Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Нов компютърен вирус убива процесорите!!! - или тъпи журналя?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #1

    Нов компютърен вирус убива процесорите!!! - или тъпи журналя?

    Според поредната тъпа статия на поредната тъпа журналистка във в-к Монитор от днес (30. август)
    Наложително е обновяване на защитната програма с версия след 23 август
    Нов компютърен вирус убива процесорите
    Нова дънна платка, или нов PC решават проблема
    Емилия Раданова

    Ново поколение опасен вирус * убиец на процесори е плъзнал в интернет пространството, съобщиха световните медии. Като част от глобалното виртуално пространство и България не е защитена от този нов тип вирус, който може да нанесе непоправими щети на компютрите, заяви специално за "Монитор" проф. Евгений Николов, директор на Националната лаборатория по компютърна вирусология към Българска академия на науките.
    В съобщението си от вчера американската компания Symantec обяви, че има доказателство за съществуването на вирус, който е от типа "доказана хипотеза" и може да атакува различни процесори. Засега е открито, че има пробойна в системата на процесорите AMD, от която се възползва новият вирус. У нас тези процесори са масово разпространени. Новият вирус е доказателство за определена концепция, тоест хардуерът вече не е защитен, заяви проф. Николов. Оттук нататък процесорите на AMD и Intel са равностойно застрашени от вирусния код, допълни той. Това е така, защото всички системи работят и върху AMD, и върху Intel, от което следва, че операционните системи работят върху еквивалентна основа на единия и другия процесор, просто са различни производителите, обясни проф. Николов. Сега има определена атака върху процесорите AMD, но никой не е защитен. Лошото е, че идва вълна от тези опасни вируси, които причиняват много по-големи щети от вирусите, които поразяват операционната система, посочи той. Ако бъде поразена операционната система, едно преинсталиране оправя компютъра, но новите вируси водят до пълно разрушение. Или трябва да се презапише биосът, или да се купи просто нов компютър.
    Този опасен вирус е от една страна "троянски кон", който сам по себе си не е разрушителен, т.е. той не причинява нищо лошо на компютъра, а на самия потребител, чиято информация може да бъде напълно източена или унищожена от някой недоброжелател, обясни проф. Николов. След като вече компютърът е заразен с този вирус и той е отворил "вратите" за някой отвън, този "някой", пращайки в определен момент обратен сигнал, разрушава напълно машината. Така с една команда могат да бъдат поразени примерно 100 000 компютъра наведнъж, допълни той.
    Какво е спасението ли? Едното е да послушаме съвета даден като притурка във същата статия, от мъдрия проф. Николов, а именно "За да бъдат всички разумно защитени, е нужно да имат над 20 инструмента за защита на компютъра си - антивирус, античерlей, античат и много други."

    Аз мисля че една забрана на неграмотни журналя да пишат по компютърни теми е много по-подходяща защита

    Щото нещо не разбрах, какво общо има скапването на BIOS (както злодействаше прочутия вирус CIH) с типа на процесора - AMD

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    134
    #2

    Re: Нов компютърен вирус убива процесорите!!! - или тъпи журналя?

    Бог да пази България от нейните "вишисти"....

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Нов компютърен вирус убива процесорите!!! - или тъпи журналя?

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    ......
    Щото нещо не разбрах, какво общо има скапването на BIOS (както злодействаше прочутия вирус CIH) с типа на процесора - AMD
    Има много пряко отношение! BIOS се пише за определен процесор и неговите модификации и ако е намерена пробойна в този за AMD, това не означава непременно, че я има и в BIOS за Intel. Проблема съвсем не е за подценяване!

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Re: Нов компютърен вирус убива процесорите!!! - или тъпи журналя?

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Щото нещо не разбрах, какво общо има скапването на BIOS (както злодействаше прочутия вирус CIH) с типа на процесора - AMD

    Работата е много по-навързана, отколкото си мислиш.
    Значи, вирусите по принцип предпочитат AMD-процесори, защото по-добре хващали тен на тях. В други случаи е забелязано да се пържат яйца - няма да мрат от глад тея вируси я! Понякога дотолкова се пристрастяват, че е имало неединични случаи, в които е забелязано как един вирус вдига крачето на цокъла, а други два се опитват да извадят процесора и да го продадат на близкия битак!

    Но!

    Какво е вируса? Зловреден код (в най-общ смисъл). Можеш ли с една програмка да скапеш системата на хардуерно ниво? Можеш. Искаш ли? Не искаш. Друг може ли? Може.

    Трябва да си отваряме очите на 69, защото наистина назрява нова ера в дигиталния анихилизъм...




    P.S. Все още не се знае дали едно напръскване с "RAID" ще свърши работа... Или, дали компютрите, които са с RAID-система, ще са поначало защитени...

    P.S.2. Аз избрах Pentium! А ти?

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #5

    Re: Нов компютърен вирус убива процесорите!!! - или тъпи журналя?

    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange
    дай сега да вземем да си купим по един резервен компютър,че може да стане белята

    И аз това се чудя... на коя фирма толкова са й паднали продажбите, че е поръчала статията? Хардуерът кога е бил защитен? Мм????

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re: Нов компютърен вирус убива процесорите!!! - или тъпи журналя?

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™

    И аз това се чудя... на коя фирма толкова са й паднали продажбите, че е поръчала статията? Хардуерът кога е бил защитен? Мм????
    Спите колегаааааааааааааааааа, спитееее, или вече е време да разберете, че алкохола не е за вас, аз нас
    В съобщението си от вчера американската компания Symantec обяви

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #7

    Re: Нов компютърен вирус убива процесорите!!! - или тъпи журналя?

    Колега, нали знаете, че жената като минела през 100... оппссс... че лъжата като минела през 100 човека, ставала истина?

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Нов компютърен вирус убива процесорите!!! - или тъпи журналя?

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    т.е. той не причинява нищо лошо на компютъра, а на самия потребител
    мен само ме притеснява този вирус може ли да ме набие или не. щ'ото ако може, пак ще тръгна да вдигам, и ще му @#$% само като го видя да се промъква!

    другото, което ми разстройва съня е дали този от вирус дали ще ми се повреди и монитора, и дали CRT са по-податливи на "причиняване на нещо лошо", или LCD-тата са им на мушката. 'щото не е казано от каква марка монитор трябва да си купим!

  11. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #9

    Re: Нов компютърен вирус убива процесорите!!! - или тъпи журналя?

    Много весела статийка наистина, поклон пред писателите на научна фантастика... ъъъ... журналистите за новото им "творение"

    Иначе ето за какво става въпрос в реалния свят - цък

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: Нов компютърен вирус убива процесорите!!! - или тъпи журналя?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    мен само ме притеснява този вирус може ли да ме набие или не. щ'ото ако може, пак ще тръгна да вдигам, и ще му @#$% само като го видя да се промъква!
    *********************************************************************************************

    Утре отивам да си подновя разрешителното за оръжие
    после за всеки случай си купувам и @Prosoft Terminatоr PC и няма да имам проблеми

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #11

    Re: Нов компютърен вирус убива процесорите!!! - или тъпи журналя?

    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange
    абе то как е тръгнало,май на далече няма да се стигне,първо ракията,сега пък нови вируси ще ни налягат

    И накрая ще ни пробутат дебели германки.

    Но добре, че има хора като Wise - те са ни спасението!

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: Нов компютърен вирус убива процесорите!!! - или тъпи журналя?

    дебели, ама германки

  16. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #13

    Re: Нов компютърен вирус убива процесорите!!! - или тъпи журналя?

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™

    И накрая ще ни пробутат дебели германки.

    Но добре, че има хора като Wise - те са ни спасението!
    Надявай се ти на такива да те спасяват....Ние си бяхме по рускинчетата - сега на вас остават германките!
    А по темата - сега е неотложно да се закупят 60хил. антивирусни програмки/ваксини за държавната администрация.
    Или направо нови (защитени) компютри...
    Усещам министерчето как потрива мазните си ръчици....

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re: Нов компютърен вирус убива процесорите!!! - или тъпи журналя?

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    А по темата - сега е неотложно да се закупят 60хил. антивирусни програмки/ваксини за държавната администрация.
    Или направо нови (защитени) компютри...
    неее, wise, грешиш!

    тоя новият, страшният вирус, поразява хората, а не компютрите.
    имам предвид хората с AMD процесор.
    т.е. не хората, които го имат, а компютрите на хората, които имат AMD процесор.
    и помага само да си запишат BIOS-a.
    хората, имам предвид.
    в смисъл, хората, не компютрите.
    т.е. не компютрите, а дънните им платки с AMD процесор.
    то вярно, че той процесора се купува отделно от BIOS-а, ама никой не е защитен. УЖАС! АААА!

    ...момент. обърках се... как се казвах?
    ааа, емилия раданова! вярно... не помня дали съм с AMD процесор, ама явно съм поразена от вируса. т.е. не аз, а дънната ми платка... някой ще дойде ли да ми сложи нов BIOS?
    (на мен, не на дънната ми платка)

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    19
    #15

    Re: Нов компютърен вирус убива процесорите!!! - или тъпи журналя?

    Аз се сещам само за едно нещо което е свързано с убиването на процесори. Всеки процесор си има нещо като BIOS но в самия процесор (не този на дънната платка) и там е записан микрокода на командите на процесора. И сега евентуално ако някой вирус може да промени този микрокод, който е записан в самия процесор, процесора няма да работи правилно или изобщо няма да работи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. За процесорите и Windows Server 2003
    От ValBo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 03-09-08, 10:33
  2. Нов компютърен вирус се активира днес
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 07-02-06, 14:18
  3. 3 тъпи въпроса за Windows 2003
    От MetalMilitia във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 22-10-05, 22:25
  4. Работата в понеделник убива
    От Inspire във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 04-02-05, 16:15
  5. Цивилизацията убива инстинкта за оцеляване
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-05, 10:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе