загуба на информация. Докато не се намери реална необходимост масово да се ползва подобна технология, тя е безсмислена. Спред мен следващата стъпка е първо да се измисли нов вид мултимедия, която да изисква ползването на подобна технология. Дали това ще е "стерео ДВД", дали ще е директна връзка с мозъка [1], за се избегне ограничението на човешките възприятия, няма значение. Въпросът е да има необходимост от такава технология.

    [1] http://free.bol.bg/wildspirit/peer.jpg

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. · Бил Гейтс се завърна в интернет
    От cvb във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 23-01-10, 07:47
  2. Отговори: 1
    Последно: 26-05-07, 22:40
  3. Либия рече: СМЪРТ
    От Perk0 във форум Коментирай новина
    Отговори: 62
    Последно: 24-03-07, 22:00
  4. Бил Гейтс ни дава евтини компютри
    От Black Adder във форум Коментирай новина
    Отговори: 25
    Последно: 09-07-06, 21:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе