Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35

М$ спират поддръжката на Win 98, 98SЕ, МЕ!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #16

    Re: М$ спират поддръжката на Win 98, 98SЕ, МЕ!

    Toва е мнение на един адвокат от форум, но е толкова интересно, че реших да го copy/paste, за да се посмеете освен ако не ви се дореве, защото човека е прав.

    "Очевидно някои Велики Сили искат българите освен да са бедни и да са тъпи.
    Редно е авторите да получават възнаграждение за творбите си но редно ли е да пробутваш бъгави продукти на невероятни цени? Вие бихте ли се качили в автомобил, правен с качеството на Microsoft Windows? Бихте ли живели в жилище, което трябва да се "преинсталира" след като отворите някой прозорец? Бихте ли си купили автомобил или жилище, което след няколко месеца трябва да се доработва с поредния Service Pack, а след няколко години е толкова остаряло че не става за нищо?
    Правото на образовние и информация е право на всяко човешко същество.Нека всеки плаща според джоба си. Още повече че нямаш право на избор - монополиста е световен. Един от законите на Мърфи гласи "колкото и да си праведен, алинея винаги ще се намери". Да сте чували за наказан за просия? Я вижте 329 НК?А я сега се разходете по улиците и вижте колко пъти ще ви поискат "стотинки за хляб". Ако имаш достатъчно пари, нищо не те бърка да дадеш джобните си за софтуер, но е неморално да съдираш по 5 кожи от бедния и да го плашиш с картинки на белезници по вестниците и НСБОП в дома ти. Доста робство и тиранство!"

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #17

    Re: М$ спират поддръжката на Win 98, 98SЕ, МЕ!

    Ru-Boy, почвайки да инсталираш Windows дори 95, не 98, ти автоматично се съгласяваш в условията предложени от Собственика, а именно Microsoft, като е бъгав (според адвоката - дето не знам колко разбира от ОС) що го качваш? Това като първо.
    Второ - спирането на поддръжката не спира притежанието на авторското право, не знам кой държи правата на Windows 98, ама надали се е отказал от тях.
    и като допълнение ще цитирам в-к Стандарт
    Това не означава, че компютрите с "Уиндоус 98" вече няма да работят. Ако не се влиза в интернет с тях, няма да има никакви проблеми, но при липса на поддръжка от "Майкрософт" те стават по-уязвими за хакери.
    И там журналята разбират колкото горецитирания адвокат.
    Друг е въпроса, че явно не е по силите на Микромеките да си оправят бакийте от преди 8 години, но така е, започвайки в далечната 82-ра година с преправяне и КЪРПЕНЕ на чужда ОС , и продължавайки до ден днешен, превръщайки го в основен метод на работа.
    Колкото по-рано хората осъзнаят че истината е в Linux и насочат натам силите и способностите си, толкова по-бързо ще се отървем от 'новини' подобни на сегашната.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #18

    Re: М$ спират поддръжката на Win 98, 98SЕ, МЕ!

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    ...
    Колкото по-рано хората осъзнаят че истината е в Linux и насочат натам силите и способностите си, толкова по-бързо ще се отървем от 'новини' подобни на сегашната.
    :Super: Не мога да се сдържа и да не кажа, че силно подкрепям това изказване (въпреки, че и в момента пиша под Windows).

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #19

    Re: М$ спират поддръжката на Win 98, 98SЕ, МЕ!

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Ru-Boy, почвайки да инсталираш Windows дори 95, не 98, ти автоматично се съгласяваш в условията предложени от Собственика, а именно Microsoft,
    Aма не така, аз не разбирам английски (примерно) и как да се съглася с нещо, което не разбирам? Още повече по родното законодателство, с което търговската фирма М$ е длъжна да се съобразява, всеки продукт трябва да е подходящо локализиран на български. Не мога да се съглася, че се съгласявам с нещо, което не ми е ясно, не го разбирам. Лицензното споразумение трябва да е на български, за да мога да реша дали да се съглася или не с условията му. Политиката на М$ в световен мащаб няма никакво значение пред законодателството на коя да е бананова държава вкл. и РБ. В нашата държава правата се защитават само и предимно на М$ т.е. много избирателно, което вече не говори за правова държава.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #20

    Re: М$ спират поддръжката на Win 98, 98SЕ, МЕ!

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    ... което вече не говори за правова държава.
    добре дошъл в клуба на знаещите

    майтапът настрана, но "незнаниевто не е оправдание"
    М$ не са локализирали продукта си, с което са в нарушение на българското законодателство, но за това ТЕ биха си понесли отговорността, ако някой сезира необходимите институции (които и да са те) или те се самосезират. само че в частта, в което си замесен "ти" (използването на продукта, независимо дали той самият отговаря на изискванията на нашия закон) си отговаряш ти, и незнанието на езика не те оправдава, ако нарушаваш някой закон (в случая за авторското право)

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #21

    Re: М$ спират поддръжката на Win 98, 98SЕ, МЕ!

    Имаше една програма, която шифрира целия диск.
    В буквалния смисъл на думата. После след оторизация едва тогава се зарежда ОС.
    Сега ще я потърся и ще пусна тема. Я потърсете и вие нещо подобно.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #22

    Re: М$ спират поддръжката на Win 98, 98SЕ, МЕ!

    Тез селски оправдания 'Ама аз не прочетох щот съм неграмотен" не важат, закона е еднакъв и за грамотния и за неграмотния, незнанието на закона не те оправдава, като спомена и FearMe.
    Колкото до това, защо за чорапогащниците трябва да има описание на БГ, а за Windows - НЕ, може би трябва да запиташ г-н Заки 'Авенюто' Соколов, ама преди това метни едно око ТУК като как е спомогнал горкия човечец да се напишат някой неща в Наказателен кодекс (НК) относно лицензите.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    168
    #23

    Re: М$ спират поддръжката на Win 98, 98SЕ, МЕ!

    ru-boy да не говориш за TrueCrypt? Имам познати които я ползват. Казват че лесно не може да се разбие кода за криптирането на дисковете.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #24

    Re: М$ спират поддръжката на Win 98, 98SЕ, МЕ!

    ами според новия закон за защита на потребителите - цените да са с ДДС и в БГ лева , има и доплълнение :
    Всичко трябва да е на български език - и условията и инструкции за експлоатация !
    По силата на този закон ще пратя жалба срещу майкрософт в комисията за защита на потребителите!
    Плащам за нещо което му се сменят у-та през ден и не е преведено - аз нямам избор , между линукс и windows избора ми е Windows !
    само че какво ми пише и как да разбрера ?
    Това не е незнание , това е нарочно прикриване на условия и хитър трик за подлъгване , който е наказуем !

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #25

    Re: М$ спират поддръжката на Win 98, 98SЕ, МЕ!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Това не е незнание , това е нарочно прикриване на условия и хитър трик за подлъгване , който е наказуем !
    не, techno, не е наказуем, защото за да бъде нещо наказуемо, то трябва да бъде квалифицирано като престъпление или нарушение, а престъпен състав "нарочно прикриване на условия и хитър трик за подлъгване" няма

  13. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #26

    Re: М$ спират поддръжката на Win 98, 98SЕ, МЕ!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    ами според новия закон за защита на потребителите - цените да са с ДДС и в БГ лева , има и доплълнение :
    Всичко трябва да е на български език - и условията и инструкции за експлоатация !
    По силата на този закон ще пратя жалба срещу майкрософт в комисията за защита на потребителите!
    Плащам за нещо което му се сменят у-та през ден и не е преведено - аз нямам избор , между линукс и windows избора ми е Windows !
    само че какво ми пише и как да разбрера ?
    Това не е незнание , това е нарочно прикриване на условия и хитър трик за подлъгване , който е наказуем !
    Аз си мисля, че не Майкрософт са длъжни да пращат лицензното споразумение и инструкциите на български.
    Това би трябвало да е задължение на вносител/дистрибутор - да направят превод на български и тогава да го продават.
    Както за вносните стоки са отговорни вносителите, че стоките отговарят на стандарта. (не съм икономист все-пак)

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #27

    Re: М$ спират поддръжката на Win 98, 98SЕ, МЕ!

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Както за вносните стоки са отговорни вносителите, че стоките отговарят на стандарта. (не съм икономист все-пак)
    да, вярно е. примерно за техниката трябва да имаш "СО" сертификат, иначе не можеш да продаваш. независимо, че въпросната техника може да има ( и трябва да има ) "СЕ" сертификат, ти трябва да си платиш на лабораториите да ти изследват продукта, за да можеш да го пуснаш на Бг пазар
    само дето няма такова ЗАДЪЛЖЕНИЕ измислено за софтуера, както и няма как да се следи

    освен това има убити от токов удар от хладилник, но няма убити от бъгав wuindows
    не е интересно за медиите и затова няма смисъл да се шуми

  16. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #28

    Re: М$ спират поддръжката на Win 98, 98SЕ, МЕ!

    Истината е, че от М$ са си купили няколко висши държавни чиновника и 2-3 министъра и това им гарантира 1000 кратна възвращаемост на "инвестицията". Другото са празни приказки.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #29

    Re: М$ спират поддръжката на Win 98, 98SЕ, МЕ!

    Тц, тц, Black Adder, май ближеш само едното бедро.
    А сега оближи и другото - аз, например, поддържам компютри в предприятие, което има легално закупени 10 бр. Windows 98 (5 са SE) - и на които има Интернет, а сега M$ един вид ми казват "бе еби си майката м'че, нали си ни платил, боли ни ханша къф ше го дървиш без поддръжка, кат не ти оттърват пробиви в сигурността, ми купи си по нов Win бе, да та е...". Не баш тъй, но смислово ще е почти същото.

    Да, ама не ми оттърва да купуваме нови прозорци, щото машините са стари!
    Пък ела ти да учиш една 55-годишна счетоводителка на Linux!
    Ще оставя настрана целият БГ-счетоводен софтуер, който не е разработен за Linux, и който активно се ползва под Windows, просто защото държавните предприятия са го закупили такъв.

    И тогава, к'во прайм?

    Знам, знам - бараме си кайсиите...

    :knuppel2:

    P.S. Black Adder, моля за извинение, че ти затрих поста - така е като не мога да се ориентирам още в този нов скин - вместо "Отговор", съм натиснал "Промени"... а и кой ми е дал права в този раздел???

    Въобще ми е един ден...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #30

    Re: М$ спират поддръжката на Win 98, 98SЕ, МЕ!

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Знам, знам - бараме си кайсиите...
    :knuppel2:

    P.S. Black Adder, моля за извинение, че ти затрих поста - така е като не мога да се ориентирам още в този нов скин - вместо "Отговор", съм натиснал "Промени"... а и кой ми е дал права в този раздел???
    Въобще ми е един ден...
    Цензура, А :knuppel2: Ша трийм, а? :knuppel2:
    Ама бате ти Blak Adder е от стара коза яре верни хора ми докладваха и немедлено си извадих от кеша писанието, гледай пак да го не затриеш
    ----------- повторение на поста, да се чете преди тоя на IIvO™, дето ми го забърса най-нагло------

    Ясно е че повечето от гореписавшите са върли пирати (Mr.TECHNO, кво да правя кат пак ти ми се натресе ), щото oт доста време Windows XP си идва с блага книжчица на наш роден език, даже и картинки има за по-неграмотните :coolsmiley:
    За Windows 98 естествено че няма нито бумажка, нито описание на нашенски, но той не се и продава от доста време, а и не знам някой закон да важи със задна сила, пък бил той и за защита на потребителя от поробителя
    Не искам да ставам адвокат на Баче Били (по горе ясно съм изразил мнението си), но просто разсъждавате примитивно.
    "Ще го крада щото не е на БГ" , тц,тц,тц, голяяяямо оправдание, нема що.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 13-04-10, 18:42
  2. Спират Google.com до месец!
    От emos във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 02-04-09, 13:23
  3. Защо спират водата при снеговалеж?
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 05-01-08, 12:19
  4. Tруд не спират с тормоза
    От Black Adder във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-06, 18:33
  5. Спират подръжката на AVG 6.0 ??????
    От ganch във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 29-10-04, 16:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе