Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Общинари масово закъсняват за работа,

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #1

    Общинари масово закъсняват за работа,

    Общинари масово закъсняват за работа, установи проверка на Борисов

    По нареждане на кмета на София Бойко Борисов тази сутрин бе извършена внезапна вътрешна проверка за спазване на работното време от служителите на Столична община.

    От общо 10 дирекции, в които работят 227 души на работа в 9.00 часа са се явили едва 99 служители на СО.

    Най-драстични са резултатите в дирекция „Финанси", където от общо 44 служители в началото на работния ден по места са били 32-ма.

    Подобно е положението в дирекция „Обществени поръчки и концесии". Там работят 25 служители, но в часа на проверката са били само четирима. От общо 26 служители в дирекция „Общинска информация" и8здядните служители са били само 15.

    В дирекция „Общинска собственост" при проверката на работните си места са били открити 9 от общо 30 служители. За евроинтеграцията в СО днес сутринта е работил 1 служител, вместо 9.
    четем днес във Нюз Бг

    Четем, па се чудим, аджеба като не ходят на работа овреме (то и бая рано ги карат да ходят де, още в тъмно), дали пък изобщо има нужда от тях?
    И като ги нема в 9 на работа, дали не си тръгват още в 2.
    Па ние ако си немаме друго занимание, да дремем като болни патета пред гишета и кабинети за една ми ти справка или подпис
    Па и друго се чудим, дали след тазнеделните избори нещо ще се промени в по-добро или ще им увеличат бройката, та барем половината ако дойдат, да има някой да работи.

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Общинари масово закъсняват за работа,

    Аз пък научих ново значение на думата "драстичен"

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Re: Общинари масово закъсняват за работа,

    Повече от 5 години на държавната администрация е предложен софтуер и хардуер, на нищожна цена. С карта влизаш на работното си място, с карта излизаш.
    Всичко се пише на една проста 486-ца дори.
    И в края на месеца се виждат часовете, които си прекарал на работното си място. До минута.
    Чисто и просто, но неосъществено по незнайни причини.
    Ще кажеш, че трябва да се открива Америка за да се вземе едно просто решение.

    Доколкото ми е известно тази практика е приложена само в дирекциите на МВР и то само в определени градове. Разбира се полицаите могат да излизат по всяко време по супер поверителни задачи, разбирай с оправдание са винаги. Може би затова и не ги бърка системата.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #4

    Re: Общинари масово закъсняват за работа,

    @Malone, заинтересува ме. На държавната, казваш. А на общинските... имаш ли информация?

    Въпросът ми е съвсем доброжелателен и продиктуван от истински интерес.

  6. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #5

    Re: Общинари масово закъсняват за работа,

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Доколкото ми е известно тази практика е приложена само в дирекциите на МВР...
    В доста министерства и агенции в София също.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re: Общинари масово закъсняват за работа,

    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    @Malone, заинтересува ме. На държавната, казваш. А на общинските... имаш ли информация?

    Въпросът ми е съвсем доброжелателен и продиктуван от истински интерес.
    Такива системи има изградени и на общинско ниво - фирмата на един познат направи такива системи в общината в Силистра, а после и в прокуратурата там. Системите едновременно служат и като пропускни и за контрол на работното време. И наистина никак не са скъпи.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #7

    Re: Общинари масово закъсняват за работа,

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Доколкото ми е известно тази практика е приложена само в дирекциите на МВР и то само в определени градове.
    Malone, всички министерства имат такива системи за влизане и контрол с магнитни карти, и то от няколко години... в министерски съвет е още по-отдавна.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #8

    Re: Общинари масово закъсняват за работа,

    Да, и доста частни фирми ползват този контролно - пропусквателен режим.
    Същинският проблем обаче е, че тук дефакт става дума за бачкатори. Щатни служители към общината.
    А аз се сещам за едни други животни, общинарите.
    Сещам се, че за важни решение често се е случвало общинарите да не могат да си съберат комисиите. Въпреки, че е уж регулярно, че е обявено, събранието не се състои - няма кворум. На такова нещо лично аз съм присъствал.
    И съм чувал за господа, които през целия си мандат не са се явявали нито на комисии, нито на съвети.
    Та искам да попитам: тях тези режими ловят ли ги? Или те са като големите си братчета - депутатите - над тея неща. Един гласува с повечко карти и готово
    Смятам, че тяхната работа е даже по - отговорна от тази на секретарката в кадастъра.
    ???

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Re: Общинари масово закъсняват за работа,

    Цитат Първоначално публикувано от boishin
    Malone, всички министерства имат такива системи за влизане и контрол с магнитни карти, и то от няколко години... в министерски съвет е още по-отдавна.
    Няма да изреждам всички по-горе.
    Не говоря за система, която се използва единствено за "Цззззз" и ти отваря магнитната брава, чрез картата. Говоря за пълноценен контрол върху работното време на служителите. База данни, която записва кой и кога влиза и излиза във ведомството.
    В Министерски съвет охраната е физическа, там няма система с такива карти, поне през двата входа, през които съм влизал аз. Има стационарен сензор за метал, но никакви магнитни карти. Освен ако служебните пропуски имат някаква такава функция, но никой не ги използва с такава цел, а и не се сещам да има "четци". На тези пропуски контрола е визуален.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #10

    Re: Общинари масово закъсняват за работа,

    Мисля, че е ясно за какво говориш. Не става дума за "охранителна система" - брава, която не може да се отваря отвън без магнитна карта. Мисля, че съм виждал на няколко места таквиа системи, картата минава в каналче в което явно я "прочитат". Даже в предприятията може да се използва и за това кой кога е бил в определени помещения - ако всяко има собствен режим на достъп.
    Въпросът ми е дали и тази система може да се "излъже" с чужди карти и т.н.
    Всъщност, той е реторичен. Сигурно може, и какво от това?
    Ако искаха, Малоун, тези служители щяха да решат много просто въпроса.
    При охраната - една присъствена книга. Служителят се разписва, охраната гледа часа. Няма никаква нужда от нови супертехнологии.
    За годините, откак присъства хартията като средства за писане - вярвам широко позната и разпространена и по - евтина от охранителни системи - тея учреждения просто не прилагат ефективно такъв подход.
    Защо - въпрос с много отговори, но е явно, че е така. Та при положение че те не смятат да се контролират не виждам защо да ги натискаме да влизат в разходи... И да го има тоя файл и всичко в него да е 100% истина - кел файда, акто никой не го гледа?

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #11

    Re: Общинари масово закъсняват за работа,

    каквото и да сложат пак ще е същата работа - ще ми намерят цаката веднага. Дори и да дойдем на време след това изчезваме на някъде "по работа" или "на проверка" и пак същото положение. Просто така ни е устроена системата и много от общинарите са "стари кучета" и не можеш да ги хванеш за нищо

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #12

    Re: Общинари масово закъсняват за работа,

    Цитат Първоначално публикувано от nocToRHHo 3JIo
    ...При охраната - една присъствена книга. Служителят се разписва, охраната гледа часа...
    ...и записва примерно че служителят е дошъл в 8.57 вместо в 9.43 при работно време от 9.00... и при това ще намигне тарикатски - защото утре на човека от охраната ще му се наложи да иде при същия чиновник от "Общинска собственост", за да уреди едно общинско жилище на тънък наем за дъщерята на брат'чеда. А електрониката е малко по-сложно да я излъжеш.

    Само че така сме свикнали и на всички ни е добре. И шефа няма сметка да слага системата, защото тя равнопоставя... а публична тайна е, че някои служители са "по-равни" от останалите. Ама много задълбахме.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re: Общинари масово закъсняват за работа,

    тези системи са факт от години наред и както бе казано не са нито скъпи, нито екзотични
    ако трябва да говорим за по-"специални" системи, може да споменем пропуск на входа с пръстов отпечатък. да, има си фирми, които са въвели и това...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #14

    Re: Общинари масово закъсняват за работа,

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    тези системи са факт от години наред и както бе казано не са нито скъпи, нито екзотични
    ако трябва да говорим за по-"специални" системи, може да споменем пропуск на входа с пръстов отпечатък. да, има си фирми, които са въвели и това...
    Какво правим, ако човек си пореже пръста? ;-)

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re: Общинари масово закъсняват за работа,

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Какво правим, ако човек си пореже пръста? ;-)
    не съм го коментирал с хората, които знам, че на такава система, но вероятно имат за backup отпечатък и на палците на краката

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Работа в Германия
    От asko44 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 05-08-14, 12:12
  2. Гърмят ми масово дискове
    От airborn във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 03-10-12, 12:13
  3. Отговори: 2
    Последно: 15-05-12, 22:12
  4. Защо масово филмите излизат 1280x544 ???
    От ronnie72 във форум Телевизори
    Отговори: 46
    Последно: 04-05-10, 20:37
  5. wn xp и работа в две мрежи
    От didko във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 25-12-05, 00:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе