Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 77

Израел - Ливан ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #1

    Израел - Ливан ?

    АФП: Хасан Насрала обяви война на Израел

    14 юли 2006 | 20:58 | Агенция "Фокус"

    Бейрут. Лидерът на ливанската шиитска групировка “Хизбулла” Хасан Насрала обяви “тотална война” на Израел, предаде АФП.
    “Призовавам ливанските граждани да бъдат смели и да не се предават до постигането на пълна победа срещу Израел”, се казва в аудиозапис на Насрала.
    “Искахте тотална война и ще получите тотална война,” каза Насрала.
    “Това ще бъде война на всички нива… в Хайфа, а и извън Хайфа,” заяви радикалният лидер. По думите му, активисти на “Хизбулла” са унищожили израелски военен кораб край бреговете на Ливан.

    източник : http://www.focus-news.net/


    Интересно пак по БГ новините (Канал 1) само лекично споменаха, че имало там военен конфликт и нищо повече, нищо че се разраства с всеки изминал час...
    Вашите коментари ?
    Ще прерастне ли в нещо повече (което едва ли ще стане, но кой знае) или ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Израел - Ливан ?

    Надали мислиш Новата Израелска държава е създадена през 48 година на миналия век, само за да има къде да живеят горките хорица.
    Всичко си е направено с цел и си се движи с цел. Включително и сегашните 'конфликти', то папата да беха отвлекли толкоз дандания и утрепани немаше да има, колкото за тези 2-ма войника. (друг е въпроса че юдейте не го ебават папата де )
    Такива конфликти е имало и ще има, трябва да се изразходват и оправдават средствата дадени за армията (а в израел нали знаете всекие длъжен 3 месеца да се яви запас, вкл. и жените)

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #3

    Re: Израел - Ливан ?

    Лично на мен много много не ме интересува (засега). Но просто ми се стори, че доста бързо ескалира този "конфликт".
    Наистина много странно звучи заради двама отвлечени войници да има чак такива атаки.

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Re: Израел - Ливан ?

    Много ще им е трудно на ливанците ...
    Особено пък сега, след като на Израел е обявена война и имат повод да прилагат сила без да се оправдават.
    Ще видят ливанците отблизо "тигъра с крила". А пък те не се шегуват никак.

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #5

    Re: Израел - Ливан ?

    До колкото чух от новините, атаката е заради 8 убити израелски войници. Израел няма да преговаря за отвлечените... просто ще си го връщат (след точните е моя коментар )

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    396
    #6

    Re: Израел - Ливан ?

    От цялата тая дандания ще се дигне бензина отново. А евреите вече имат опит от преди и надали ще се уплашат от Сирия, Ливан или Иран.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #7

    Re: Израел - Ливан ?

    Вижте сега, това което правят израелците е малко прекалено, но аз им се кефя. Аман от тези мързеливи араби. Дразнят лъва с прръчка, а като се събуди после се оплакват. Израелците имат три неща и точно тези ги нямат ливанците:


    1. Пари
    2. Високотехнологични оръжия
    3. здрав гръб (САЩ)


    Искате ли да се обзаложим кой на кого ще е** майката?

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #8

    Re: Израел - Ливан ?

    Както казва Хасан НасралА....работата много се е нaсрAла...@Lukan - не дразни форума Арабите не са мързеливи....при толкова "коремни преси" дневно, наречи ги както искаш но не и мързеливи Знаиш'ли кви "плочки" имат повечето от тях

    а Ливанките са красиви http://203.26.51.178/cracker/16661_1.jpg

  11. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #9

    Re: Израел - Ливан ?

    поредното доказателство че районът е "язва върху лицето на земята", която трябва да бъде "оперирана".

    палестинците и евреите са "братовчеди" - водят братоубийствена война - чудно защо ли ?...?

    заветът на каин и авел...

    а че са братовчеди си е ясно - рязани пушки, не ядат свинско... и т.н., и т.н. ....





  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re: Израел - Ливан ?

    гледайте малко по-далеч и по-добре мислете защо щатите го организират (нали няма наивници, които да вярват, че това е израелска инициатива?)

    може би защото това ще им позволи да предислоцират сериозни сили сега, които да са им "случайно" под ръка за следващата им акция в региона.... не забравяйте нарастващото напрежение в ирак, проблемите с иран. явно корея ще бъде оставена за десерт или ще ще се намери задкулисно решение, както се получи с пакистан преди няколко години

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    168
    #11

    Re: Израел - Ливан ?

    Та нали военната индустрия трябва да се развива. Ако няма конфликти по света ще фалират мнооого компании. "Великите" държави имат интерес да се подклаждат такива работи.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #12

    Re: Израел - Ливан ?

    Бой по Арабите и това е! От двете злини по-малката т.е. аз избирам Израел.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #13

    Re: Израел - Ливан ?

    Цитат Първоначално публикувано от Lukan
    Бой по Арабите и това е! От двете злини по-малката т.е. аз избирам Израел.
    Тук доста бъркаш, ама темата е прекалено дълга за да забивам сега в историята... Само помисли чие протеже е тая псевдо-държава - Израел - и може пак да поговорим за злините, провокаторите, терористите и пр.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #14

    Re: Израел - Ливан ?

    Хизбулла доколкото знам е забранена с резолюция на ООН, а в Ливан продължава да съществува официално. Официалните искания на Израел са връщане на взетите в плен войници и изпълнение на резолюцията. Струва ми се, напълно в реда на нещата.
    Така че, чие протеже е така наречената от теб "псевдодържава" не би следвало да има особено голямо значение в предстоящата война.
    Би следвало всички страни, членки на ООН да подкрепят Израел или да запазят неутралитет в краен случай. Жална им майка на арабите.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #15

    Re: Израел - Ливан ?

    КрИс, не точно това имах предвид...

    Че има настоящ международен конфликт - ясно е. Кой се явява официално терорист в случая - и това е ясно.

    А някой задава ли си въпроса защо съществуват такива групировки като Хизбулла, Ал-Кайда и т.н.? Дали ей така - от самосебе си - или нещо (по-точно - някой) е предизвикал тяхното съществуване?

    Един вид - кой е почнал първи?

    Точно тук мисля, че не са арабите тия, които са дръпнали първи спусъка... Всемирно известно е, че Израел е в буквалния смисъл изкуствено-създадена държава от САЩ, а целта със сигурност е била поддържане на напрежението в Близкия Изток и впоследствие - оправдани военни намеси, като в основата на цялата тая машинация стои петролът. Резултатите от всичко това наблюдаваме днес под формата на тия т.нар. "терористични" групировки. И войната "в името на Аллах" е понятие, което се прилага от ислямски екстремисти, които надали биха съществували в тоя си огромен мащаб (и нямаше да се разрастват, както всъщност става) ако някой не беше посегнал навремето върху законната собственост на тия арабски държави...

    Цялата история е кажи-речи 1:1 с това по време на турското робство българите да са били определяни като терористи.

    П.П. Не съм нито привърженик на исляма, нито на атентатите върху невинни хора, но се опитвам да мисля обективно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици Tadiran (Израел)
    От responda във форум Други марки климатици
    Отговори: 7
    Последно: 23-11-07, 16:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе